Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Hırsızlık Hikayeleri
123   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Yusuf Esengül

4 yıl önce - Pzr 01 Ksm 2009, 13:30
Hırsızlık Hikayeleri

Başımıza geldiğinde çok üzülürüz. Polisin bile çaresiz kaldığı,aldığımız tüm tedbirlere rağmen engel olunamayan bir suçtur hırsızlık.

Bazen de PES dedirtir bize. Bu kadarı şeytanın bile aklına gelmez dedirtir. Ya başkasının hikayesini dinlerken ya da kendi hikayemizin acısı geiçnce de gülümseriz bu hikayelere.

İŞTE İLK OLAYI BEN ANLATIYORUM:

Yer Antalya merkez. Hırsızlar evde kimse olmadığını tespit etmişler. Telaşsız bir şekilde kapıyı açmışlar ve evdeki kıymetli eşyalar götürüyorlar.

Birden bire karşı dairenin kapısı açılıyor.
- Hayırdır diyor komşu kadın ne yapıyorsunuz.

-Hırsızlar profesyonel tabi. Bizler halı yıkamacısıyız. Bu evin halılarını yıkamaya götürüyoruz. 3 gün içinde tertemiz yapıp getireceğiz.

-Ya diyor kadın. Kaç liraya yıkıyorsunuz metrekaresini?

-2 liradan.

-Vay canına. Biz taa geçen yıl 3 liraya yıkatmıştık. Bizimkisini de yıkarmısınız?

-Bu günler doluyuz ama madem buraya kadar geldik. Sizinkileri de götürelim.

Kadın evdeki bütün halıları kendielleri ile teslim ediyor. Sona ne gelen var ne giden

ümit koca
4 yıl önce - Pzr 01 Ksm 2009, 14:09

yine yer Antalya hemde komşumuz !

Hırsızlar komşumuza girer ne bulurlarsa alır götürürler hırsızlardan birisinin karnı çok acıkmış olacak ki hemen dolaba sarılır ne var ne yok yer! sabah ev halkı olan bitenin farkında değildir ! teyzemiz ev halkına kahvaltı hazırlayacak olaki dolabı açar! bir de ne görsün not ! notta şöyle yazar:
yemeklerinizi beğenmedim bir daha ki gelişime daha güzel olmasını beklerim saygılarımla !

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Pzr 01 Ksm 2009, 14:43

Ne derece gerçektir bilmem?

Adamın evi spyulmuştur. Gerçi alınan sadece 37 ekran bir TV'dir ama olsun. Üzülmüş ve morali bozulmuştur. Hem de hırsızı elinden kaçırmış ve adamı teşhis etmiştir.

Neyse bu üzücü hadiseden sonra adam ailesi ile balkon keyfi yapmaktadır. Pijamalarını giymiş balkonda oturmaktadır. Tam o sırada çnlerinden hırsız ve elinde 37 ekran TV geçmektedirç Ve bu hırsız ve Tv tanıdıktır.

Adam pijamaları ile hırsızı kovalamaya başlar. Derken evin zili çalınır. Bir adan telaşla er ki: Yenge İbrahim abi hırsızı yakaldı. Şimdi karakoldalar. Pantalonu ile cüzdanını istedi. Siz evde bekleyecekmişsiniz.

Kadın adamın istediklerini verir ve beklemeye başlar. Neden sonra İbrahim bey pijamaları ile çıkar gelir ve hırsızı elinden kaçırdığını söyler. Kadın olanları anlatınca ikinci kez soytulduklarını anlarlar. Şimdi çalınan bir Tv, içi dolu bir cüzdan ve yeni bir pantalonları vardır.

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Pts 02 Ksm 2009, 21:28

Bir ailenin arabası çalınır. Tüm aramalara rağmen bulunamaz. Aradan 1 hafta geçer. Bir de bakarlar ki araba eski yerine park edilmiş. Camında bir zarf.İçindeki yazıda şunlar yazıyor:

Sizlerden çok özür dileriz. Acil bir işimiz için arabanıza bir müddet el koyduk. Sizleri üzdüğümüz için ne kadar özür dilesek az. Bu özrümüzün bür nişanesi olarak sizlere Antalya Kemer'de 1 haftalık bir tatil hediye ediyoruz. Tüm masrafları tarafımızdan ödenmiştir.

Adamlar hayret ederler. Hemen inanmayıp tatil köyünü ararlar. Evet kendileri için yer ayırılmış ve ücreti ödenmiştir. Demek ki adamların arabaya gerçektenihtiyacı vardı derler.

Belirlenen günde tatile giderler. Bir güzel eğlenirler. hafta sonra evlerine gelirler. Anahtarrla kapıyı açınca bir de ne görsünler. Evin btün eşyası çalınmıştır.

Osman Ataman
4 yıl önce - Pts 02 Ksm 2009, 21:34

Buda bir seymi dostum, ben bir tane taniyorum,..adam soymak icin once bankayi satin aldi, sonra icini bosaltti.

Eminim, zayif hafizalarimizi yoklarsak, daha nicelerinin isimleri gelecekdir.

Hatta aklima bir tane daha geldi,..oda size vallahi cift anahtar verecegim diye butun oylari calmisdi.

Velhasil, bizim milletin akli boyle seytani islere cok takilir..

Yanliz, neden nobel fizik, kimya odulu falan almayiz bilemem, calismak lazim herhalde ondan.

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 21:33

Cami imamı ikindi namazı sonrası caminin yanında oturuyordu. Cemaat dağılmıştı yalnızdı imam. Derken lüks bir araba durdu. Selam verdi adam usulünce. Façası düzgündü adamın,anlaşılan varlıklı idi.

Dedi ki arabadan inen adam. Hocam ben camiye biraz yardımda bulunmak istiyorum, yardım alır mısınız.

Hocanın gözleri parladı. Bir sürü de borcu vardı caminin. Allah gönderdi bu adamı. Tabi tabi alırız dedi.

Neyse adam 1000 Dolar çıkardı cebinden. Hocam dedi ,babam 500 dolar ver dedi ama bozuk 500 dolar yok. Buralarda dövizci bulabilir miyiz?

İmam yok dedi. Buralarda ne gezer?

Adam vazgeçer gibi oldu. Neyse dedi, nasip değilmiş dedi.

İmam dedi ki, benim üzerimde biraz TL var. Ben bozuvereyim, yarın çarşıda ben hallederim. İmam 1000 doları bozdu. 500 dolar karşılığındaki Türk Lirası'nı hayırsever adama verdi. Adam da Allahaısmarladık diyerek oradan uzaklaştı.

İmam ise ertesi gün dövizciye gitti. Ne de olsa 500 dolarlık alacağı vardı. Fakat dövizci başını sağa sola sallıyordu.
O da ne? 1000 DOLAR SAHTE İDİ.

Yusuf Esengül

3 yıl önce - Prş 25 Ağu 2011, 17:20

Bu olay bizim apartmanda hem de alt katımızda geçen ay yaşandı:

Abi kardeş birlikte yaşayan alt kat komşumuzun evine balkondan hırsız girmiş. Sabah saat 06.00 civarları. Ağabey olan komşumuz tıkırtı üğzerine uyanmışç Bakmış ki bir fener geziniyor. Hemen sarıldığı gibi silahına vurmuş hırsızı.

Ayağından vurulan hırsız can havliyle atlamış balkondan. Çok fazla ilerleyememiş ve aramış polisi. Beni vurdular diye. Tabi hırsızlık için girdiğini söylememiş. Yoldan geçerken vurdular demiş. Kan izlerini takip eden polis eve ulaşmış ve gerçek ortaya çıkmış.

İşin ilginç olan tarafı silah ruhsatsız olduğu için hem hırsız hem de ev sahibi hapise gitti.

Yusuf Esengül

2 yıl önce - Cmt 12 Ksm 2011, 15:59

Bir zamanların meşhur hırsızlığı araba teybinin çalınması hepimizin malumu. İşte öyle zamanlarda adamcağızın biri arabasının camı kırılmasın ve zarar görmesin diye şöyle bir yazı yazar:
HIRSIZ BEY, BU ARABADA TEYP YOKTUR.

Ertesi gün arabasının yerinde yeller esmektedir. Oracıkta da bir not vardır:
ÜZÜLME BEN ARABAYA TEYP TAKTIRIRIM.

cyaman
2 yıl önce - Cmt 12 Ksm 2011, 16:07

Tanıdığım bir hırsız vardı.
Savunması şuydu. Ben Robin Hoodum, zenginden alır fakire veririm. Fakir anlaşıldığı üzere kendisiydi!

Son duyduğumda, Hayvan pazarında alacaklı biri beynine 3 el ateş ederek vurmuş. Öldü...

Yusuf Esengül

2 yıl önce - Cmt 12 Ksm 2011, 16:14

KREDİ KARTLARINDA ŞİFRE OLMADIĞI ZAMANLARDAN

Okulların açıldığı ilk gündü. Hepimiz ceketlerimizi çıkarıp deterjan kokan bembeyaz önlüklerimizi giymiştik. Tüm okul açılış töreni için dışarıdaydı. Müdürün nutukları ile coşuyor alkış tutuyorduk. Törenden sonra ilk derslere girdik. Neden sonra arkadaşın birisi ceketinin cebindeki cüzdanın olmadığını farketti. Sonra da bizler farkettik. Evet hepimiz soyulmuştuk. Kısa bir şoktan sonra güvenlik kamerası aklımıza geldi. Bizleri soyan hırsızı tespit ettik. Gayet şık giyimli gğneş gözlüklü bir beyefendi bizi soymuştu. Hemen danışmacının başına üşüştük, neden tanımadığın kimseleri okula alıyorsun diye. Adamcağızın cevabı manidardı: BEN ONU YENİ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ SANDIMDI

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET