Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrosu T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı
123 ... 848586   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Burç

17 yıl önce - Cum 28 Hzr 2002, 02:05
İstanbul metrosu T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı

Not: Bu başlık 2002 yılında açılmıştır.
Bu mesajdaki tramvaylar yenilendi ve bu modeller artık bu hatta kullanılmıyor.
Lütfen ilerleyen sayfaları okuyunuz...

(+)

(+)

(+)

Faruk

15 yıl önce - Pts 13 Ekm 2003, 18:43
İstanbul Cadde Tramvayları

TOPKAPI

GÜLHANE

SULTANAHMET

LALELI

AKSARAY

PAZARTEKKE

EMINÖNÜ

batu
14 yıl önce - Sal 15 Mar 2005, 21:45

zeytinburnu istasyonu

(+)

(+)

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 01:16

Burç hocam, ellerine sağlık...

Üstteki ilk 3 foto, çok değil, 10 yıl sonra İstanbul nostaljisi olarak çok daha kıymetlenecek... İyiki çekmişsin...

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 22 Eyl 2005, 20:43

Alıntı:
Ulaşım A.Ş.'den verilen bilgiye göre; Tramvay yolunun araç trafiğinden arındırılarak hızlı toplu taşımacılığın sağlanması ve Sirkeci Bölgesindeki trafik karmaşasının ortadan kaldırılması amacıyla; 17/02/2005 tarih ve 2005/1 –13 sayılı UKOME kararı gereği, krokide gösterilen, bazı cadde ve sokaklardan tramvay hattına çıkışlar kapatıldı ve trafik akışı yeniden düzenlendi. Uygulamaya başlamadan önce; Bu düzenlemeyi  İstanbul halkına duyurmak amacı ile; Ulaşım A.Ş. yetkilileri ve çalışanları tarafından bölgedeki esnafa ve araçlara el broşürleri dağıtıldı. Ayrıca araç içi anonslar yapılarak, araç ve istasyonlara bilgilendirici afişler asıldı.  

Tramvay Gülhane durağı 50 metre ileri alınarak, yönlendirme levhaları ve demir bariyerler ile  Ebussuut Caddesi'ne doğru araç trafiğinin akışı sağlandı , İSBAK A.Ş.  ile bağlantı kurarak sinyalizasyon sistemi yaptırılıp ve uygulamaya konuldu.

17.09.2005 tarihinden itibaren İşletme ve  Halkla İlişkiler departmanları bölgede sürücü ve yolculara gül ve el broşürleri dağıtarak, vatandaşlara yeni uygulamanın duyurusunu yaptı.

Kaynak: İBB WEB Sitesi (22 Eylül 2005)

Böylece, hiç değilse Sultanahmed-Sirkeci arasındaki aksta sürekli sıkışan trafik akışı, bundan böyle biraz olsun rahatlayabilecek!... Her seferde, ortalama 5-9 dakikalık bir kazanç sözkonusu olabilecek...

Daha önce hiç yapılamayan ve kısmi olarak iptal edilen tramvay seferleri normal şekinle geri döndü. Yolcuların, rahat  hızlı ve konforlu yolculuk yapmalarını sağlamak için, aşağıdaki ek seferler düzenlenerek vatandaşların hizmetine sunuldu:

• Zeytinburnu-Bayazıd (Pik seferler)
  • Sultan Ahmet-Atatürk Öğrenci Yurdu (Pik seferler)
  • Yusufpaşa (Aksaray)-Sultanahmet (Pik seferler)
  • Atatürk Öğrenci Yurdu-Bayazıd (Pik seferler)
Halihazırda ise, tramvay yolu boyunca, 2 adet anahat ise sürekli olarak sefer yapmaktadır:

• [37] - Zeytinburnu-Eminönü (Her 10 dakikada bir)
  • [39] - Zeytinburnu-Fındıklı (Her 10 dakikada bir)
Akın KURTOĞLU

Tunc

13 yıl önce - Prş 22 Eyl 2005, 23:43

Gecen sene Zeytinburnunda Tranvayin gecmis oldugu yollari yakindan gorme imkanim olmustu,  Sokaklar cok dar ve karmasik, Tranvay yollarindan hem yayalar hemde diger araclar gecmekte, Tranvay yolundaki parke taslari kabarmis ve yerlerinden cikmisti,  Ben Metronun Bu bolumunu hic begenmedim. Cok cirkin goruntusu var..  istanbulda metronun Mutlaka yer altina inmesi gerekir...

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pts 26 Eyl 2005, 17:05
İstasyonlardaki Duyuru Metni

İstasyonlardaki duyuru metnini resimlemiştim:

Bence pik saatlerde 3 farklı sefer yapılması daha akılcı bir çözüm:
(93A)  ZEYTİNBURNU - BEYAZIT
(84)    TOPKAPI/CEVİZLİBAĞ - EMİNÖNÜ
(24)    AKSARAY/FINDIKZADE - FINDIKLI

Burak bücürük
13 yıl önce - Pts 03 Ekm 2005, 20:37

baslık Cum 28 Hzr 2002, 02:05 tarihinde acilmis ve bugün 03/10/2005 google dan eminönü zeytinburnu tramvay hattinin duraklarini arattim ve bu site cikti bilmedigim yeni seyler cikti tsk..

madem bu baslık var bunun altinda bi istegim var sizden...
tramvay hattinin duraklarini birisi acilen yazabilirmi?? ve birde hangi durakta bilinen neresi var mesela beyazit duraginin hemen yaninda istanbul üniversitesi var.. bunun gibi...

çok mu sey istiyorum bilmiyorum ama bu sehiride pek bilmiyorum ögrenmeme yardimci olursaniz sevinirim..

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pts 03 Ekm 2005, 21:16
Tramvay Durakları

Tramvay ile ilgili bilgi İstanbul Ulaşım A.Ş.'nin sitesinde var:
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/
Özellikle bu bölüme göz atın:
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/tarihi.htm

Ama madem google'dan geliyorsunuz ben yine de istasyonları yazayım:
FINDIKLI
TOPHANE
KARAKÖY
EMİNÖNÜ
SİRKECİ
GÜLHANE
SULTANAHMET
ÇEMBERLİTAŞ
BEYAZIT
LALELİ ÜNİVERSİTE
AKSARAY
YUSUFPAŞA
HASEKİ
FINDIKZADE
ÇAPA ŞEHREMİNİ
PAZARTEKKE
TOPKAPI
CEVİZLİBAĞ A.Ö.YURDU
MERKEZEFENDİ
SEYİTNİZAM
AKŞEMSETTİN
MİTHATPAŞA
ZEYTİNBURNU

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 03 Ekm 2005, 22:16

Ben de Mustafa'nın listesine (istek üzerine ) biraz eklemeler yaparak genişlettim. Hangi tramvay istasyonunun civarında hangi önemli eserler var? Bunları bilmemiz bâbından:
("Kırmızı renkli istasyonlar"; henüz faaliyete geçmeyenler, "mavi renkli istasyonlar" ise; faal olarak hizmet veren tramvay duraklarıdır)

• BEŞİKTAŞ: Vapur iskeleleri (Üsküdar, Kadıköy, Boğaziçi istikameti), Deniz otobüsü iskelesi (Boğaziçi, Bakırköy), YTÜ Ana binaları, Çırağan Sarayı, Yıldız Parkı, İETT başdurakları

• DOLMABAHÇE: Dolmabahçe Camii, Dolmabahçe Stadyumu, Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Saat Kulesi

• KABATAŞ: Vapur iskeleleri (Üsküdar, Adalar, Yalova, Çınarcık), Arabalı vapur iskelesi (Harem), Taksim Füniküler Sahil ayağı, Deniz otobüsleri terminali (Bostancı, Karaköy, Adalar, Marmara)

• FINDIKLI: MSÜ Ana Binası, Fındıklı Camii, Fındıklı Parkı, İETT başdurakları

• TOPHANE: Kılıç Ali Paşa Camii, Nusretiye Camii, Tophane Binası, Denizcillik İşletmeleri Binaları, Salıpazarı Antrepoları

• KARAKÖY: Haydarpaşa-Kadıköy vapur iskeleleri, Haliç iskeleleri, Bankalar Caddesi, Yeraltı Camii, Karaköy yeraltı geçidi ve çarşısı, tarihi Tünel Karaköy girişi

• EMİNÖNÜ: Yenicami, Mısır Çarşısı, merkezi vapur iskeleleri (Üsküdar, Kadıköy, Boğaziçi), Deniz otobüsü iskelesi (Bostancı, Adalar, Avcılar, Bakırköy), Rüstem Paşa Camii

• SİRKECİ: Sirkeci Tren Garı, Adalar vapur iskeleleri, Harem Arabalı Vapur iskelesi, Büyük Postahane, Cağaloğlu başlangıcı

• GÜLHANE: Gülhane Parkı, Bab-ı Âli, Soğukçeşmme Sokağı ve İstanbul Kitaplığı

• SULTANAHMET: Sultanahmed Camii, Ayasofya Camii, İstanbul Adliyesi, At Meydanı, Dikiiltaşlar, Alman Çeşmesi, İbrahim Paşa Sarayı, Mozaik müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Binbirdirek Sarnıcı, Cağaloğlu

• ÇEMBERLİTAŞ: Çemberlitaş, Nur-u Osmaniye Camii, Atikali Paşa Camii, Kapalıçarşı Nur-u Osmaniye kapısı, Cağaloğlu

• BEYAZIT: Bayazıd Camii, Kapalıçarşı, İstanbul Üniversitesi merkez kapısı, İETT başduraları

• LALELİ ÜNİVERSİTE: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Simkeşhâne Çarşısı, Laleli Camii, Vezneciler, Süleymaniye Camii, İÜ İktisat-Hukuk fakülteleri

• AKSARAY: Pertevniyal Valide Sultan Camii, Aksaray Yeraltı Çarşısı, İETT başduraları, Yenikapı Deniz Jeti ana terminali, Yenikapı tren istasyonu

• YUSUFPAŞA: Murad Paşa Camii, İSKİ Ana Binası, LRT Aksaray baş istasyonu

• HASEKİ: Haseki Hastahanesi

• FINDIKZADE: Cerrahpaşa Hastahanesi

• ÇAPA ŞEHREMİNİ: Çapa Tıp Fakültesi

• PAZARTEKKE: Kalekapı

• TOPKAPI: Tarihî Surlar, Osmanlı Gezi Parkı, İETT başdurakları

• CEVİZLİBAĞ A.Ö.YURDU: Minibüs başdurakları (Batı surdışı bölgesinin tamamına yakınına), öğrenci yurdu

• MERKEZEFENDİ:

• SEYİTNİZAM:

• AKŞEMSETTİN:

• MİTHATPAŞA: Nakliye ambarları

• ZEYTİNBURNU: LRT Zeytinburnu aktarma istasyonu (Havaalanı istikametine)

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
123 ... 848586   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM