Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa WowTurkey Uludağ Zirve Tırmanışı
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 26
veysel kaya
12 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 17:34

Alıntı:
Geçen yıl büyük uğraşlar sonucunda düşük katılımlı gerçekleştirdiğimiz 1.WowTurkey Uludağ Zirve Kampının bu yıl ikincisini düzenliyoruz.

KISACA PROGRAM ŞÖYLE:

1.Gün

Alaçamdan traktörle hareket.
Yol üzerinde ki su kaynaklarında molalarla Uludağın tadını çıkara çıkara göller bölgesine ulaşım.
Kamp yeri belirleme ve çadır kurmak.( Kilimligöl ya da Aynalıgöl kenarı olacak.)
Serbest zaman-dinlenme (dileyen biraz tırmanıp günbatımını ölümsüzleştirebilir.)
Akşam yemeği hazırlığı, kamp ateşinin yakılması.

Mönü: MAKLUBE evet yanlış duymadınız Maklube. Tadımlık değil doyumluk hemde. Tavuk ızgara, salata, ayran.
Ateş etrafında, yıldızların altında geyik muhabbeti. Semaverde çay eşliğinde.
Gecenin ortalarına doğru cesur ve dayanıklı üyelere bir öneri. Zirveye el fenerleriyle gece tırmanışı. Hani bir başlık var ya İstanbuldan Uludağ Görünür mü diye, onun ispatlayacağız.
Uykusu gelen yatabilir. Uyumak istemeyenler (zaten bu soğukta uyumak baya zor) ateş başında sabahlayabilir.

2. Gün

Sabah günün nasıl doğduğunu merak edenlere özel gösterim. Uludağda gün doğumu.
Günün ilk ışıklarında göllerden yansıma manzaraları. Fotoğraf çekmek için sadece etrafınıza bakmanız yeterli.

Sabah kahvaltısı.
Mönü: Tarhana çorbası, köy ekmeği ile birlikte. Kahvaltılık, ve semaverde çay.
Göller bölgesi detaylı gezisi ve zirve tırmanışı. Yüzlerce fotoğraflık bir arşiv için hazır olun.
Yamaçlarda ki kar birikintileri üzerinde kayak.(geçen yıl denedik muhteşem olmuştu)
Yine kendine güvenelere zirve altında buzul göllerinde yüzme keyfi.

Öğle yemeği
Mönü: Ekmek arası konserve( dileyene balık, kavurma) İçecek
İstirahat ve dönüş hazırlığı.
bu kadar yorgunluğun ardından ızdırap dolu dönüş yolculuğu.(bu kısmı ben de sevmedim)

KATILMAK İSTEYENLERDE ARANAN NİTELİKLER:

1: 3 Saat gidiş, 3 saat geliş olmak üzere 6 saat traktör arkasında seyahate dayanıklı olmak.
2: Gündüz sıcağa, gece ise dondurucu soğuğa katlanabilmek.
3: Ekip ruhuna ayak uydurup geyik muhabbetine katkı sağlayabilmek.
4: (Çadır kurmak, mangal yakmak, semaverde çay demleyebilmek, odun ateşinde yemek yapabilmek, bulaşık yıkayabilmek) Bu maddelerden en az birinden anlamak
5: Kapris yapmamak (koşullar zor olduğundan)

Gerekli Malzemeler:

Rahat kıyafetler ve ayakkabı.( kapri,şort,spor ayakkabı ideal)
Gece için mont, eldiven, bere.
Ağrı kesici (asprin,gripin vs.)
Güneş kremi (mutlaka gerekli.)
Çadır ( elimizde bir miktar var. kişi sayısına göre ilave olabilir.)
Uyku tulumu, Mat.
En önemlisi Fotoğraf makinası ve bolca pil.

Tarih: 19 Haziran Cumartesi
Saat: 13:00
Yer: Alaçamdan Hareket
Katılım ücreti: Tahmini ulaşım dahil 30-35 lira ( masraflar hesaplanıp kişi başına düşen miktar ödenecek. Traktöre 250-300 arası ücret ödenecektir.)

DİKKAT:

HAVA VE ZİRVE DE Kİ KAR KOŞULLARI BELLİ OLMADIĞINDAN TARİHTE ERTELEME OLABİLİR. KATILIM SINIRLI SAYIDADIR

Mesaj sayısı az olan üyeleri unutup başlığı üyelere özelde açmıştık. Haftasonu göllerde kamp yapacağız. Kontenjanda hala boş yerler var. Katılmak isteyen elini çabuk tutsun. Bana özelden mesaj atsın.

serkan salman

8 yıl önce - Pzr 21 Eyl 2014, 23:35

Haftaya Cumartesi sabah erken saatlerde bir arkadaşımla beraber Oteller Bölgesi'nden Göller Bölgesi ve zirveye tırmanış yapmayı planlıyoruz. Ama sorun şu ki daha önce traktör ile Alaçam yönünden iki kez gitmiştik. Bu sefer rotamız farklı ve nereden başlayacağımızı bilmiyoruz.

Ağaoğlu Mandıra'dan tırmanışa geçileceğini söyleyenler var ama bana kesin bir rota lazım. İnternette bulduğum bir temsili resim var. Sanırım telesiyejler için hazırlanmış. Aşağıda görebilirsiniz.

Bu temsili resimde en soldaki üç otelden biri Monte Baia olmalı. Onun tam arkasında wolfram madenleri var. Oraya mı tırmanılacak yoksa hemen otelin arkasındaki küçük dağa mı? Birisi bana resimli / fotoğraflı rota yardımı yapabilir mi? Veya 6-2-1 mi yapılmalı?

Not: Profesyonel değiliz ve amacımız gece olmadan dönmek. Ve ikinci bir soru: Ayı ile karşılaşma ihtimalimiz var mı ve karşılaşırsak besmele çekmekten başka ne yapabiliriz?

mimar m. karakoç
8 yıl önce - Pts 22 Eyl 2014, 11:31

Ayı yok. Çoban köpekleri olabilir.
Wolframın üzerinde yukarıya küçük zirveye ulaşmak için Kapı denilen dik geçiti geçtikten sonra yürüyeceksiniz. Yol izlerini takip edin. Yol ileride ikiye ayrılacak. Sağdaki yömü takip ederek Uludağ büyük zirveye ulaşırsınız. Daha sonra göllere inerseniz dinlenme imkanı olur. Öğle sonrası tekrar yürüyerek yukarıya çıkıp geliş istikametinden dönersiniz. Rehbersiz gitmeyin. Daha önce giden birisi olsun. Yukarıda havalar soğuktur. Keçi çobanı ve hayvan sürüleri ile karşılaşabilirsiniz. Soğuğa dikkat. Yalnız gitmeyin. En az 3 kişi olsun.
http://wikimapia.org/#lang=tr&lat=40.085098&a ...14&m=b
Sarı ile gösterilen güzergahı (Wolframdan itibaren) ben çizmiştim. Bakabilirsiniz.

serkan salman

8 yıl önce - Pts 22 Eyl 2014, 23:05

Monte Baia'ya daha bir kaç gün önce gittim. Oradan wolfram madenine yol görünüyor. O yol araba yolu mudur? Oradan arabayla gidip sarı çizginin başında mı inmeliyiz?

Şu anda iki kişi gidiyor görünüyoruz. Bir kız, bir erkek. Ayrılmadan önce jandarmaya telefonumuzu bırakacağız. Ayı olmaması güzel de çoban köpekleri de aşağı değil. Köpeklerle pek aram iyi değil de. Neyse, köpek varsa çoban da vardır. Bizi yemeyi bitirmeden çoban yetişir heralde.

mimar m. karakoç
8 yıl önce - Sal 23 Eyl 2014, 11:06

Alıntı:
O yol araba yolu mudur? Oradan arabayla gidip sarı çizginin başında mı inmeliyiz?

Serkan bey, Arabanızın altı yüksek ise sarı çizginin yanına kadar araçla ulaşabilirsiniz. Ancak yağmur nedeniyle yolda yada geçişte yarıklar oluşmuş olabilir. Dikkatli olmakta yarar var. Hafta sonu hava durumunu dikkate alarak kıyafet seçin. Sizden başka gidenler de olur genelde boş kalmaz güzergah.

Alıntı:
Bizi yemeyi bitirmeden çoban yetişir heralde.

Çobanlar sürüden uzakta oluyor. Islıkla sürüyü kontrol ediyor. Dikkatli olun. Çobanlara rastlarsanız onlara ikram edeceğiniz bir şeyler olsun yanınızda.

sayfa 26
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA