Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
doqu
11 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2009, 14:05
İZBETON


Alıntı:
İZBETON  (İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BETON ASFALT ENERJİ ÜRETİM DAĞITIM
TESİSLERİ SU KANALİZASYON SAN. VE TİC. A.Ş.)


İZBETON’UN GURUR GÜNÜ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON şirketi, asfalt üretimi konusunda Türkiye’de Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi almayı hak kazanan ilk kurum oldu.Asfalt üretimi ve uygulamaları ile Türkiye’nin öncü kurumlarından biri haline gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON şirketi, kalitesini Türk Standartları Enstütüsü’nden (TSE) aldığı iki belgeyle daha tescilledi. Daha önce Kalite Yönetim Sistemi belgesi alan İZBETON, TSE’den Fabrika Üretim Kontrol ve Türk Standartlarına Uygunluk belgelerini de almayı hak kazandı.

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen belge törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TSE Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Meclis üyeleri, Büyükşehir ve TSE bürokratları, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ile Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, belediye bürokratları ve meclis üyeleri katıldı.

“Standartları yükseltmemiz gerekir”
Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyelerin hizmet kalitesini artırmak durumunda olduğunu, kalitenin yapıp bozmak ve defalarca tamir etmek demek anlamına gelmediğini belirterek, “Kalite ayrıntıda gizlidir. Eğer ülkemizi AB sürecine taşımak istiyorsak, çok küçük gibi görünen standartları yükseltmemiz gerekir. Bu tür çalışmaları AB ve TSE standartlarına göre yapmamız gerekir” diye konuştu. İhale sistemi, işçilik gibi etkenlerin kaliteyi büyük oranda etkilediğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Yaşamım boyunca belediye başkanları neden hep kaldırım yapıp bozar diye merak ediyordum. Bordür taşı yerinden oynuyor. Ağaç kurdu gibi bütün sistemi bozuyor. Kaldırımda bir standardı, kaliteyi nasıl yakalayabiliriz diye 5 yıldır düşünüyoruz. Sonunda Şair Eşref Bulvarı’nda nitelikli demirli betonla pilot bir uygulama yaptık. Bu uygulamayı devam ettirip geliştirmek istiyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk
TSE Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise İZBETON’un kaliteli hizmet anlayışı ile sektöründe örnek bir kuruluş olduğunu söyledi. Büyükhelvacıgil, “Bugün burada TS EN 13108 – 1 Asfalt Betonu Standardı konusunda ilk belgelendirme işlemi yapmaktan büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Kaliteyi ön planda tutarak yaptığınız özverili çalışmalardan, Türk Sanayisi ve ekonomisine yapmış olduğunuz katkılardan ötürü İZBETON A.Ş yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyorum” dedi.
İZBETON Genel Müdürü Tufan Eker de Türkiye’de bir ilki başararak Avrupa standartlarında bir belgeyi aldıkları için mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Fabrika Üretim Kontrol Belgesi ve TS EN 13108-1 Asfalt Betonu Konulu Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi’ni TSE Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’in elinden aldı.
Törenin ardından Tarihi Havagazı Fabrikası Konferans Salonu’nda Yapı Malzemeleri Yönetmeliği Bilgilendirme Paneli de düzenlendi.

İZBETON’un başarı öyküsü
1990 yılında 30 çalışanı ile kurulan İZBETON, bugün 1200 çalışanı ile İzmir’in her tarafında faaliyet gösteren, makine parkı ve teknik donanımı ile Ege Bölgesi’nin en büyük taahhüt firması haline geldi.
2002 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Kalite Yönetim Sistemi belgesi aldı. 2005 yılından sonra kaliteli üretim ve uygulamalarına hız verildi. Asfalt üretimini Avrupa standartlarına çıkarmak için yeni yatırımlar yapıldı. Asfalt ve Beton laboratuvarı yanında Bitüm laboratuvarı kuruldu. Son teknoloji laboratuvar deney cihazları ile donatıldı.
2005 yılından sonra mevcut iş makinesı ekipmanları ve üretim araçları yenilenerek kapasitesi yüzde 100 artırıldı. Beton parke üretim kapasitesi yeni yatırımlarla 3.5 kat arttı. Kapalı Devre Taş Kırma Tesisi devreye kondu ve çevre kirliliği önemli ölçüde önlendi.
Halen asfalt yol onarımları sırasında çıkan ve moloz döküm sahalarına atılan asfalt hurdası, asfalt geri dönüşüm makinesinde tekrar kullanıma kazandırılarak orman köyü kaplamasında kullanılıyor.
İZBETON, kısa süre içinde OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistem Belgesi ve 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi alınması da hedefliyor.

http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2009/10/ ...lgesi_aldi
http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=6979


doqu
10 yıl önce - Sal 11 May 2010, 12:47

Alıntı:
İZBETON A.Ş.’nin filosuna katılan yeni araç-gereçlerBüyükşehir Belediyesi, 24 yeni araç ile güçlendirdiği İBETON A.Ş. filosu ile bahar temizliğine başlıyor. Caddeler ve yollarda asfalt yenilemesi yapılacak, logar kapakları elden geçirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş.’nin filosuna katılan yeni araç-gereçler törenle hizmete alındı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, belediye meclis üyeleri, Büyükşehir bürokratları ve İZBETON çalışanlarının katıldığı törendeki konuşmada Başkan Aziz Kocaoğlu, güçlendirdikleri İZBETON filosu ile bahar temizliğine başlayacaklarını söyledi.Göreve geldikleri günden bu yana 3.5 milyon İzmirli’ye layık olmak ve yaşam standartlarını arttırmak için çalıştıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu şöyle konuştu: “ İZBETON şirketimizin bütün makine, araç-gereç, teçhizat ve şantiye makinalarının tümünü zaman içinde yeniledik. Teknolojik olarak daha ileri bir seviyede olanlarıyla değiştirdik. Yaptığımız çalışmaların hizmet kalitesini arttırmak için her geçen gün araçlarımızı yenileyeceğiz. Bu yıl kış aylarında kentimiz çok yağış aldığı için çok sevinçliyiz. Hepimiz rahatladık. Ama ne kadar çok yağmur yağarsa tahribat da o kadar çok oluyor. Kent içinde ana yollardan başlayarak, eskimiş asfaltları, bozulan yolları, logar kapaklarını elden geçirerek bahar temizliğine başlıyoruz. Bu törenle de buna start veriyoruz.”
Başkan Aziz Kocaoğlu, özveriyle çalışan tüm İZBETON personeline teşekkür ederek, İzmir gibi yağmur sularının doğrudan denize aktığı bir kentte İZSU, TEDAŞ, TELEKOM’a ait kapakların, yağmur suyu kanaletlerinin çabuk tahrip olduğunu ve bu durumun da yol kalitesini olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Otomatik olarak logar açan, çalınmaya karşı korunaklı ve betonunu hemen atarak bir saatte yolun tekrar trafiğe açılmasına imkan veren araç sayısının birden 3’e çıkarıldığını belirten Kocaoğlu, “Bundan böyle logar kapakları ile ilgili çalışmalarımızı daha süratli bir şekilde yapabileceğiz. Halen 10 adet olan yol süpürge araç sayımızı da 16’ya çıkardık ve yolların temizlenmesi kapasitesini yüzde 60 oranında arttırmış olduk” dedi.İZBETON A.Ş.’ne alınan yeni araçlar
6 adet yol süpürge makinesi her biri 276.438 TL’den toplam 1.658.628 TL.
2 adet rögar kesme (baca yükseltme alçaltma makinesi) her biri 348.420 TL’ den toplam 696.840 TL.
4 adet su tankeri (arazöz) her biri 91.167 TL’den toplam 364.668 TL.
1 adet paslanmaz çelik saçtan imal edilmiş içme suyu tankeri 153.176 TL
5 adet orta ve küçük boy asfalt silindiri her biri 47.548 TL.’ den toplam 237.740 TL
6 adet küçük boy silindir taşıma römorku her biri 13.983 TL.’ den toplam 83.898 TL
3.194.980 TL. maliyetle toplam 24 parça iş makinesi mevcut makine parkına katıldı.
Şu ana kadar 10 adet olan yol süpürge makinesi sayısı 16 adete çıkarıldı..
6 adet yeni 1 metrelik asfalt silindirleri ile asfalt tranşe ve yama çalışmaları daha hızlı ve daha sağlıklı yapılabilecek.
Yeni arazöz ve su tankerleri ile alt yapı ve temizlik çalışmaları hızlanacak.
Daha önce 1 adet olan rögar kesme makinesi ilave 2 makine ile 3 adede çıkarıldı.2010 yılında İZBETON şunları yapacak :
6 ay içerisinde 16.000 adet rögar-baca alçaltma ve yükseltmesi gerçekleştirilecek.
Yine İZSU’ya ait ızgaralı kanallardan 2’ kilometresi sessiz vidalı sıralı kanal kapağına çevrilecek.
Anadolu Caddesi’nin 2.350 metrelik bölümünde drenaj boru döşeme çalışmalarından sonra, orta refüjler tercihli bordür ile yenilenerek, yol modifiye asfalt ile kaplanacak.
Ayrıca İkiçeşmelik Caddesi’nde Çankaya’dan Bayramyerine kadar komple bordür, kaldırım düzenlemesi yapılacak asfalt kaplaması yenilenecek.
Bunların yanında; asfalt serim ve tamir, sathi kaplama ve orman köy yolları asfaltlanacak.

http://www.egeninsesi.com/IZMIR-Haberleri/3220/23 ...liyor.html


serdar ölmez
8 yıl önce - Prş 28 Hzr 2012, 10:16

Alıntı:

İzmir’in yolları KİK’ten haber bekliyor


Son dakika itirazları ile İZBETON’a kalan asfalt ihalesi, Kamu İhale kurumu’na taşındı. Ankara’dan haber gelmeyince bozulan yollara el sürülemiyor...


İZMİR – Kentte kış ayları sonrası bozulan yollar ve yeni yapılan akslar asfalt beklerken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıllık asfaltlama ihalesi üzerinden 4 ay geçmesine karşın sonuçlanmadı. Kentin yıllardır asfaltlama işini yapan İZBETON’un en iyi üçüncü teklifle geride kalması üzerine Büyükşehir Belediyesi’nde kriz yaratan ihalede karar bu kez de itirazlar üzerine Kamu İhale Kurumu’na kaldı.

SÖZLEŞME HAZIRLIĞI
Mart ayı başında yapılan ve Nisan ayında sonuçlanan ihaleyi önce 159 milyon 357 bin 200 TL’lik teklifle Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San.-Seda İnşaat ortak girişimi kazandı. Firma’yla sözleşme imzalanması için hazırlık yapılırken, 180 milyon 700 bin 500 TL’yle ikinci en iyi teklifi veren Bergiz İnşaat, Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San.- Seda İnşaat firmasıyla ilgili bazı yetersizlik iddialarıyla sonucu itiraz etti. Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San.-Seda İnşaat ortak girişimi de Bergiz İnşaat’la ilgi benzer gerekçelerle itiraz da bulundu. Bunun üzerine İhale komisyonu iddiaları incelemek için firmaların SGK kayıtları, iş bitirme belgelerini incelemeye aldı. İhale komisyonu incelemesinin ardından birbirlerinden şikayetçi olan ilk iki firmayla ilgili iddiları doğrulayan belgelere ulaşıldığı gerekçesiyle ihaleyi üçüncü iyi teklifi 189 milyon 900 bin TL’yle veren İZBETON A.Ş.’ye verdi.

İhaleye, ilk ihale sonucuna da itiraz eden Bergiz İnşaat ile 229 milyon 638 bin TL’lik teklifle dördüncü en iyi teklifi veren Özcan Yapı Üretim Sanayi şirketi itiraz etti.


Böyle bir GERZEKLİK dünyanın başka hiçbir memleketinde yoktur, Kendiniz yol yapabiliyorsunuz ama işi doğrudan kendiniz yapamıyorsunuz.... İlla ihaleye çıkılacak ... AL SANA İHALE, çomak sokan sokana !!!


uzay
8 yıl önce - Prş 28 Hzr 2012, 13:29

Geçen gün motorla Özbek Köyünden Akkum yoluna girdim 80'le giderken önüme çok büyük bir çukur çıktı. Durmak nafile bırak durmayı motoru toparlamak bile mucizeydi . O saniyede ölüm sirenleri çaldı başımda . Daha 3 hafta öncesinde mesaj attığım halde o yollar bir türlü yapılamadı .Alt tarafı 1 kasa kamyonetle gelecek asfalt döşeyecek ama yok . İnsanların canı bu kadar mı kıymetsız. KİK yüzünden ben ölümü 100 kez görmek zorundamıyım . İnsanları hiç düşünen yok. Normal hız o yol için 70 , ,80 o çukurun orda ne işi var diye sormazlar mı adama. Hadi ben kurtardım motorla kendimi ya bir başkası ölümle sonuçlanırsa nolacak ? Bunun hesabını kim verecek .

Mustafa Caliskan
8 yıl önce - Prş 28 Hzr 2012, 13:33

Onun hesabını KİK verecek... 4 aydır İzmir'in yollarının asfaltlanmasını engelleyen KİK...

Yollar, KİK’ten haber bekliyor
Son dakika itirazları ile İZBETON’a kalan asfalt ihalesi, Kamu İhale kurumu’na taşındı. Ankara’dan haber gelmeyince bozulan yollara el sürülemiyor...
28 Haziran 2012
İzmir’de kış ayları sonrası bozulan yollar ve yeni yapılan akslar asfalt beklerken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıllık asfaltlama ihalesi üzerinden 4 ay geçmesine karşın sonuçlanmadı. Kentin yıllardır asfaltlama işini yapan İZBETON’un en iyi üçüncü teklifle geride kalması üzerine Büyükşehir Belediyesi’nde kriz yaratan ihalede karar bu kez de itirazlar üzerine Kamu İhale Kurumu’na kaldı.


Sözleşme hazırlığı
Mart ayı başında yapılan ve Nisan ayında sonuçlanan ihaleyi önce 159 milyon 357 bin 200 TL’lik teklifle Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San.-Seda İnşaat ortak girişimi kazandı. Firma’yla sözleşme imzalanması için hazırlık yapılırken, 180 milyon 700 bin 500 TL’yle ikinci en iyi teklifi veren Bergiz İnşaat, Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San.- Seda İnşaat firmasıyla ilgili bazı yetersizlik iddialarıyla sonucu itiraz etti. Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San.-Seda İnşaat ortak girişimi de Bergiz İnşaat’la ilgi benzer gerekçelerle itiraz da bulundu. Bunun üzerine İhale komisyonu iddiaları incelemek için firmaların SGK kayıtları, iş bitirme belgelerini incelemeye aldı. İhale komisyonu incelemesinin ardından birbirlerinden şikayetçi olan ilk iki firmayla ilgili iddiları doğrulayan belgelere ulaşıldığı gerekçesiyle ihaleyi üçüncü iyi teklifi 189 milyon 900 bin TL’yle veren İZBETON A.Ş.’ye verdi.


İhaleye, ilk ihale sonucuna da itiraz eden Bergiz İnşaat ile 229 milyon 638 bin TL’lik teklifle dördüncü en iyi teklifi veren Özcan Yapı Üretim Sanayi şirketi itiraz etti.uzay
8 yıl önce - Prş 28 Hzr 2012, 14:11

Yeter artık bıktık şu KİK'ten . Bu bir ihtiyaçtır fuzulü yatırım değildir . Asfaltlanmayan yolda çukurlarla boğuşmak araba sahipleri için servis ücreti motor sahipleri için ya sakat kalması ya da ölümü demek ! Bu kadar insanların hayatıyla oynanamaz. Kültür Merkezi yaparsın kiklenir , asfalt döşersin kiklenir . İnsanlar tuvaletini yapsın diye lağım borusu döşersin kiklenir . Böyle bir kurum olduğu için Türkiye hiç gelişemez mağlesef . Şu kurumda revizyona gidilmesi gerekir . Her eli 1cm uzanan kike başvuruyor . İnsanların canı can değil mi .

uzay
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 11:31

Galiba sesimi duymuş olmalılar ki bu hafta yine aynı yoldan geçtiğimde çukurlar asfaltlanmış bazı yerlerede yamalar yapılmıştı . Eğer sesimizi duyuyorlarsa bir kez daha sesleneyim . Torasan Camping alanına giderken yolda büyük oranda çökmeler bulunmakta tamir edilirse aynı şekilde memnun kalırım .

Saygılar..


uzay
8 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 14:43

Alıntı:
Büyükşehir'in, kararın ellerine ulaşmasıyla birlikte ihaleyi kazanan İZBETON şirketi ile 2 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi

ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz Nisan ayında karara bağladığı asfalt ihalesini kilitleyen Özcan Yapı'nın KİK'e yaptığı itiraz reddedildi. İtiraz üzerine, önce acil durumlar için kullanılan 21 B maddesini ileri sürerek davet usulü ihale gerçekleştiren Büşükşehir, son gelişme üzerine bunu iptal edip eski ihale üzerinden yürüme kararı aldı. Kamu İhale Kurumu'nun gerekçeli kararının ellerine ulaşması ile birlikte İZBETON'la 2 yıllık sözleşmenin imzalanacağı ifade edildi.
Büyükşehir'de sıkıntı yaratan ihale, 3 ay önce gerçekleşti. Geçen Mart ayında yapılan ve Nisan ayında sonuçlanan ihaleyi 159 milyon 357 bin 200 TL'lik teklifle Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San-Seda İnşaat ortak girişimi kazandı. Firmayla sözleşme imzalanması için hazırlık yapılırken, 180 milyon 700 bin 500 TL'yle ikinci en iyi teklifi veren Bergiz İnşaat ihale sonucuna itiraz etti. Bergiz İnşaat, ihaleyi kazanan Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San-Seda İnşaat ortak girişiminin iş için yetersiz olduğuna dair iddialarda bulundu. Arma İnşaat-Cengizler Yol Yapı San-Seda İnşaat ortak girişimi de Bergiz İnşaat'la ilgi benzer gerekçelerle itirazda bulundu. İhale komisyonu, her iki firmanın itirazları ve ihale dosyasına koydukları belgeleri sorgulamaya başladı. Yapılan inceleme sonucu birbirini şikayet eden her iki firma da komisyon tarafından değerlendirme dışı bırakıldı. Ardından da ihale 189 milyon 900 bin TL ile en düşük üçüncü teklifi veren İZBETON şirketinde kaldı.

21 B MADDESİ DEVREDE
Belediye İZBETON'la sözleşme imzalamak için yasal sürenin dolmasını beklerken ihalede düşük fiyat sorgulamasında 4. sırada kalan Özcan Yapı, ihale sonucunu KİK'e taşıdı. Dosyanın KİK'e gitmesiyle kent merkezindeki yolların asfaltlanması işi de sekteye uğradı. Bu arada Büyükşehir Belediyesi, KİK'teki dosyanın ne zaman karara bağlanacağını bilmediği için Kamu İhale Yasası'nın acil durumlarda kullanılan 21 B maddesinden yararlanarak davet usulü ihale yaptı. 4 firmanın davet edildiği ihaleyi 12 milyon 750 bin liraya İZBETON şirketi kazandı. Pazartesi günü 3 aydır bir türlü başlanamayan asfalt ve yama işlerine başlanacağı açıklandı.

SÜRPRİZ GELİŞME
Bu arada dün sürpriz bir gelişme yaşandı. KİK resmi internet sitesinde Özcan Yapı'nın başvurusunu reddettiğini açıkladı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi yetkilileri KİK itirazı sonuçlandırıncaya kadar olan süreyi kapsayan davet usulü ihaleyi, iptal etme kararı aldı. Belediye yetkilileri KİK'in gerekçeli kararının ellerine ulaşması ile birlikte İZBETON şirketi ile 2 yıllık ihale sözleşmesini imzalayacaklarını açıkladı. KİK'in Özcan Yapı'nın itirazını reddetmesiyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarına ait şirketlerin kendi açtıkları ihalelere katılmalarına ilişkin belirsizlik de ortadan kalkmış oldu.
KAYNAK : http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2012/07/ ...un-cozuldu
En sonunda asfalt ihalesi peşmekeşi ortadan kaldırılmış . Hayırlısı olsun sonunda gereken oldu , İzmir çilesinden pazartesiden itibaren kurtuluyor.

Saygılar...


GkhanTR
6 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2014, 18:38

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Gökçe Buğra ile Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ilçede yapılan asfalt çalışmalarını denetledicnk1470
10 ay önce - Cmt 02 May 2020, 13:08
Kısıtlama süresince asfaltlanacak yollar


sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet