Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
AHMET BEYLİK
9 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 15:25
Ankara'da 24 saat doğalgaz satışı başlıyor


Ankara'da 24 saat doğalgaz satışı başlıyor
Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Harun Gündüz, abonelere daha iyi hizmet verme adına, yarından itibaren 24 saat boyunca doğalgaz satışına başladıklarını bildirdi.

Gündüz, makamında düzenlediği basın toplantısında, doğalgaz satış hizmetinin 24 saat saat boyunca süreceği yerler arasında, Maltepe'deki Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü gişeleri ile Keçiören'deki PTT merkezinin olduğunu söyledi.

Maltepe ve Keçiören'in en çok doğalgaz abonesinin bulunması nedeniyle ''Pilot ilçe'' olarak seçildiğini ifade eden Gündüz, uygulamanın abonenin doğalgaz satın alma konusunda mağdur duruma düşmemesi için yapıldığını belirti.

Gündüz, Mart ayından itibaren PTT Genel Müdürlüğü'yle gerçekleştirilen anlaşma gereği, PTT merkezilerinde başlatılan doğalgaz satışının da abonelere kolaylık sağladığını anımsattı. Gündüz, abonelere daha iyi hizmet verme adına, yarından itibaren 24 saat boyunca doğalgaz satışına başlayacaklarını bildirdi.

Yapılan uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğuna dikkati çeken Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Gündüz, böylece özellikle kış aylarında abonelerin uzun kuyruklarda beklemeyeceklerini kaydetti.

24 saat boyunca doğalgaz satışı yapılacak Maltepe'deki merkezlerinde güvenliğe de büyük önem verdiklerini anlatan Gündüz, güvenliğin 5 görevli tarafından sağlandığını belirtti.

Alt yapı çalışmalarına yönelik işlek caddelerde yapılan kazılar nedeniyle vatandaşlardan anlayış beklediklerini dile getiren Gündüz, hizmetin sürmesi anlamında, geçmiş dönemden kalan yıpranmış doğalgaz borularının yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Doğalgazın Ankara'nın her bölgesine yaygınlaştırılması yönündeki çalışmaların tüm hızıyla devam etiğine işaret eden Gündüz, abonelere en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olduklarını sözlerine ekledi.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=903375&a ...i-basliyor


Ahmet Gürkan
9 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 18:05

24 saat olmasına gerek yok bence... Hangi insanoğlu gecenin 3'ünde doğalgaz almaya gider? Gece belirli bir saate kadar açık olsa yeterlidir, mesela 23:00-24:00'e kadar... Ha yine de Allah razı olsun, düşünmüşler yapmışlar...

Misafir f32

4 yıl önce - Çrş 24 Arl 2014, 17:48

Bütün bankalarda gaz satisi olsa daha memnun edici olur diye düşünüyorumMisafir 01b

4 yıl önce - Cum 26 Arl 2014, 10:26

ya da şu aski gibi aletler koysalar sağa sola. onlar çok pratik

serdar72
4 yıl önce - Sal 17 Mar 2015, 10:14

Dün akşam saat 22:00 da maltepeye gaz almaya gittim. gaz satan bir yeri bulamayınca oradaki büfeye sordum. nereden gaz alabiliriz diye. saat 21:00 dan sonra yapacağın bir şey yok abi. satış 9 da kapandı dedi...

yeni türkiye dedikleri bu olsa gerek... ileriye gideceğine geriye giden vatandaşa eziyeti reva gören.... burası Türkiye'nin başkenti ve havalar soğuk... sabah ptt ye gittim doğalgazda kuyruk vardı...

bunu ben bir vatandaş olarak ben görüyorumda yöneticiler mi görmüyor... YÖNETİCİ? hahaha.. onları ben çoban diye çiftliğime bile almam.. batırırlar...Misafir 022

4 yıl önce - Pzr 22 Mar 2015, 00:41

Kartlı sayaçlar tamamen kalksın kardeşim. Vatandaşı parasıyla rezil etmekten başka birşey değil. İstediğim kadar kullanırım, gel sayacını oku, kes faturanın git. Yazık vatandaşa valla. Bu rezilliğe son verecek bir yetkili yokmu memlekette?..

onurnazliaka
4 yıl önce - Pzr 22 Mar 2015, 01:16

Tam aksine kartlı sayacın medeniyet olduğunu düşünüyorum. Getirilen kota uygulamalarıyla vatandaşı bezdirmeye çalışıyorlar ama yemezler. Kartlı sayaç sayesinde gazı önceden alıp sonrasında sıkıntı çekmeme imkanı var. Ayrıca kartlı sayaçlar, peşin tahsilat imkanı sağladığından işletmeci kuruluş açısından da avantajlı. Hoş Başkentgaz denilen kurumu hiç sevmiyorum, onların peşin tahsilatları da umrumda değil ya, neyse.

Gazda en önemli sıkıntı dolum yapmak için hâlâ bir noktaya ulaşmak zorunda olmamız ve satışlarda uygulanan 1 TL'lik komisyon. Sırf bu yüzden gazı Maltepe'den almaya özen gösteriyoruz. Ayrıca internetten dolum olmaması da bir başka saçmalık. Sözde çağdaşlık devrinde yaşıyoruz ama nedense işletmeci kurum bu devrin gereklerinden habersiz.Nazım B

4 yıl önce - Pzr 22 Mar 2015, 10:20

Arkadaşlar boşuna Maltepe'ye veya Ptt'ye gitmenize gerek yok. Size en yakın Ing Bank'a giderekte gazınızı yükleyebilirsiniz. Üstelik '0' komisyonla. Yalnız tek dezavantajı var, 12' ye kadar işlem yapıyorlar.

Mehmet Burak
4 yıl önce - Pzr 22 Mar 2015, 12:19

Alıntı:
Tam aksine kartlı sayacın medeniyet olduğunu düşünüyorum. Getirilen kota uygulamalarıyla vatandaşı bezdirmeye çalışıyorlar ama yemezler. Kartlı sayaç sayesinde gazı önceden alıp sonrasında sıkıntı çekmeme imkanı var. Ayrıca kartlı sayaçlar, peşin tahsilat imkanı sağladığından işletmeci kuruluş açısından da avantajlı. Hoş Başkentgaz denilen kurumu hiç sevmiyorum, onların peşin tahsilatları da umrumda değil ya, neyse.

Gazda en önemli sıkıntı dolum yapmak için hâlâ bir noktaya ulaşmak zorunda olmamız ve satışlarda uygulanan 1 TL'lik komisyon. Sırf bu yüzden gazı Maltepe'den almaya özen gösteriyoruz. Ayrıca internetten dolum olmaması da bir başka saçmalık. Sözde çağdaşlık devrinde yaşıyoruz ama nedense işletmeci kurum bu devrin gereklerinden habersiz.


Kartlı sayaç dediğiniz gibi medeni sistem olursa medeniyet olur, 15 yıl öncenin sistemi kullanılır, insanlar kuyruklarda telef olursa nesi medeniyet olabilir? Ayrıca medeniyet seçme hakkı ile olur, insanlara mekanik mi istersin kartlı mı diye sorsalar kaç kişi bu çileyi göze alıp kartlı sayaç ister acaba?


onurnazliaka
4 yıl önce - Pts 23 Mar 2015, 16:50

Şu anki sıkıntı sistemin, dönemin gereklerine uydurulmamasıdır. Yoksa gayet uygun ve gelişmiş bir sistemdir. İnsanların fiyat artışlarından etkilenmemesi ve gaz depolayabilmesi adına başarılı olmuştur. Tabi sistem belediyedeyken alınan 300 dolar güvence parası v.s. olayları gibi saçmalıklar ayrı bir konu.sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet