Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa WowTurkey Uludağ Zirve Tırmanışı
« önceki   1234 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 3
Barış

18 yıl önce - Pzr 05 Eyl 2004, 13:06

Merhabalar;

Dün sabah 06:30'da başlayan yolculuğumuz akşam 20 sularında son buldu.
Yaklaşık 10 saat yürüyüş, tırmanma ve inişlerle geçti.

Özer ve ben toplam 300 kadar fotoğraf çektik.
Aralarından en iyilerini sizinle paylaşacağız.

Zirve tırmanışımızın ilk dakikaları, Uludağ Kapı'ya doğru ilerlerken:

(+)

En son Barış tarafından Pts 06 Eyl 2004, 10:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Özcan

18 yıl önce - Pts 06 Eyl 2004, 09:54

Selam,

Müthiş bir maceraydı. Sanırım arkadaşların yaşadığı en yorucu spor faaliyetiydi. Ben de yıllardır bu kadar yorulmamıştım. Saat dokuzda yürümeye başladık, akşam altıda başlangıç noktamıza geri döndük. Molalar ile birlikte 9 saat yol yürüdük. Detaylı faaliyet raporu ve fotograflar gelecek...

emel
18 yıl önce - Pts 06 Eyl 2004, 10:34

sizinle oralara gelebilmeyi cok isterdim. simdi affiniza siginarak, benim de bulundugum bir tirmanisi anlatmak istiyorum. zaten fotografi görünce hemen aklima bu geldi. umarim bir mahsuru yoktur!

biz de bir agustos günü sabah erkenden yola cikmistik. fakat biz önce teleferikle sarialan'a ciktik ve ilk soku orada yasadik. asagidaki günlük güneslik sicak havadan yukarida eser yoktu. zaten bizden baska kimseler de yoktu. ve en kötüsü cok soguktu, hazirlikli olmadigimiz kadar soguk. aramizda henüz ilk defa böyle bir yürüyüse cesaret etmis bir arkadasimiz da vardi. daha baslangicta biraz zorlu olacak gibi görünüyordu. heryer sis kapliydi. ve azicik ta üsüyorduk. üsümemizin en önemli etkeni havanin cok nemli olmasindan dolayi islanmis olmamizdi. daha henüz cok uzun bir zaman gecmemis olmasina ragmen, bir mola verip ates yakmaya calismak zorunda kaldik. neyse ki aramizda böyle seylere hazirlikli bir abimiz vardi. onun tecrübeleri sonucunda cok kisa bir sürede bir atesimiz oldu. ve kurumayi da basardik.
tekrar yürümeye basladigimizda hava biraz daha ilimandi. ve yavas yavas sisin kalkmasiyla da daha rahat ve hizli yürüyebiliyorduk.
agustos ayinda kar topu oynadik. zaten cok az olan kari da eritmis olduk. Su an hangi istikamete yürümüs oldugumuzu tam hatirlamiyorum, hatirladigim önce uzun bir tirmanis oldu, sonrasinda sürekli yokus asagi indik. yokus asagi inmenin bu kadar yorucu oldugunu bu yürüyüs sayesinde ögrendim. hatta canim arkadasim, son kilometrelerde yürüyemedigi icin onu omuzlarimizda tasiyarak indirdik. kendisini evine kadar birakmak zorunda kaldik. ve bir daha benimle hicbir yürüyüse de gelmedi...

Barış

18 yıl önce - Pts 06 Eyl 2004, 18:38
Uludağ Zirve Tırmanışı Fotoğrafları

Tırmanış ekibi:

(+)

En son Barış tarafından Cum 08 Ekm 2004, 16:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Barış

18 yıl önce - Pts 06 Eyl 2004, 18:53

Bizi bekleyen yalçın dağlar:

(+)

Tırmanışımızın ilk dakikaları (Uludağ Kapı'ya doğru ilerlerken):

(+)

Uludağ'daki kraterlerden biri:

(+)

Uludağ Kapı geçişimiz:

(+)

sayfa 3
« önceki   1234 ... 262728   sonraki »