Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
ural karaca
10 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2011, 09:51

Vapur derken,bizim bildigimiz vapurlar değil mi?hani şu beyaz olup da sınıfları olanlardan ?yoksa belediyenin bir kelime oyunu ile karşı karşıya değilizdir yine umarım ?

Barış Sevin2

10 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2011, 10:00

Alıntı:
Galiba Umut Işığı Göründü....
Net bir bilgimidir tam bilemiyorum ama duyduğum kadarıyla, sanırım Yaz Tarifesi'ne geçildiğinde üç saatte bir Bostancı'dan karşılıklı vapur kalkıcağını öğrendim... Kesin bir bilgimidir bilmiyorum fakat Bostancı'da şu an için böyle bir söylenti var...

14 Mayıs'ta yazmış olduğum konu başlığı cevabında, yazdığım mesaj gerçekleşti ama buda bir seçim oyunu olabilir... Çünkü Siyasi Sebeplerden dolayı kaldırılan vapur seferleri, tekrardan siyasi bir seçim hazırlığında, böyle bir plan olabilceğini düşünüyorum bakalım zaman göstericek herşeyi... Eğer devamlı olarak, vapur hizmeti devam ederse, yakın zaman içerisinde seferlerin sıklaşabileceğini umuyorum...

Bugun 4 Haziran - Aynı zamanda Mehtap Turları'nında başlangıcı, bugün gemi olarak belki vapur seferlerinde Barış Manço'nun çalışması bir ihtimal, ama çoğunluk olarak C yada B sınıfı vapurlar seyir ordinosunda yer alabileceğini düşünüyorum... Yaz tarifesinden sonra kalabalık A-Sınıfı vapurlar ile seyir yapabilirler tabiki seçim oyunu değilse...

Hasan Barış SEVİN

mustafa taşanyürek
10 yıl önce - Pts 06 Hzr 2011, 12:45

Tam anlamıyla buna da şükür dedirtecek bir tarife hazırlamışlar.Bu tarifeyle yıllardır şehirhatları tarifesinde yer alan Sedefadası 'nı da tarihe gömmüşler.Motorlara bu kadar ödün verdikten sonra(Bostancı iskelesini bile)ve adamlar kendilerine göre birtakım yatırım yaptıksan sonra hadi güle güle ddiyecek halleri yok.onun için böyle zayıf bir tarifeyle idare etme yoluna gidecekler tabii.

mordehay kohen

10 yıl önce - Pts 06 Hzr 2011, 15:30

Çoktan beri siteye girmiyorum sebebi biraz iştah lazım ve son zamanlar site daha çok politik konularla ilgileniyor .Ama ne varki bu kutlanacak bir haber geç olmasına rağmen sevindirici .
Biraz halkın sesine kulak verseler ne güzel olur Halk diyecekki bakın belediye bizleri insan yerine koydu
Belediye sakinleri bunu kafanıza iyice koyun istanbulda Hazineyi hassa zamanından ardından Şirketi hayriye Seyrüsefain Devlet Denizyolları Denizcilik Bankası T.A.O ve T.D.İ vardı ve dai
ma ilelebet sonsuza kadar Şehirhatları vapurları olacaktır .hiç bir güç bu güzelim vapurları yok edemiyecek .Bu vesileile adalar halkına ve vapurlarla seyahat edecek bütün yolcuları candan yürekten tebrik ederim vapurların keyfini çıkarım . lakin ne zaman sona erecekleri bi
linmez .

Barış Sevin2

10 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 21:29

Alıntı:
Tam anlamıyla buna da şükür dedirtecek bir tarife hazırlamışlar.Bu tarifeyle yıllardır şehirhatları tarifesinde yer alan Sedefadası 'nı da tarihe gömmüşler.Motorlara bu kadar ödün verdikten sonra(Bostancı iskelesini bile)ve adamlar kendilerine göre birtakım yatırım yaptıksan sonra hadi güle güle ddiyecek halleri yok.onun için böyle zayıf bir tarifeyle idare etme yoluna gidecekler tabii.

Seçim oyunu olup olmadığı 2 hafta içerisinde yaz tarifesininde katılımıyla açıklanır... Seferlerin arttırılacağı, kulaklara gelen bilgilere göre 17 Sefer konulacağı söyleniyor...

Saygılarımla

Volkan Cordan

8 yıl önce - Sal 02 Nis 2013, 19:35

Alıntı:
BOSTANCI adalar hattında zarar ediyoruz diyorlar ya şiddetli bir fırtınada olabilecek can kayıpları ne olacak maliyeti dahamı ucuz...özel söktöre bu hattı bırakabilirsiniz vapurlar gibi emniyetli deniz araçları olsa eyvallah...ama bu şekilde bu büyük bir çılgınlık...

Varan2: Bugünkü motorkondu "kazası" ikinci vukuat.

Burdan yazdık...çekirge bir atladı,bugün iki atladı...ortada sorumlular yine yok!
Allahtan gündüz ve deniz sakindi.

Ama görünen köy kılavuz istemez. Kamu hizmetini bu şekilde "özelleştirirsen" olacağı budur.

Motorkondular ile insan taşımacılığı yapılmaz, yapılırsa böyle olur!
Dört bir yani deniz ile çevrili ülkemizdeki, sahil güvenlik ve arama kurtarma (SAR) kepazeliği de başka bir konu.

doruk yıldırım
8 yıl önce - Pts 07 Ekm 2013, 01:06

Artık sadece vapurlar çalışıyor.

hamdi ırge
7 yıl önce - Prş 02 Ekm 2014, 21:57

Şuan bostancı-adalar arası uygulanan deniz ulaşımı şöyle;
İDO ile 31 ekim'e kadar olan sadece haftaiçi bostancı'dan adalar'a gidiş yok,adalar'dan bostancı'ya tek dönüş var.

Şehirhatlarıysa;
Büyükada'ya 12.50'de varıyor ancak 18.05'e kadar vapur çalıştırmıyor,ido ise 19.10'da olduğundan o da alternatif değil,yani bütün günü ada'da geçirmek isteyenler için alternatif.Seferler yapıyoruzmu yapıyoruz derecesinde azaltıldı.

barancan_
7 yıl önce - Cum 17 Ekm 2014, 11:19

Eskiden otobüs şöförleri kadıköydeki kişiyi burdan değil,bostancıdan bin,daha sık geçiyor diye vapura yönlendirirdi,şimdi yaz tarifesinde bile 4 saatte 6 saatte bir geçiyor,kış tarifesinde 8 saatte 10 saatte bir geçiyor,bostancı eskiden vapurların sıklığıyla ünlüydü,şimdi mavimarmara yolcu motoru özel işletmesine devredildi.İDO ise sadece bostancı'ya akşam tek dönüşü var,gidişi yok.

emir civelek
7 yıl önce - Çrş 19 Ksm 2014, 23:45

Bir ara şehirhatları özel işletme gibi yolcu motoru çalıştırıyordu,şimdi yolcu motoru çalıştırmasada günde birkaç sefer yapıp yine yolcu motorlarını yolcuya boğuyor.Neden şehirhatları kendini gösteremiyor?İkinci planda kalıyor.

sayfa 14
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM