Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ufuk torun
8 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 23:45
Sıcaksu - Romatem Bursa Fizik Tedavi Merkezi


http://www.ekonomikpusula.com/ekonomi/sirketler/b ...n-grup-tan

SERCAN CAN
8 yıl önce - Sal 20 Ekm 2009, 01:15

Alıntı:
Bir otel de Gökçen Grup’tan
Pazartesi, 28 Eylül 2009 14:45
Gökçen Grup’un, Sıcaksu’daki 7 bin metrekarelik arsa üzerinde yaptığı 15 milyon dolarlık otel 2011’de açılacak.
Haber Merkezi
Gökçen ailesi otel yatırımına başladı. Şükufe Gökçen adına Gökçen Grup’a bağlı Bemsa AŞ. tarafından Sıcaksu’daki 7 bin metrekarelik alanda bir otel inşa ettiriliyor. 2011 yılında tamamlanması planlanan otelin müteahhitliğini, inşaattan gemi yan sanayiye 6 ayrı sektörde faaliyet gösteren İstanbul merkezli MGH Grup yürütüyor. Otel, 2 katlı ve 60 odalı olarak projelendirildi.

ULUSLARARASI
ZİNCİR HAZIRLIĞI
Edinilen bilgiye göre, SPA merkezi konsepti taşıyacak otel, butik üstü özel tesis olarak nitelendirilen sınıfta yer alacak. Restoran, kafe ve barı bulunacak otelin işletmesi için Gökçen Ailesi’nin uluslararası otel zincirleri ile görüşmeler de yaptığı öğrenildi.

GEREKLİ İZİNLER ALINDI
Bu arada, Sıcaksu bölgesindeki zemin yapısı nedeniyle gözlerin çevrildiği yatırım için Turizm Bakanlığı, Maden Tetkik Arama (MTA), Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve Anıtlar Kurulu’ndan gerekli izinlerin alındığı ve ruhsat konusunda sorun yaşanmadığı da edinilen bilgiler arasında.

GÖKÇEN PLAZA’NIN
DURUMU
Öte yandan, otel yatırımının yanında yer alan Gökçen Plaza’nın ise 2010 yılında yeniden faaliyete geçirileceği ve yaklaşık 350 kişiye istihdam yaratacak bir yapı haline geleceği öğrenildi. Yapı ruhsatı 2006 yılında alınan Gökçen Plaza’ya bugüne kadar market zincirleri, hastaneler ve iki üniversite kiracılık için talip oldu.

linke girmeden direk burdan okumaları daha iyi olur Bu otel inşaatı şuan yine inşaat halindeki Grand Plaza Otel'inin hemen karşısındaKİ otel inşaatı sanırım. Daha önce gördüm o inşaatı ama tabelada otel ismi belirtilmediği için konuyu aktaramamıştım. Bu şekilde isminide öğrenmiş olduk.Yalnız otelin kaç yıldızlı olacağından bahsedilmemiş? Gökçen Plaza'nın günümüz şartlarında diğer alışveriş merkezleriyle rekabet edebilecek düzeyde olabilmesi için o binanın baştan inşa edilmesini şart olarak görüyorum.

corekotu
7 yıl önce - Prş 03 Hzr 2010, 09:15

Bu otel inşaatı karar aşamasında. Çünkü Aldığım bilgiye göre HASTANE Olması an meselesiBerktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Çrş 11 May 2011, 20:11

Gökçen-Bemsa Otel Projesi ROMATEM Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi projesine dönüştürüldü.
http://www.romatem.com/page1.php?id=22


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 14 Eyl 2012, 21:13

ROMATEM-BURSA HASTANESİ ANİMASYON RESMİKaynak: http://www.romatem.com/tr/galeri/bursa-galeri

Bina bunun aynısı oldu fakat ince işçilikleri bitmedi.En son Berktuğ tarafından Prş 16 Oca 2014, 01:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 23 Oca 2013, 17:13(+)


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 12 May 2014, 12:01

BURSA`YA DEV FİZİK TEDAVİ HASTANESİ
Alıntı:
Uluslararası sağlık turizmi konusunda, alanının referans noktası olmayı hedefleyen Romatem, 75 milyon TL yatırım ile hayata geçirdiği ve dünyanın ilk `Termal - SPA konseptli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi` olarak gösterilen Bursa Romatem’in açılışını gerçekleştirdi.Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanının ilk özel zincir hastanesi olan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri; geçtiğimiz ay global yatırım ve varlık yönetim şirketi Pine Bridge Investments Middle East (PBME) ile, yüzde 50 ortaklık anlaşmasına imza atarak büyüme hedeflerine ivme kazandırdı.

DÜNYADA İLK!
Uluslararası sağlık turizmi konusunda, alanının referans noktası olmayı hedefleyen Romatem, 75 milyon TL yatırım ile hayata geçirdiği ve dünyanın ilk “Termal - SPA konseptli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi” olarak gösterilen Bursa Romatem’in açılışını gerçekleştirdi.

2005 yılında iki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzman hekimi tarafından Samsun’da kurulan Romatem, başarılı bir büyüme göstererek tek hastaneden, Türkiye’nin dört büyük şehrinde ki hastane ve merkezleriyle zincir haline geldi. Romatem, 325’i aşkın çalışanı ile 2013 yılında 52 bin hastaya hizmet verdi.

Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu, “Hedefimiz Romatem’i fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında dünya standartlarında hizmet sunan global bir markaya dönüştürmektir” dedi. Dr. Holoğlu, yurt dışında Ortadoğu öncelikli olmak üzere farklı ülkelerde büyüme hedeflerinin olduğunu belirterek; “büyüme çalışmalarının gerek satın alma gerekse bölgesel ortaklık modelleri ile devam edeceğinin altını çizdi. .

Dr. Köksal Holoğlu; “Uluslararası sağlık turizmi açısından diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda, Türkiye’nin hekim kalitesi ve sağlık harcamaları konusunda son derece avantajlı bir ülke olduğunu söyleyebiliriz”. Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında Ortadoğulu hastaların genellikle İsviçre, Almanya, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti’nin tercih ettiğini belirten Dr. Holoğlu; “İsviçre, Almanya ve İngiltere’de bir rehabilitasyon hastasının günlük maliyetinin 900 Euro civarında, Çek Cumhuriyeti’nde ise bu rakam yatak ve tedavi dahil 300 Euro civarında” dedi ve ekledi; Bu nedenle Bursa projemizi gerek teknolojik gerekse hekim kalitesi açısından dünyanın en iyisi olabilecek şekilde planladık, yurt dışından gelecek olan hastalar için Türkiye’de ki günlük rakam ise 250 Euro civarında”.

ÜLKE NÜFUSU YAŞLANDIKÇA REHABİLİTASYONA İHTİYAÇ ARTIYOR
Türkiye’de rehabilitasyon yatak sayısının gelişmiş ülke ortalamalarının çok altında olduğunu belirten Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu; ‘Son 3 yılda açmış olduğumuz 3 hastane ile rehabilitasyon yatak sayısının artmasına büyük katkı sağladık. Ülke nüfusumuzun her geçen gün yaşlanması, rehabilitasyon yatak ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Ne yazık ki hem kamuda hem de özel sektörde bu açığın kapanması için yapılan çalışmalar yeterli düzeye ulaşmadı. Ayrıca yürürlükte olan mevzuatın getirdiği engeller özel sektörde yatırım yapılmasını zorlaştırıyor. Bursa da hizmet vermeye başlayan hastanemiz, konsept ve teknolojik alt yapı olarak bir çok ülkeye örnek olduğu gibi, Türkiye’de de yeni yatırımcılara yol gösterir nitelikte olacaktır.

Gelişmiş ülkelere bakıldığında da rehabilitasyon hizmeti veren tesislerin çoğunluğunun kamuya ait olduğunu ifade eden Dr. Köksal Holoğlu; “fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti, dünyanın diğer ülkelerinde kamu kurumları bünyesinde veya vakıflar aracılığı ile veriliyor. Özel sektöre ait olan ve sadece rehabilitasyon yapan sağlık tesisi sayısı gelişmiş ülkelerde bile çok az. Bunun altında yatan en önemli etken ise; rehabilitasyon tedavisinin uzun sürmesine karşın diğer sağlık branşlarına oranla ekonomik getirisinin az olması. Ayrıca rehabilitasyon hizmeti nitelikli insan gücüne dayanıyor ve kompleks bir organizasyon olarak işleniyor. Bu organizasyonun sağlıklı bir şekilde yapılması ise kamu kaynakları ile daha zordur. Bu nedenlerden dolayı hem özel sektör hem de kamu rehabilitasyon alanında fazla yatırım yapamamaktadır.’’

Bursa yatırımının Romatem için çok büyük bir adım olduğunu belirten Dr. Köksal Holoğlu, şehrin gerek tarihi eserleri gerekse doğal güzellikleri ile çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor; “Bursa, ülkemizin en önemli termal su kaynaklarına sahip. Bu nedenle Romatem olarak en büyük ve en donanımlı hastanemizi Bursa’da açmaya karar verdik. Bursa hastanemiz hem Güney Marmara bölgesine hizmet verecek hem de Ortadoğu Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, ve İskandinav Ülkelerinden gelecek hastalarla sağlık turizmi açısından ülkemize büyük katkı sağlayacak. 75 milyon TL yatırım ile hayata geçirilen Bursa Romatem’in ülkemize, yılda 4 milyon dolarlık bir döviz girdisini sağlayacağını öngörüyoruz.’’

Kaynak: http://www.olay.com.tr/haber/ilceler/bursaya-dev- ...92770.html

Bursa'mıza hayırlı uğurlu olsun.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet