Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 409
Arif İzmirli
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 01:25

Doğru mustafa Hocam , ama bizim Hunlar erken orta çağda bunlara ekmiş tohumu, Dilüe olmuş , kabul..
Zaten buna bozuluyorlar , içten içe kuduzlar.
Bilinen tarihle ikibin yıldır, türk dayamış tohumu. Onlar da amir olmuş başlarına.....

En son Arif İzmirli tarafından Pzr 18 Ekm 2020, 01:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Adil Hötder
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 01:28

Ugandalılarda, Hun kanı olduğuna inanırım, ermeniler de Hun kanı olduğuna inanmam.
O derece yani..!!

Orhan1999
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 01:28

Ne zaman azerbaycan ilerlemeye baslasa ateskes ilan ediliyor

Arif İzmirli
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 01:32

Bizimkiler yetiştirmemiş tohumlarını, ekmiş gitmişler.Yetştiren bizimkiler değil.
Bulgara bak, aslı ,ismi türk , ama kendi kuduz kafir,türk düşmanı , onun gibi düşünün.
Hele bir osmanlı dönemini bilseniz, cilveli ermeni karıları boş durmadı... Az tohum ekilmiş. Çok ekilse güzel olurlardı...

mustafa1981
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 01:35

sinanabay mecbur yanıt yazacağım çünkü sadece bana uyarıda bulunuyorsun. Neden selçuk777 adlı üyeyi uyarmıyorsun? Adam geçen gün de bu gün de o kadar alakasız yorum yazdı. O kadar kişi ile tartıştı. Sadece ben mi rahatsız ettim seni? Ona neden cevap yazmadın? Neyse zaten buna cevap yazmayacağın belli. Sende buna cevap yazma. Zaten haksız olduğunu kabul etmeyeceğin belli!
Not:2018 de üye olan birinin yorumlarının 15 dakika bekletilip onaylandıktan sonra yayınlandığını da yeni görüyorum. İlginç.

Alıntı:
Bizimkiler yetiştirmemiş tohumlarını, ekmiş gitmişler.Yetştiren bizimkiler değil.
Bulgara bak, aslı ,ismi türk , ama kendi kuduz kafir,türk düşmanı , onun gibi düşünün.
Hele bir osmanlı dönemini bilseniz, cilveli ermeni karıları boş durmadı... Az tohum ekilmiş. Çok ekilse güzel olurlardı...

Arif hocam bunlar aslını inkar ede ede düşman da olmuşlar demek bir zaman sonra. En başından ermenistan diye bir devletin var olmasına engel olmalıymışız. Hata yapmışız.

Arif İzmirli
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 02:15

mustafa1981
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 02:21

Alıntı:
Hâkka Suresi
﴾17﴿ Melekler göklerin etrafındadır. O gün rabbinin arşını bunların da üstünde olan sekiz (melek) yüklenir.

Arif bey Azerbaycan bayrağındaki yıldızın bu sureden yola çıkarak yapıldığını mı anlatıyor yayınladığın video?
Bende o yıldızı Selçuklu yıldızı sanıyordum?

ali dostbey
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 02:26

Alıntı:
Bu arada , Koçaryan gibi ermenilerin suretine baktınız mı dikkatle, çekik gözlerle fazlaca asyatik görünüyorlar.
Neden mi. Hun tarihini okuyanlar , çok iyi bilir. Hunlar sadece Avrupaya sefer yapmadı. Kafkasya ve Anadoluya da aktılar.
Sadece Hunlarla kalmadı. Kuman ,Peçenek ,Hazar da aktı oralara. O koç başlı mezar taşları , orta asya figürleri, keçi vb.. suretli kazıma işleri onlardan kalma.
Size ermeni sorununun temelini söyleyeyim. Kendini Haçlı mümessili gören bu zavallılar, tarihiyle yüzleşmekten bu yüzden korkuyorlar.Çünkü tarihte kendilerine dayatılan palavralar ifşa olacak diye
Not: Muş kökenli Mamikonyan sülalesi Hunlara dayanır....

Arif bey yazdıkklarınıza harfiyen katılıyorum, zira ben bu konulara bir ara çok kafa yormuş ve araştırmalar yapmış biriyim, neredeyse kafatasçı olacak duruma gelmiştim bi aralar

Dediğiniz gibi Hun Türkleri, Ermeniler arasına çok büyük etkiler bırakmışlardır. Genlerini, fizyolojilerini önemli oranda değiştirmişlerdir.
Mesela Karabağ'da akıl almaz vahşet ve katliamlar gerçekleştiren Ermeni cani Zori Balayan bunlardan biridir. Balayan soyadıda dikkat çekicidir.

aksin
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 02:41

Sah ismailin yaptigi savaslari okumustum bir yerde caldiran yok tabi icinde
hemen hemen her seferinin sonunda ermeni kizlarla
isretinden bshsediyordu
ayrica osmanlinin son donemi ve cumhuriyette kerhane meyhane calistiricilarin cogunlugu ermenidir hermin manukyan v.b
yani tarihde belki ermeni azeri karismasi ermeni hun karismasindan fazladir
ayrica hulagu bagdati kusattiginda 50.000 civarinda ermeni atli askeri vardi
yani o cekik gozluluk mogollardanda gelebilir

Arif İzmirli
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 02:48

Ahhh,ahh , bir bileydiniz yüz yıldan ziyade öncesini...
Sultan Abdülhamid Han, öyle bir saygınlığa sahipti ki Tebrizde... Türk birliği fikrini, kuranlar Ali-Osmandan çıktı. O devirde Tebrizde gazeteler, dergiler çıkardı. İstanbul türkçesi ana dilimiz olsun diye...İsteyen İslam ansiklopedisine bakabilir. Bütün Azerbaycan okumuşları türk-islam birliğine bel bağlamıştı.
Şu an İran leşlerinin cirit attığı Güney Azerbaycan dahi birlik istiyordu.
Ben nasyonalist, ırkçı vb.. değilim ,frenkten gelen her pisliği reddeden biriyim .Türk ,kürt, arap , aborijin vs... farketmez, kim islam davasına sahip çıkar , o mühim bana.
Ama bilin , önce Türk birlik olacak , sonra ümmet..
Öyle şeyler var ki yazamam ,hayatımı kaydırırlar.... Ama gönlüm razı değil.. Son halifeden sonra ne oldu yazmak zor, hele çocukların varsa..
Not: Anakronizm belasından bahsetmiştim.Irk,mırk derdimiz değil. Kim milletin Hak davasına sahip çıkar .Başımın tacı, gönlümün ışığıdır.
Bu arada Muşlu yazıyor...

sayfa 409
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET