Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa WowTurkey Uludağ Zirve Tırmanışı
« önceki   123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 27
serkan salman

8 yıl önce - Cum 26 Eyl 2014, 22:00

Artık son aşamaya geldik. Aşağıda tahmini rotamız var. Aşamalarda bir hata varsa düzeltin lütfen. Eğer yol çok bozuk değilse Volfram madenine araçla gideceğiz. Yarın yağmur olacağı bariz. Ona göre önlemli gidiyoruz. Bankamız müşterileri gitmememiz konusunda bizi oldukça uyardılar. Orhaneli taraflarına bakan yamaçlarda kurt sürüleri olabileceği söylendi ve tabii en büyük tehlike de sis. Rehberimiz yok. İki amatör tırmanacağız. Görüşemezsek hoşçakalın.

Tahmini rotamız:

serkan salman

8 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2014, 00:31

Eğer herkes aynı şeyi söylüyorsa siz hatalısınızdır. Tüm konuya vakıf insanlar, 'Yürüyüş için yanlış günü seçtiniz.' dediklerinde onların dediğini yapmalı ve yürüyüşü ertelemeliydik.

Bursa tüm gün kapalı ve yağmurluydu. Yürüyüşe başladığımız Monte Baia'nın karşısındaki tepeden güzergahımız boyunca kız arkadaşımla, yalnızca iki kişiydik , 11 saati aşkın yürüdük. Arada bir sis çöktü, sağanak yağmur yağdı ve iki kez ayı ile temasımız oldu. Küpeli ayı dediklerinizden. Yönümüzü değiştirerek yolumuza devam ettik. Bir süre kaybolduk. Çoğu fotoğraf, GoPro içinde, tab yapmaya zamanım olmadı. İleriki günlerde inşallah.

Sis gittiğinde yola devam ettik, sis çöktüğünde kaybolduk. Yer yer Google Earth'den yardım aldık. Bölgeyi bilmeyen iki amatör olarak bayağı bir yürüdük ve sis nedeniyle artık pes ettik. Göller Bölgesi'ne gelemeden geri döndük.

Dönüş yolunda iki köpekle karşılaştık. Rahat bırakmadılar bir türlü. Bu nedenle iki tepe yolumuz uzadı ve saatler sonra Monte Baia'ya park ettiğim aracıma gelebildik.

Kurtuluş anına dair bir fotoğraf. Sonraki günlerde devam edeceğim fotoğraflara.

(+)

serkan salman

8 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2014, 23:57

Bugün Bakut ( Bursa Arama Kurtarma) ile zirve yürüyüşü etkinliğine katıldım. Başta 24 kişiydik. Zorlu tırmanış sonrası 5 fire verdik. "Kapı" denen noktaya doğru tırmanırken başka gruplarla karşılaştık ve onlar kapıya çıkmadan pes edip dönmüşler.

Tırmanış sırasında çok yoruldum ve bir ara "Benden bu kadar." dedim. Çünkü her 10 - 15 metrede bir dinlenmem gerekti ve artçı arkadaşa yük oldum. Arkaya doğru bakınca kar ve şiddetli rüzgar nedeniyle geri gitmemin kaybolmam anlamına geleceğini gördüm. Yukarıda küçük bir cebe sığındık ve havanın dinmesini bekledik ama usta rehberlerimiz tipinin çok güçlü olduğunu söyleyip tırmanışı iptal ettiler.

İçime içlik giymeseymişim hasta olurmuşum. Zaten eve geldiğimde ilk işim yatağa girmek oldu. Kapı'da öncül arkadaş -4'ü görmüş. Yarın detaylı görüntüleri video olarak paylaşacağım. Biz oraya iki ayakla zor çıkarken bisikletle çıkanlar vardı. Onları da görebileceksiniz. Bitik durumdayım.

(+)

(+)

(+)

(+)

serkan salman

8 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 00:08

Ve videoları yükledim arkadaşlar. Note III ile çektim. Ellerim donduğu için uzun süreli çekme şansım olmadı. (:

İlk görüntü ters olmuş. Programla düzelttim ama Youtube kafasına göre davranmış.

Bisikletle zirveye çıkan Çılgın Türkler'e ithaf olunur. Bisikletle çıkmak isteyenler Oteller Bölgesi'ndeki İtfaiye binasının arkasındaki patikayı takip ederek ilerleyebilirler. Bu jip yolunu takip ederek Kapı denen yere varmanızı sağlayacak güzergahlara da ulaşabiliyorsunuz. Benim gariban Micra gitmez buradan.

Sis, kar ve tipi nedeniyle Kapı denen mevkiiden biraz aşağıda yoklama alınıyor. 11 numara benim. (:

Ayrıca Facebook profilimde diğer fotoğrafları da görebilirsiniz. Tıklayınız.

serkan salman

8 yıl önce - Çrş 21 Oca 2015, 21:16

Fotoğraf alıntı olup Yeşil Bursa Dağcılık grubunun kapak fotoğrafıdır.

(+)

sayfa 27
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA