Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Aydinsert
17 yıl önce - Prş 26 Ağu 2004, 13:13
İstanbul Rumeli Kavağı

Rumeli Kavağı Sarıyere bağlı bir yer.Sarıyerden minübüsle 10dk. ayrıca Beşiktaştan otobüste var.Denizkenarında şirin bir yer,İstanbuldan çok uzaktaymış gibi duruyor..
Askeriyeden arda kalan yerlerde Telli Baba diye meşhur bir türbeleri var girişte, ayrıca Altın kum ki fotografta gözüken kumsal ve elmas kum diye 2 tanede temiz ve 3milyona girebileceğiniz plajı var.
sahil boyunca ucuz balık ve midye kızartma lokantaları var son fotografta da afiyetle yiyen çifti görüyorsunuz zaten..
Rumeli kavağı vapur iskelesi ;Şehir hatları işletmesinin Avrupa yakasındaki son iskelesi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Burç

17 yıl önce - Prş 26 Ağu 2004, 13:36

Bu plajın ismi nedir? Halk plajı mı?
Güzel görünüyor, dünyada 15 milyonluk kaç şehirde böyle plajlar var acaba?
Istanbul indeksinde plajlar kısmına ekleyeyim bari..

ASLI
17 yıl önce - Prş 26 Ağu 2004, 13:47

Istanbul'da bu kadar cok plaj oldugunu bilmiyordum. Benim bildigim hep Tekirdag tarafina dogru, Kumburgaz, Silivri civarindaki plajlardi.

Sariyer'deki plaj hos gorunuyor, fiyati da gayet uygun.

Bu plaj furyasi gayet basarili bence. Istanbul'a gelen turist cesitliligini de arttiracaga benziyor. Bana Istanbul'da denize girilebiliyor mu diyen cok kisi oluyor..

Aydinsert
17 yıl önce - Prş 26 Ağu 2004, 14:40

Plajın adı: Altın kum plajı halk plajı ve ucuzluğuna bende şaşırdım görünce.Deniz ve kumsal cok temiz gözüküyor
şortum olmadığı için deneme fırsatım maalesef olamadı

(+)

(+)

arkada solda gözüken plajda elmas kum plajı fakat oraya gitmeye fırsatım olmadı yoksa vapuru kaçıracaktım

(+)

Sarıyerde meydanda ziraat bankasının yanından Rumelikavagına giden minübüslere binince 10 dk. bu plajlardasınız minübüs ücretide 750bin tl.
İstanbulda bilinmedik ve keşfedilmedik o kadar yer var ki

Elif

17 yıl önce - Prş 26 Ağu 2004, 14:45

Telli Baba türbesine evlenmek isteyen genç kızlar gidiyor. Türbede gelin telleri var. Evlenmek isteyen genç kız bu isteği karşısında ordaki mevcut tellerden alıyor. Evlendikten sonrada türbeyi ziyaret edip, orada satılan gelin tellerinden alıp türbeye bırakıyor. Bu arada ne kadar kısa tel parçası alırsan dileğin o kadar erken kabul görüyor yönünde inanışlar var.

http://www.ibb.gov.tr/istanbultr/330/33001/ziyaret.htm
http://www.sariyerli.com/gezi.htm

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL