Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Muğla Fethiye - Telmessos
« önceki   12345678   sonraki »

ANA SAYFA -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6
Ahmet Günen

5 yıl önce - Pts 08 Nis 2013, 21:02

(+)

Ahmet Günen

4 yıl önce - Cum 10 Oca 2014, 23:36

(+)
Telmessos Tiyatrosu ve Marina...

Ahmet Günen

3 yıl önce - Pzr 07 Arl 2014, 22:28

(+)

Ahmet Günen

2 yıl önce - Cum 09 Ekm 2015, 21:21

(+)

(Yazı için link veremiyorum, açılmıyor. Sanıyorum alıntıladığım yazıdaki reklamlar sebebiyle açılmıyor. Yazarın yazısını daha önce okumuştum. Arkeolog, tarihçi, gezgin Charles Texier'in kazıdığı isminin fotoğrafını tuğrasız yükledim)

Alıntı:

Aminthas’ın Mezarında Charles Texier İmzası

Bu güzel mezar, tüm tarihi boyunca buraya gelen yabancı gezginlerin dikkatinden de kaçmamıştır. Sizlere sürekli olarak eski Anadolu gezginlerinden örnekler veriyorum. Bu gezginler arasında en önemli saydıklarımdan bir tanesi de kuşkusuz Fransız Gezgin-Arkeolog Charles Texier. Texier de bölgeyi incelemesi sırasında pek tabii ki Aminthas’ın mezarına çıkmış ve mezar üzerinde incelemelerde bulunmuştur. Texier, sadece incelemekle kalmamış, kendisini oldukça etkileyen bu güzel Likya mezarına bir de hatıra bırakmıştır. Texier, incelemesi sırasında bu mezarın sol üst duvarına bir “Texier” imzası kazımıştır. 1833 ve 1837 gibi günümüze uzak yıllarda düzenlediği Anadolu gezisine ait bu imza halen ilk atıldığı gün kadar taze görünüyor. Çok sevdiğim bir Anadolu gezgini olan Texier’in kendi elleriyle, Aminthas’ın mezarının oyulmuş olduğu kayaya attığı bu imzayı görmek garip bir duyguydu.

(+)

Kaya Mezarından Fethiye manzarası...

Ahmet Günen

2 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2015, 21:30

(+)

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> MUĞLA