Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
deryadogan
13 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2005, 09:25

(+)

Siyami Ersek'in 10. katından çektim.

hasan42

13 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2005, 10:14

Bence bütün Türk bayrakları güzeldir, çünkü hepsi dalgalandıkları yerde bütün dünyaya bizi, bizim özgürlüğümüzü haykırır. Kıbrıs'ta Yeşil Hatta veya örneğin halterde birinci gelmiş bir sporcumuzun madalya töreninde asılan bayrağımızı düşünsenize. Ne büyük anlam ifade ederler.
Benim köyümün girişinde de yıllardır Türk bayrağı dalgalanır. bir çok yerde yokken, aslında böyle bir zorunluluk ta yokken içten duygularla buraya dikilmiş olan bu bayrak da güzeldir.

Selçuk Dinçsoy
13 yıl önce - Prş 08 Eyl 2005, 18:02

Marmaris Limanındaki bir tekneden 30 Ağustos 2005 akşamı çekilmiş fotoğraf...

En son Selçuk Dinçsoy tarafından Çrş 21 Eyl 2005, 16:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Selçuk Dinçsoy
13 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2005, 16:04

Bunlar da Giresun Kalesi'nden şanlı Türk Bayrağı...

Ebru K.Türk
13 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 15:16

Belki biraz politik olacak ama bence Türkiye üzerinde varolan her bayrak çok çok güzeldir. Büyük küçük ayrımı yapamıyorum. Ama itiraf etmeliyim ki bayrak büyükçe ve rüzgarda dalgalandıkça çok daha ihtişamlı duruyor ve Türkiye'yi sevene gurur, sevmeyenlere ise hâlâ korku veriyor. İşte bu yüzden bu ülkeye düşman olanlar önce bayrağa saldırıyor.

Türk bayrağında diğer devletlerin bayraklarındaki gibi her rengin bir anlamı yok. Yani mesela ırak bayrağının renkleri siyah=petrolü, beyaz= özgürlüğü, kırmızı= dökülen kanları simgeliyor. Yada ABD bayrağındaki yıldızlar eyaletlerini mavi, beyaz vs.. ayrı ayrı özgürlüğü, refahı, birliği simgeler gibi anlamlar yüklenmiştir.

Türk Bayrağı dünyadaki tüm bayraklar içinde asla bir diğerine benzetilmez. Kim nerede görürse görsün hemen tanır. Belki irlanda ile italya bayrakları yada diğer ülkelerinki birbiri ile karıştırılabilir. Çünkü hep aynı renkerlerin sadece yerleri ve tonalrı değiştirilerecek kullanılmış.

Oysa Türk Bayrağı tek başına ve bir bütün olarak "Ben Türk halkının bağımsızlığının ve bunun için gözünü kırpmadan verdiği canların simgesiyim" diye haykırır gibidir. Ve bu cümlenin farkındaymış gibi asil bir duruşu var Türk bayrağının.

Sina

13 yıl önce - Cum 21 Ekm 2005, 23:29

Belki en güzel bayrağımız olmayabilir ama pozisyon itibariyle arkasına köprüyü alması beni kandırdı,, tıpkı makyaşlı! kadınlar gibi...

(+)

Sina

mustafa kahramanoğlu

13 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2005, 18:30

Kendimi ulusçu saymama rağmen, Bayrak sembolizmi benim çok önemsemediğim konulardan biriydi.  Renk,motif ve simgelerin öneminden çok hangi simgenin altında toplanıyorsak, o toplanma bilincinin yaygınlaştırılması ve sağlamlaştırılmasından yana olmuşumdur.Dolayısıyla, yukarıda dalgalanan simgeden çok onun alt başlıkları daha çok dikkatimi çekmiştir.

Ama;

Ne olduysa oldu, son zamanlarda kendimi kayıtsız şartsız bayrak sever olarak görüyorum.Bayrak sevgisi aşılayacak yeni bir şeyler de okumuş değilim,fikirlerimi şekillendirecek yeni biriyle de tanışmış değilim.

Şimdi bir bayrak severim.

Dünyanın en tepesinde bizim bayrağımız dalgalansın isterim.(aslında bunu ciddi ciddi düşünüyorum)

Bendeki bu duygu değişiminin nedenlerini eşeliyorum,
Şuna erişiyorum,

Bulunduğumuz şu garip koşullarda, ulusal egemenliğin simgesini dalgalandırmayacağız da ne yapacağız.
Ülkemde başka bayrakları mı sayacağız?

alperdemirkaya
13 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2005, 19:59

Daha önce çeşitli konularda Türk bayraklı fotoğraflar göndermiştim, aşapğıda 3 ünün linkini veriyorum en baştakine özellikle bakmanızı ve yazdıklarımı okumanızı öneririm:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=16390& ...ght=edirne

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=143508#143508

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=9067&a ...aziosmanpa

01Hakan01
13 yıl önce - Prş 27 Ekm 2005, 04:56

Bir dahaki Türkiye ziyaretimde güzel bir Türk Bayragi fotografi cekme sözü ile simdilik Norvec'deki en güzel (elcilik'dekide dahil) Türk Bayragi'nin fotografini koyuyorum.

Büyük oglum'un (9) odasinda asili olan.

OzgurK
13 yıl önce - Cmt 10 Arl 2005, 00:15

Rumelihisarı burcundaki bayrak

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET