Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 542
Haldun Turan

1 ay önce - Pzr 31 May 2020, 15:34

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, daha önce açıklanan yeni sezon hedefleri ve bütçesi kapsamında, bu sezon EuroLeague'in en iyi koçu seçilen ve takımımızla 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Victor Lapena önderliğinde kadro yapılandırmasını tamamladı.

Takımımız, yeni sezon planlamaları neticesinde;

Sözleşmeleri devam etmekte olan Kaptanımız Tuğçe Canıtez ve Cecilia Zandalasini'nin yapmış olduğu indirime gitme fedakarlıklarıyla, bu iki oyuncumuzun sözleşmelerini 1'er yıllığına yenilemiştir.

Sözleşmeleri sona ermiş olan Milli Takım oyuncularımızdan Olcay Çakır Turgut, Sevgi Uzun ve Kiah Stokes ile de 1'er yıllık sözleşme yenilenmiştir.

Takımımız dış transferde ise;

- WNBA'in önemli oyun kurucularından ABD vatandaşı Jasmine Thomas ile 1 yıl,

- WNBA ve EuroLeague'in yıldız skoreri ABD vatandaşı Kayla McBride ile 1 yıl,

- WNBA'in ve kadın basketbolunun gelecekteki en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen, bu sezon NCAA'den WNBA'e geçerken 2. sıradan draft edilen Alman vatandaşı uzun oyuncu Satou Sabally ile 1 yıl,

- Kulübümüzde geçirdiği 2 sezonda 2 şampiyonluk yaşayan, kariyerinde EuroLeague şampiyonluğu ve MVP ödülü de bulunan, Çek Cumhuriyeti vatandaşı tecrübeli uzun oyuncu Kia Vaughn ile 1 yıl sözleşme imzalamıştır.

Oluşturulan bu kadronun yanında; altyapımızdan yetişen, Fenerbahçelilik değerlerine sahip ve gelişim takımımızda oynayan 3 oyuncumuz da, 2020-2021 sezonunda A takımımızda yer alarak Çubuklu forma ile başarı dolu yolculuklarına başlayacaktır.

Önümüzdeki sezon Çubuklu formamızı giyecek tüm oyuncularımıza şimdiden kupalarla dolu bir yıl dilerken, uzun yıllar Kulübümüze hizmet etmiş Ayşe Cora ve Esra Ural Topuz başta olmak üzere, geçtiğimiz sezon kazandığımız 2 kupada payı olan ve önümüzdeki sezonki mecburi yapılanmamızda bizlerle olamayacak tüm sporcularımıza teşekkür eder, yollarının açık olmasını dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

2019-2020 sezonunda EuroLeague'in en başarılı koçu seçilen Víctor Lapeña 1 yıl daha bizlerle!

Birlikte nice şampiyonluklara Koç!

Onu fazla sözle anlatmaya gerek yok.

WNBA'in ve EuroLeague'in yıldızı, ABD vatandaşı skorer oyuncu Kayla McBride Fenerbahçe Öznur Kablo'da!

Ailemize hoş geldin Kayla McBride!

WNBA'in ve kadın basketbolunun gelecekteki en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen, bu sezon NCAA'den WNBA'e geçerken 2. sıradan draft edilen Alman vatandaşı uzun oyuncu Satou Sabally Fenerbahçe Öznur Kablo'da!

Ailemize hoş geldin Satou Sabally!

WNBA'in önemli oyun kurucularından ABD vatandaşı Jasmine Thomas Fenerbahçe Öznur Kablo'da!

Ailemize hoş geldin Jasmine Thomas!

Kulübümüzde geçirdiği 2 sezonda 2 şampiyonluk yaşayan, kariyerinde EuroLeague şampiyonluğu ve MVP ödülü de bulunan, Çek Cumhuriyeti vatandaşı tecrübeli uzun oyuncu Kia Vaughn Fenerbahçe Öznur Kablo'da!

Ailemize tekrar hoş geldin Kia Vaughn!

İtalya Milli Takım oyuncusu ve artık içimizden biri olan Cecilia Zandalasini 1 yıl daha bizlerle!

Birlikte nice zaferlere!

Milli Takım oyuncumuz Kiah Stokes 1 yıl daha bizlerle! Birlikte nice zaferlere!

Milli Takım oyuncumuz Sevgi Uzun 1 yıl daha bizlerle! Birlikte nice zaferlere!

Milli Takım oyuncumuz Olcay Çakır Turgut 1 yıl daha bizlerle! Birlikte nice zaferlere!

Kaptanımız Tuğçe Canıtez 1 yıl daha bizlerle! Birlikte nice kupalara Kaptan!

Kaynak: https://www.facebook.com/PotaninKraliceleri/?epa=SEARCH_BOX

Haldun Turan

1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 11:50

Kayla McBride

Onu fazla sözle anlatmaya gerek yok ama anlatacağım.

Kadın basketbolunda WNBA'in ve EuroLeague'in yıldızı, ABD vatandaşı skorer oyuncu Kayla McBride Fenerbahçe Öznur Kablo'da!

Ailemize hoş geldin Kayla McBride!

3 yıl önce İzmir'de yapılan Türkiye Kupası 8'li final maçlarında Yakın Doğu Üniversitesi forması giyen yıldız basketbolcu ile fotoğraf çektirmiştim.

Kayla McBride artık Fenerbahçe'de

https://www.instagram.com/kaymac_21/

(+)

Yakın Doğu Üniversitesi'nde oynadığından beri hep bize gelmesini istiyordum.

Sonra Ekaterinburg'a gidip orada da başarılı olup ELW kazandı.

Yıllardır WNBA'de de çok başarılı. Açıkçası hâlâ geldiğine inanamiyorum

Alina'nın yerine geldiği için hemen kıyas yapılıyor.

Bu sezon ki Alina başka bir seviyeydi. Olağanüstü bir sezon geçirdi.

Ama Kayla da kariyer olarak başka seviyede.

Yakın Doğu, Ekaterinburg, Las Vegas Aces gibi yıldızlar topluluğu takımlarda oynadı.

Sayı ortalamasına bakıp Alina daha çok atıyordu demek çok yanlış.

Çünkü Kayla'nın oynadığı takımlarda tek yıldız kendisi değildi.

O yüzden Alina kadar top kullanmıyordu.

Geçen sezon ki sisteme göre oynarsak Kayla da çıkıp 20-30 rahatça atar.

Kısacası Alina yerine bu şartlarda daha iyisi bulunamazdı.

Haldun Turan

2 hafta önce - Sal 16 Hzr 2020, 00:47

Işıl'a asla sempati beslemedim ama oyununa saygı duydum ve kaptanlık duruşuna da.

Galatasaray'dan ayrılış şeklini asla hoş görmüyorum.

Ayrıca Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto etmek için başlayan olaylara olan tepkisini Facebook hesabından yazdığı mesaj ile dile getirdiği zamanı hatırladım.

Işıl'ın o zamanlardaki mesajının linki.

https://www.hurriyet.com.tr/isil-albenden-duygusa ...j-23424735

Orada şu kullandığı cümleyi hiç unutmadım.
Alıntı:
Sadece 1 ay önce, Kadıköy'de maçta belki de bana küfür edenlerden biri olan, boynunda Fenerbahçe atkısıyla 'iyi akşamlar kaptan' diyen kardeşimi sevdim. Tanımadığım ve bilmediğim çok fazla şeyi sevdim dün. Şimdi ise sevgi ve saygıyla çoğalmayı diliyorum..."

Işıl Alben: Galatasaray'da istenmedim

Galatasaray'a veda eden Işıl Alben, ayrılığı ile ilgili önemli detaylar verdi.

Botaş ile anlaştığını duyuran Işıl Alben, 12 yıldır formasını giydiği Galatasaray'dan ayrılırken şu ifadeleri kullandı:

Bellona Kayseri, Ayhan Avcı ile yola devam etme kararı aldı.

Kayseri ekibi, tecrübeli koçla 13 yıldır kesintisiz olarak çalışıyordu.

Bellona Kayseri Sportif Direktörü Ahmet Bozbey, gelecek sezon için Ayhan Avcı yönetiminde transfer çalışmalarına başladığını açıkladı.

Bellona Kayseri Basketbol, ABD'li Kylee Shook'u kadrosuna kattı.

En son Louisville Cardinals forması giyen 22 yaşındaki forvet ile sezon sonuna kadar anlaşıldı.

Kayserispor, "Kulübümüz transfer çalışmaları kapsamında en son Louisville Cardinals forması giyen Kylee Shook ile anlaşma sağlamıştır.

Kendisine 'hoş geldin' diyor ve başarılar diliyoruz." paylaşımını yaptı.

Bellona Kayseri, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Kayseri ekibi son olarak Botaş forması giyen Melis Gülcan ve South Carolina Gamecocks'ta oynayan Tyasha Harris ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Kadınlar Süper Ligi ekiplerinden OGM Ormanspor, 2 transfere imza attı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, yeni sezon kadro çalışmaları doğrultusunda kadın basketbol A takımı için, son olarak İtalya'nın Ragusa takımında forma giyen Ashley Walker ve 2017-2018 sezonunda da takımda yer alan Brittney Sykes ile anlaşma sağlandı.

Geçen sezon kadroda bulunan Angelica Robinson ile de yeniden anlaşma yapıldı.

Kaynak: Basket Dergisi

Haldun Turan

2 hafta önce - Prş 18 Hzr 2020, 01:20

Galatasaray Kadın Takımı'ndan kaptan Işıl Alben'in ardından Tilbe Şenyürek de ayrıldı.

Fenerbahçe'den niye ayrıldığını anımsayınca bu vedaya hiç şaşırmadım.

Milli oyuncu, "Sevgili Galatasaraylılar" ifadesiyle başladığı paylaşımında, "Geçtiğimiz sezon bu değerli kulübe büyük bir heyecanla geldim ve bu kısa sürede dahi benim için unutulmaz diyebileceğim çok güzel anlar yaşadım.

Galatasaray formasını taşımak benim için onur ve gurur oldu. Kaptanımız Işıl Alben gibi benim de devam eden sözleşmem tarafımla bir görüşme olmadan 27 Mayıs 2020 tarihinde tek taraflı olarak feshedildi.

Kulübün indirimli yeni teklifini kabul etmeme rağmen haftalardır sözleşme bana ulaşmadı ve herhangi bir şekilde iletişime de geçilmedi.

Basketbol kariyerinin başında genç bir sporcu olarak hedeflerim ve hayallerime ulaşmak için daha fazla beklemem maalesef doğru olmazdı." değerlendirmesinde bulundu.

Tilbe Şenyürek, "8 yaşımda beni ilk basketbol ile tanıştıran ve 14 yıl boyunca formasını giydiğim BOTAŞ Spor Kulübüne geri dönmüş bulunmaktayım.

Yeniden yuvamda olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

Transferimi gerçekleştiren Sayın Başkan Kerim Taşkıran ve yönetimine teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Beşiktaş forması giyen Bahar Çağlar, Botaş ile anlaştığını açıkladı.

Botaş daha önce Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek'i kadrosuna katmıştı.

Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray'da kaptan Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek'in külüpten ayrılmalarının ardından gözler büyük tepki alan şube yöneticilerindeydi.

Şube sorumlusu Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever, ortak açıklamaları ile istifa ettiklerini kamuoyuna duyurdu.

Haldun Turan

2 hafta önce - Cum 19 Hzr 2020, 00:04

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Botaş, transferde hız kesmiyor.

Ayşe Cora da Botaş ile anlaştığını açıkladı.

Botaş daha önce Işıl Alben, Tilbe Şenyürek ve Bahar Çağlar'ı kadrosuna katmıştı.

Bellona Kayseri, Gülse Uğur'la sözleşme uzattığını duyurdu.

Kulüpten, "Geçen sezon başında transfer ettiğimiz Gülse Uğur'la 2020/21 sezonunda da devam ediyoruz. Kendisine yeni sezonda başarılar diliyoruz" açıklaması yapıldı.

Sarı-Kırmızılılar diğer imzası ise Fenerbahçe Öznur Kablo'dandı.

Kayseri ekibi Esra Ural Topuz ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Ayhan Avcı ile 14. yılına başlayacak olan Bellona Kayseri, daha önce Jacki Gemelos, Tyasha Harris, Melis Gülcan, Ayşegül Günal Aladağ ve Klyee Shook'u kadrosuna katmıştı.

Haldun Turan

1 hafta önce - Pts 22 Hzr 2020, 14:33

Galatasaray'daki istifaların perde arkası

Galatasaray’da Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek’in ayrılmasının ardından şube yöneticilerinin istifası gündeme damgasını vurmuştu.

Sorumlu yöneticiler Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever, ortak açıklamayla şubedeki yöneticilik görevlerini bırakmıştı.

İki yönetici, Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek’in revize edilen şartlarda takımda kalmalarını istedikleri ve iki oyuncuyla prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi.

Yöneticiler, Ömer Yalçınkaya’dan sözleşme imzalanması için gerekli hazırlıkların yapılmasını istedi.

Ancak iki oyuncuya da resmi sözleşmeler gönderilmedi.

Bu gelişmelerin ardından Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek, Botaş’ın yolunu tuttu.

Ayrılıkların ardından Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever, Asbaşkan Yusuf Günay ile bir araya geldi.

Özmandıracı ve Cansever, Ömer Yalçınkaya’yla çalışmak istemediklerini söyledi. Ancak bu talep olumlu karşılanmadı.

Bu görüşmenin ardından Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever, basketbol şubesindeki görevlerinden istifa etti.

'Işıl Alben'in ayrılış şekli Galatasaray'a yakışmadı'

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, kulübün Haziran ayı toplantısında Işıl Alben’in ayrılığıyla ilgili olarak üyelere seslendi.

Hamamcıoğlu, "Işıl Alben ile konuştum. Hizmetleri için teşekkür ettim, ayrılış şeklinin Galatasaray'a çok yakışmadığını da teyit ettim. Bir anekdotu sizinle paylaşmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da basketbol şubesinden istifa eden Erol Özmandıracı, sert açıklamalar yaptı.

Aydınlık'a konuşan Özmandıracı'nın hedefinde genel menajer Ömer Yalçınkaya vardı.

GALATASARAY Kadın Basketbol Takımının birçok başarısında imzası olan sembol oyuncusu Işıl Alben'in sarı-kırmızılı takımdan ayrılarak BOTAŞ'a imza atması, Galatasaray'ın basketbol şubesinde önemli fikir ayrılıklarının ve görev değişimlerinin yaşanmasına yol açtı.

Işıl Alben'in, yeni sözleşme konusundaki belirsizliklerden sonra BOTAŞ'a transfer olduğunu belirtmesi, sarı-kırmızılı kulüpte birçok tartışmayı beraberinde getirdi.

Yönetim kurulu içerisinde yaşanan tartışmalar üzerine sarı-kırmızılılarda basketbol şubesinde görevli üç yönetici, Erol Özmandıracı, Ömer Cansever ve Mahmut Recevik görevinden ayrıldı. Söz konusu üç yöneticinin yerine ise Dorukhan Acar, İlber Aydemir ve Oytun Özer getirildi.

Aydınlık, basketboldaki görevini bırakan Galasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı'ya hem Işıl Alben'in takımdan ayrılık sürecini hem de basketbol şubesindeki bütçe tartışmaları ile ilgili son gelişmeleri sordu.

'IŞIL, ÖMER YALÇINKAYA YÜZÜNDEN AYRILDI'

Işıl Alben'in ayrılığı dolayısıyla çok üzgün olduğunu dile getiren Özmandıracı, "Işıl'ın ayrılığı adeta bir mesajdı.

Işıl, basketbol şubesi genel menajeri Ömer Yalçınkaya'nın 'mobbing'lerinden dolayı ayrıldı.

Benim Işıl'la aram çok iyiydi, Işıl benim kardeşim gibiydi.

Işıl'ın ayrılacağını hiç düşünmemiştim, ayrılık haberi bizi şok etti" ifadelerini kullandı.

Basketbolda gündem olan ayrılık haberinden sonra Işıl'la konuştuğunu aktaran Özmandıracı, "Tüm bunlara rağmen Işıl'la konuştum, bana teşekkür etti, bunu kendisine de sorabilirsiniz.

Işıl'la kişisel bir problemimiz yoktu" dedi.

'YALÇINKAYA ARKA KAPILARDAN İŞ ÇEVİRİYOR'

Galatasaray Kadın Basketbol Takımının kaptanlığını da yapan Işıl'ın BOTAŞ'a gidişi sonrasında basketbol şubesinde ciddi bir değişimin yaşanması gerektiğini yönetim kuruluna aktardıklarını belirten Özmandıracı, "Genel Menajer Ömer Yalçınkaya'nın görevinden ayrılmasını istedik.

Çünkü hep arkadan, arka kapılardan iş çeviriyordu. Işıl'ı istemedi. Efe Güven hocamızı da istemiyor.

Erkek basketbol takımı başantrenörü Ertuğrul Erdoğan'a da 'mobbing' uyguluyor. Ama maalesef yönetim kurulu kararı böyle olmadı ve Yalçınkaya'nın görevine devam etmesi sonrasında biz görevimizden istifa ettik" ifadelerini kullandı.

Sağlık problemleri ile ciddi bir savaş içerisinde olan kulüp başkanı Mustafa Cengiz'in Galatasaray'ın başarısı için gecesini gündüzüne kattığını söyleyen Erol Özmandıracı, "Başkanımızı çok seviyoruz, ona çok saygı duyuyoruz.

Anladığım kadarıyla başkanımıza da gelişmeler farklı biçimde aktarıldı ve çarpıtıldı. Başkanımızdan bağımsız bazı kararlar alınmak istendi" dedi.

Galatasaray'da oynadığı dönemde kadın basketbol takımının kaptanlığını yapan Işıl Alben, sayısız kupa sevinci yaşamıştı. Tecrübeli basketbolcu, sarı-kırmızılı forma ile 3 Avrupa kupası da kaldırmıştı.

'BASKETBOL ŞUBESİNDEKİ KÜÇÜLMEYE KARŞIYDIM'

Kadın ve erkek basketbol takımlarında 2020-2021 sezonunun bütçesine de değinen Özmandıracı, çok önemli açıklamalarda bulundu: "Basketbol şubesindeki küçülmeye ben karşıydım.

Bunu yönetim kurulunda dile getirdim. Basketbolda küçük bütçe değişimleriyle bile başarı gelebilir.

Bütçe düşmemeliydi. Bütçelerde kısıntıya gidildi ve bu rakamlar başarı için yetersiz olacaktı.

Ben, Ömer Cansever ve Mahmut Recevik basketbolda iddiamızı korumamız için her şeyi yaptık.

Bütçelerdeki düşüşün de sebebi Ömer Yalçınkaya idi.

Kaan Kançal ve Yusuf Günay'la bu konuları görüştü."

Işıl Alben'in BOTAŞ'a transferi sonrasında haksız yere eleştirildiklerini söyleyen Özmandıracı, şunları kaydetti: "Kahroldum, çok üzüldük. Günlerdir sadece bunu düşünüyoruz.

Şubede bir değişim olmalı ve Ömer Yalçınkaya görevinden ayrılmalı idi. Şubede Efe Güven ve Ertuğrul Erdoğan'ın başarılı olacağı koşullar oluşturulmalıydı.

Özellikle ben kadın basketbol tarafı ile daha çok ilgilendiğim için söylemeliyim ki başantrenör Efe Güven benim kardeşim, onun ve elbette Galatasaray'ın başarılı olması için elimizden gelen her şeyi yaptık.

Herkesin bunu bilmesini isterim."

Bellona Kayseri transfer çalışmalarında hız kesmiyor.

Kayseri ekibi son olarak Gamecocks forması giyen Mikiah Harrigan’ı kadrosuna kattı.

Kulüpten, “Kulübümüz transfer çalışmaları kapsamında en son South Carolina Gamecocks forması giyen Mikiah Herbert Harrigan ile anlaşma sağlamıştır.

Kendisine hoş geldin diyor ve başarılar diliyoruz” açıklaması yapıldı.

sayfa 542
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET