Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Mania Planı - Şehrin gelişmesinin önündeki büyük engel!
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
suphi86
4 yıl önce - Pzr 18 Ekm 2009, 21:51

Alıntı:
İşin mania planı yönünden önce birde güvenlik ve şehir yaşamı yönü var. Askeri hava alanı şehrin göbeğinde kalmış durumda. Buraya kalkıp inen uçakların yaptıkları gürültülerin üzerine birde bu tesislerin helikopter eğitim tesisleri olmasıda eklenince ortaya çok çarpık bir görüntü çıkıyor. Başka hangi ülkenin başkentinde yoğunluklu yerleşim yerleri ve kamu kuruluşlarının üzerlerinde kalan hava sahası helikopterler için eğitim sahası olarak kullanılıyordur? Şehrin üzerinde üçerli beşerli gruplar halinde vızır vızır skorskiler, kobralar dolanıyor.

Çok doğru birde bu açıdan bakmak gerekiyor. Ben ümitköyde oturuyorum ve hergün helikopterler eğitim uçuşu yapıyor üzerimizde. Asker için uzun binalar tehlike oluşturuyorda, bizim evimizin üstünden geçen helikopterler tehlike oluşturmuyor mu?

fıratblack
3 yıl önce - Çrş 08 Arl 2010, 20:42

yurdum insanı ya mania nedir abi başka hangi ülkede var bu zihniyet yazık

koray006
3 yıl önce - Çrş 08 Arl 2010, 22:48

mania her şehirde bağzı bölgelerde olabilirde bizim ankarada biraz fazla etkileme alanında...yanlız ankaranın gelişmesini sadece askeriye havaalanları değil esenboğa havaalanıda etkiliyor

msb0634
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 11:37

Hürriyet'te şöyle bir haber var, havaalanının kaldırılmasını ve dolayısıyla Mania planından bir nebze olsun kurtuluşumuzu sağlar mı acaba?
Alıntı:
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç, Genelkurmay Başkanlığı’nın, Ankara Etimesgut’taki Kara Havacılık Okulu’nu Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na taşınması amacıyla ihale sürecini başlattığını bildirdi.

Kaçıkoç yaptığı açıklamada, Isparta’ya kurulacak Kara Havacılık Okulu’nun bina ve tesislerinin yapım işinin ihalesinin 21 Ocak 2001’de yapılacağını açıkladı. İhale ilanının Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yayınlandığını kaydeden Kaçıkoç, “Isparta Kara Hava Okulu İskan Tesisleri İnşaatı İhalesi” 21 Ocak’ta Ankara’da yapılacak. Isparta’yı hava üssü haline getirecek bu büyük proje kapsamında üç pistin yanı sıra hangarların da yapımı planlanıyor. İdari binalar da havalimanı içerisinde inşa edilecek” dedi.
Isparta’da bayram havası
Isparta Kara Havacılık Okulu’nun tüm yapılarını ilgilendiren bu büyük ihale için Genelkurmay Başkanlığı’nın yapı sektörü temsilcilerine davette bulunduğunu ifade eden Kaçıkoç, ihaleye Ispartalı müteahhitlerin de katılmalarını önerdi.
Kara Havacılık Okulu’nun Isparta’nın kalkınması bakımından büyük önem arz ettiğini vurgulayan Kaçıkoç, “Genelkurmay Başkanlığı’nın Etimesgut’taki Kara Havacılık Okulu’nu Isparta’ya taşıması büyük bir olaydır. Isparta bunun değerini çok iyi bilmelidir. Isparta adına, halkı ve sanayicisi adına çok mutluyuz. İnşallah kısa sürede tamamlanır ve hizmete açılır” diye konuştu.

ÖnderÇalışkan

3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 12:00

iyide bu haberde 2001 yıllarından bahsedilmekte...haberin tarihi ne zaman acaba?

msb0634
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 13:00

Bugünün haberi sanırım 2011 yerine 2001 yazmışlar

İbrahim Sarıca
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 16:30

Alıntı:
Isparta’da bayram havası

Ankara'da 40 gün 40 gece kutlanmalı o zaman.

Hakan_ank89
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 22:35

Kara Havacılık Okulu'nda helikopter uçuşları yapılıyor, yani mania ile çok da doğrudan etkili bir mevzu değil. Ankara'da mania hattını asıl belirleyen pist Etimesgut Askeri Havaalanı'dır. Bu pistin de taşınması ile ilgili bir durum dahi söz konusu değildir, en basit taşınma işlemi ise minimum 8-10 seneden aşağı sürmemektedir.

Kara Havacılık Okulu'nun Isparta'ya taşınması ise uzun soluklu bir proje idi, adımlar yavaş yavaş atıldı, artık sona yaklaşılıyor.

Etimesgut Havaalanı da taşınabilirse o zaman Ankara çanağı içerisine yüksek katlı yapılar rahatlıkla yapılabilir hale gelecek.

Aslında bu okulun Ankara'dan Isparta'ya taşınması da Ankara için bir kayıptır, bakın Ispartalılar nasıl sevinmiş, ancak Ankara'da bu okul taşınıyor diye üzülen yok. Demek ki bu değerin farkında değilmişiz, keşke TAI'nin çevresi (Akıncı ovası) Ankara'nın havacılık üssü konumuna getirilseydi, Ankara maalesef bir değerini daha kaybediyor.

İbrahim Sarıca
3 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 11:14

Havaalanları taşınıyor sanmıştım.

Bugutay
3 yıl önce - Pzr 26 Arl 2010, 14:59

Mania hattı üzerinden Ankara'nın başka bir köşesine taşınması bizim için daha güzel olurdu.

Umalım Etimesgut Havaalanı için böyle bir durum söz konusu olur.

Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet