Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Taksim-Yenikapı Metro İnşaatı
« önceki   123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 48
Mahmuttan
15 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 01:34

bu metro herhalde Sütlüce Kağıthane Alibeyköy Eyüp yapıp Yenikapı' ya inse idi çoktan bitmişti çocuklarıma vasiyetname bırakıcam bir gün olurda metro ile Yenikapı' dan Ayazağa' ya bir jeton ile gitmeyi başarır iseniz o günü bir yere kaydedin, hiç unutmayın çünkü o gün bu ülkenin çok önemli bir günü olacaktır diye vasiyet yazıcam, hakaten

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 14:04

Galata Surlarını arada bir ziyaret ederim.Bu hafta sonu yaptıım gözlemde surların " kare kare numaralandırıldığını " gördüm.

Sanırım fotogrametrik çalışmalar kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde bu işaretlemeler olmuş.

Murat Kandemir
15 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 10:37
Şişhane İstasyonu

Sevgili arkadaşlar,

Bu köprü mevzuu daha uzayacağa benzer. İlk aşamada gerçekleşme şansı olana odaklanalım birazda isterseniz. Şişhane istasyonu açılacak mı, hiç oralardan geçen arkadaş oldu mu bu yakınlarda? En son bir ay önce Beyoğlu belediyesinin otopark alanında kazıların yapıldığını görmüştüm ben, istasyon çalışması ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 17:34

Geçen hafta oralardaydım. Şişhane tarafında bir hareketlilik göremedim.

Vagon sayısı durumundan dolayı Şişhane'nin öncelikli olarak açılması konusu rafta bekliyor.

Murat Kandemir
15 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 18:37

Vagon sayısının çok problem olacağını zannetmiyorum. Öyle olsa 4. leventtede sorun olabilir. Ama orası bir kör istasyon, gelen vagonlar aynı peronda geri dönüyorlar arada makas değiştiriyorlar.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 13:03

Mevcut vagon sayısı ile ŞİŞHANE-4.LEVENT arasında sefer yapılırsa " sefer sıklığında seyrekleşme " olur.Bu da kaş yapalım derken göz çıkarmaya sebebiyet verebiir.

İBB'nin endişesi bu.

Kore'den gelen vagonlar ve Yenikapı tarafının bitirilmesi bekleniyor.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 16:24

25 Ağustos 2004'de, içinde bulunduğumuz başlığın ilk mesajını çeken Aydın SERT'in verdiği tabelâ bilgisinden beri, bu nokta halen aynı şekilde durmakta... Herhangi bir çalışma yok... Aynı metal korkuluklar, aynı kazı alanı, öylece bekliyor...

Artık, ümidimizi ciddi ciddi kestik bu alanda...

Akın KURTOĞLU

gökhan_ist
15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 16:29

Yeraltındaki çalışmaları görme imkanınız varsa gezin derim ben,tramvay inşaatı gibi yapılan şeyleri görme imkanı maalesef olmuyor.Belkide yeraltı çalışmaları bitme aşamasına gelmiştir.Herhalde metro şantiyesi yetkilileriyle konuşsanız,kırmaz sizi...fotoğraflarıda çekip,sitede yayınlarsınız...

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 16:45

Yeraltındaki çalışmalar zaten yıllar evvel sona erdi.   Bu çalışmaları olabildiğince geri plandan takip ettik, hatta gerekli haritalara dahi işledik. Büyükreşitpaşa Caddesi'nin altından geçen tüplerin inşası bitti çoktan. Benim kastettiğim; bu tüplere bağlantıyı sağlayacak olan yolcu dikey iniş bağlantılarının (yani, istasyon bağlantılarının) bir türlü başlayamaması...

Akın KURTOĞLU

Ahmet Den.
15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 16:52

Alıntı:

25 Ağustos 2004'de, içinde bulunduğumuz başlığın ilk mesajını çeken Aydın SERT'in verdiği tabelâ bilgisinden beri, bu nokta halen aynı şekilde durmakta... Herhangi bir çalışma yok... Aynı metal korkuluklar, aynı kazı alanı, öylece bekliyor...

Galatasaray girişi diye tabir edilen yerde de herhengi bir hareket gözlemlenemedi, dolayısıyla başka yerdende (Şişhane, Galatasaray) giremiyeceklerine göre hiçbir faaliyet yoktur denebilir.  Ray vs. montajı gibi

sayfa 48
« önceki   123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM