Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Aydinsert
17 yıl önce - Çrş 25 Ağu 2004, 11:42
İstanbul Aksaray-Yenikapı metro hattı bağlantı inşaatıİstanbul Metrosu bağlantı inşaatlarını gezmeye devam ediyoruz.Yer Aksaray Murat Paşa Camii yanıı,Aksaray Metro istasyonu karşısı.Çalışmalarda gene tarihi eserlere rastlanmış(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)


Kemal
17 yıl önce - Çrş 25 Ağu 2004, 13:29

Bu resimler çok güzel değil hiç hoş görünmüyorlar ama çok faydalı resimler iyi ki koydun. Bu inşaatları burada böyle bırakıp dünyaya rezil olmamızı sağlayan koruma kurulu görsün rezilliği yapılmadan evvel engel olsalardı başka türlü sistemlerle belki şimdi rahat rahat seyahat ediyorduk bu işler sinirimizi herhalde 50 yıl daha bozmaya devam edecek.Dolmuşçular, otobüsçüler , trafik magandaları ile onların ortağı tüpraş bayram etsin.

Aydinsert
17 yıl önce - Çrş 25 Ağu 2004, 13:45

son iki fotografın güzel gözükmediklerinin farkındayım ama bilgi amaçlı yükledim eğer silmek icap ederse sileriz
son fotograftaki buluntuların ne olduğunu ortaya nasıl cıktığını anlamış değilim..ayrıca metro inşaatlarını neden parça parça yaparlar yani birisi bitmeden diğerine başlarlar


Murat_Erol
17 yıl önce - Sal 31 Ağu 2004, 12:20

kemal onu ,paravandaki delikten çekmiş son 2 resmi , saol ,

Aydinsert
17 yıl önce - Sal 31 Ağu 2004, 12:43

hayır paravandaki delikten çekmedim! çalışmalar durduğu için kimsecikler yoktu ve hafta sonu olmasından dolayı kapısını açıp bizzat içerisinden çektim.
Not: Buluntular Bizans hamamıymış!Mehmet Kasım
16 yıl önce - Cmt 21 Oca 2006, 12:13
600 Metre Tünele 600 Engel


Aksaray-Yenikapı arasında çalışmalar yeniden başladı ama bitermi bilimez.Vatan Cd'de etrafı çevreleyen şantiye alanı cadde daraltıp trafiği tıkamaya devan ediyor hala.

Tüm bunlar olurken aternatif sunalım : AKSARAY'dan kuzeye 90 derece çevirerek hattı direk Taksim istikametine çekerek hem yolu kısaltmış oluruz hemde Taksim ile Aksarayı bağlamış oluruz.


irfan x
16 yıl önce - Cmt 21 Oca 2006, 17:34

zaten soun bu değil, sorun haliç'in geçilememesi.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pzr 22 Oca 2006, 19:37

Alıntı:
Tüm bunlar olurken aternatif sunalım : AKSARAY'dan kuzeye 90 derece çevirerek hattı direk Taksim istikametine çekerek hem yolu kısaltmış oluruz hemde Taksim ile Aksarayı bağlamış oluruz

Mehmet, bence bu mıntıkada çıkan tarihi eserler lokal değil, tüm yüzeyin altına yayılmış durumda... Çünkü senin kuzeye çevireceğin hattın hemen 500 metre kuzeyinde; "Aya Poliektus Kalıntıları" mevcut. Belediye Sarayı'nın 1954-60 yılları arasındaki inşaatı ve devamındaki Haşim İşçan Geçidi'nin kazılması sırasında ortaya çıkarılan bu eser, bence Aksaray ve çevresinin olduğu gibi altını kaplayan oluşumun sadece küçük bir parçası... Yani güzergâhı kuzeye de çevirseler, pek birşey değişeceğini zannetmiyorum. Muratpaşa'da hamam çıktı, 200 metre kuzeyinde de bu sefer bir saray, martyrion veya kilise çıkar mutlaka...

Kısacası, biz bu suriçinde Metro'yu bundan böyle biraz zor göreceğiz gibime geliyor Hep inşaatlar biryerlerde takılıp kalacaklar.

Akın KURTOĞLU


Mehmet Kasım
16 yıl önce - Pts 23 Oca 2006, 10:58
İSTANBUL'UN TAŞI TOPRAĞI


ALTIN MI ? TARİH Mİ?

Neyse diğer önerimi sunayım.

Şişhaneye kadar gelmiştik en son.Madem Haliç geçişi sorun ( siluet falan ). Şişhane'den Kasımpaşa'ya oradan Halıcıoğlu ve Eyüp güzergahı ile (Eyüp-Eminönü Cadde Tr.) yukarıya Edirnekapı'ya(Sultançiftliği Tr.) ve oradan Bayrampaşa LRT İstasyonuna bağlantı yapılır.

Ve sonuç :

4.LEVENT-ŞİŞLİ-TAKSİM-ŞİŞHANE-KASIMPAŞA-HALICIOĞLU-EYÜP-EDİRNEKAPI-AYRAMPAŞA-OTOGAR-BAKIRKÖY-HAVAALANI HAFİF METRO ve METRO Karışımı

Harita yükleyebilirsem detayları göstericem.


Mehmet Kasım
16 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 10:40
ÖNERİM BUYDU


TAKSİM-KASIMPAŞA-HALICIOĞLU-EYÜP-EDİRNEKAPI-BAYRAMPAŞA LRT İSTASYONUNDAN HAVAALANI'NA


 sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM