Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
kadirbaba
13 yıl önce - Pzr 16 Nis 2006, 00:10

(+)

Metehan

13 yıl önce - Pzr 16 Nis 2006, 18:08

Goksel Koseoglu
13 yıl önce - Sal 25 Nis 2006, 02:00

En guzel Turk bayragi ; bana en yakin , gorebildigim , dalgalanan Turk bayragidir.

Turkiye deki en guzel bayraklar ise oncelikle Istanbul vapurlarinin arka tarafina asilan bayraklardir.

(+)

gundar

13 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 23:48

Bu bayrağa Canlar Kurban...

Aytac_yolas
13 yıl önce - Cum 28 Nis 2006, 22:51

Valla Türk Bayrağı her şekilde güzel.Küçük boyutta olanında en büyüğüne kadar.Geçen 23 Nisan için balkona asıyordum, içimden sarılıp öpesim geldi.Ben mi çok bağlıyım yoksa milletçe bayrağımıza çok mu aşığız?

BAYRAK

Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun
yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
Kızıllığında ısındık,
Dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
Gölgene sığındık.

Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
Barışın güvercini, savaşın kartalı...
Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
Senin altında doğdum,
Senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen !
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim !

ARİF NİHAT ASYA  

Engin

13 yıl önce - Cum 28 Nis 2006, 22:59

dünyanın en küçük Türk Bayrağı, İzmir Yüksek Teknoloji Ens. üretildi:
Alıntı:
En küçük Türk Bayrağı'nı üretmek için yola çıkan uzmanlar işi o kadar ilerlettiler ki duyanlar şaşırıyor. Üretilen bayrağın boyutunu duyunca şaşıracaksınız.

İzmİr Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde (İYTE) topluiğnenin sivri ucunun yüzde biri büyüklüğünde Türk bayrağı yapıldı.

İYTE öğretim üyelerinden Doç. Dr. Salih Okur'un yürüttüğü DPT projesi kapsamında üretilen bayrak, 1.5 mikrometre büyüklüğünde. En küçük Türk bayrağı, titanyum ince film malzemeler üzerine 2 nanometrelik yükseltiye sahip titanyum oksit kabartma olarak yapıldı. İki hafta önce de Bilkent Üniversitesi'nde 4 mikrometre büyüklüğünde bir Türk bayrağı üretilmişti.

Tunc

13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 02:46

Gocmen demiski;
Alıntı:
"Dünyadaki en güzel bayrak bizim bayragimiz, ve biz, bayragina en düskün insanlariz"

Iki Hafta Once Ic gezisi ve Bir Hafta da benim Kendi Ozlemlerimi gidermek Icin Geldigim Ulkemde Beraberimde olan Ispanyol Arkadasimin Dikkatini En cok Ceken Seylerden Birisininde, Her taraf da Dalgalanan Turk Bayraklarinin Olmasi Aklinda Yer Etmis idi..

Aklinda Oyle Yer etmis olacak ki.. Donusunde Istanbul un Muhtesem Guzelligi ve Insanlarinin Sicak kanliligini ve Bizlerin Turk Bayragina (Bayragimiza Olan Sevgimizi) anlatmak ile Bitiremedi dostlarina.. Gebze de Birkac Firma ile olan Toplantimiz sonrasinda donusumuzde, Fabrikalarin asmis olduklari bayraklar, Kartal, Sureyya pasa civarlarindaki yuksek tepelerde direklerdeki bayraklarin uzaktan olan goruntuleri gercekten Guzeldi.

Kendisine Türk Milletinin Vatanini, Topragini ve Bayragini cok Sevdigini, Bayragi ve Topragi ugruna Seve seve canini verebilecegini, Her Turk evladinin Bayragimizin degerini cok iyi bildigini,  Bununla Gurur Duydugunu Anlattim, En Ufak sevgi ve  Uzuntumuzde, Biz Turkler Bayragimiz ile Birlikte bir Butun  oluruz dedim. Tipki benim Ispanya da herzaman yanimda tasidigim bayrak gibi..    

(+)

(+)

(+)

Sevgilerimle...

kadirbaba
13 yıl önce - Pts 08 May 2006, 01:17

(+)

Yer: Kavaklar Vapuru, Kanlıca Yakınları
Tarih: 7 Mayıs 2006

korgun

13 yıl önce - Sal 09 May 2006, 01:30
Ankara Kalesinde Türk Bayrağı