Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:45
Bursa BURFAŞ'tan haberler ve yorumlar


BAŞKAN ALTEPE, SOSYAL TESİSLERE DE EL ATTI
Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT TESİSLERİ HALKIN DAHA İYİ İSTİFADE EDEBİLECEKLERİ SOSYAL TESİSLER HALİNE GETİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.Başkan Altepe, teknokrat ve bürokratlarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne ait havuzlupark, Dobruca, Hünkar Köşkü’nde incelemelerde bulundu. Tesislerle ilgili yetkililerden bilgi alan Altepe, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’ne ait çok değerli tesislerin olduğunu fakat bunların değerlendirilemediğini söyledi. Bursa’nın en güzel yerlerindeki bu tesislerin belli dönemlerde değil sürekli halkın kullanımına açık hale getireceklerini ifade eden Altepe, “Bursa’nın en güzel yerlerindeki bu tesisler en iyi şekilde kullanılacak şekilde değerlendirilememiş. Bunların neden değerlendirilemediğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Yeni dönemde bunları tek tek inceleyip, halkın girebileceği, ihtiyaçlarını karşılayabileceği sosyal tesisler haline getireceğiz” dedi.“Havuzlupark’teki tesislerden 12 ay istifade edilebilecek”
Özellikle havuzluparkın kent içinde kalmasına ve güzel bir park alanına sahip olmasına rağmen 3 ay kullanılabildiğine dikkat çeken Altepe, “Havuzlupark sadece havuzun olduğu bir tesis değil. Atıl halde büyük bir alana sahip. Ayrıca yeşil alanı ile de büyük bir tesis. Burayı sadece 3 ay değil, kışın da vatandaşlarımıza kullandıracağız” diye konuştu. Dobruca’daki BUSKİ Tesisleri’nin de bulunduğu yer açısından Bursa’da eşi nadir yerlerden biri olduğunu ifade eden Altepe, “Dobruca’daki tesisler Bursa’nın her yönden görünebildiği bir yer. Kafeterya. resturant, spor ve yürüyüş alanlarıyla güzel bir yer haline getirmek için çalışmalarımız başladı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hünkar Köşkü’nün atıl durumunda kalan bölümünde yapacağımız çalışmalarla burayı halkın kullanımına açacağız. Müze kısmı müze olarak kalacak. Diğer kısmı vatandaşlarımızın sosyal yönden rahatlıkla hizmet alabileceği yerler haline getireceğiz. Böylelikle Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan doğa ve tarih ile iç içe olan tesisler Bursalıların kültürel, sportif ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerler haline gelecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/baskan-altepe--sosyal-tes ...haber/835/


En son Berktuğ tarafından Cum 09 Ekm 2015, 19:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:47

BÜYÜKŞEHİR 4 TESİSİNİ HALKA AÇIYOR
Alıntı:
TEMENYERİ'NDEKİ HÜNKAR KÖŞKÜ, DOBRUCA'DAKİ BUSKİ TESİSLERİ, MUDANYA MEYDANINDAKİ TARİHİ TREN GARI VE KÜKÜRTLÜ'DEKİ HAVUZLUPARK TESİSLERİ VATANDAŞLARIN İSTİFADE EDECEKLERİ MEKANLAR HALİNE GETİRİLİYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hünkar Köşkü, Dobruca Buski Tesisleri, Mudanya Garı ve Havuzlupark'ın vatandaşların uygun fiyatlarla yararlanabilecekleri nezih mekanlar haline getirileceğini söyledi.

Altepe, Mollaarap Mahallesi'ndeki tarihi Hünkar Köşkü'nün, Dobruca Mahallesi'nde Uludağ eteklerindeki BUSKİ Sosyal Tesisleri'nin, Mudanya meydanındaki tarihi tren garı ve bahçesinin, Kükürtlü'deki Havuzlupark tesislerinin vatandaşların kolaylıkla istifade edebilecekleri mekanlar olarak düzenlenip çok kısa zamanda hizmete alınacağını söyledi. Son 5 yılda Hünkar Köşkü'nü 51 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Başkan Altepe, "Temenyeri'nin üst tarafındaki tarihi av köşkünü vatandaşlarımızın kullanabileceği restoran, kafeterya tarzında düzenleyeceğiz. Uygun fiyatlarla hizmet verecek tesislerimizi yılda 50 bin kişinin ziyaret edeceğini tahmin ediyoruz. Aynı şekilde Dobruca'daki BUSKİ tesislerini de halkın rahatlıkla hizmet alabileceği bir mekana dönüştürüyoruz. Uzun yıllardır hizmet veren Kükürtlü Havuzlupark'ta vatandaşımızın rahatlıkla gelebileceği bir mekan olacak. Ayrıca Mudanya Meydanı'ndaki tarihi gar binası ile etrafını çay bahçesi ve kafeterya olarak düzenleyip işleteceğiz. Bu tesislerde vatandaşlarımız hem uygun fiyatlarla hizmet alacaklar, hem de tabiatın içerisindeki bu mekanları daha fazla değerlendirmiş olacağız" diye konuştu.

Başkan Recep Altepe, Temenyeri olarak bilinen bölgedeki Hünkar Köşkü'nün bir av köşkü olarak 19 gün gibi kısa bir sürede yapıldığını ilk defa duyduğunu belirterek, "Bizler Bursa'mızın tarihi ve tabii güzelliklerini bile halen tam olarak bilmiyoruz. Hünkar, Bursa'ya gelip, buradan halkı temaşa (seyretme) ve temenna (selamlama) ettiği için bu bölgenin adı Temenyeri olarak kalmış. Biz Bursalıların şehirlerini daha iyi tanımaları için farklı projelerimizi uygulamaya koyacağız. Bunları önümüzdeki günlerde bütün teferruatı ile açıklayacağız" dedi.


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=953


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:51

ERTUĞRUL HOCA BÜYÜKŞEHİR TESİSLERİNİ GEZDİ
Alıntı:
ERTUĞRUL SAĞLAM, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM EKİBİNİ BÖYLE TESİSLERİ BURSA’YA KAZANDIRDIĞINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerini gezen Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor’un aldığı her başarının Bursa’ya değer katacağını vurgulayarak, “Bursaspor’un başarılarını sadece sportif olarak bakmamalıyız” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Yardımcısı Ersel Uzgur, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Recep Demirhan, Başkan Danışmanı Semih Pala, Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık’la birlikte BUSKİ’nin Dobruca Tesisleri’ni gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Recep Demirhan, Ertuğrul hocanın Bursa ile bütünleştiğini belirterek, “Bursaspor’u uzun yıllar aynı hocanın çalıştırması yıllardır hep konuşuldu. Bu beklentinin Ertuğrul hoca ile gerçekleşeceğine inanıyorum. Çünkü Ertuğrul hoca ile Bursaspor bütünleşti” dedi. Demirhan, sezon başında gelmemesine rağmen ilk sezonunda Bursaspor’u beklenilenin ötesinde başarıya ulaştıran Ertuğrul hocanın gelecek sezon bu başarının daha da yukarılara taşımasını diledi.

“Bursaspor’un başarısı Bursa’ya değer katıyor”
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da, Bursaspor’un aldığı her başarının Bursa’ya değer katacağını vurgulayarak, “Bursaspor’un başarılarını sadece sportif olarak bakmamalıyız. Bursa Türkiye’nin en büyük şehir kulübü. Büyükşehir Belediyesi’nin şehre yaptığı vizyon projeleri Bursaspor’un başarısı ile bütünleştirdiğimizde Bursa’nın adı hem ülkemizin, hem de Avrupa’nın gündeminde yerini alır. Bu fırsatı Bursa için en iyi şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.

Bursa’nın güzelliğinin Bursa’da yaşayınca daha iyi anlaşıldığını ifade eden Sağlam, “Bursa bilinenden daha da güzel bir şehir” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerini mükemmel olarak değerlendiren Sağlam, futbolcuları da dinlenme için buralara getireceğini söyledi.

Sağlam’dan Altepe ve ekibine teşekkür
Demirhan ve Sağlam daha sonra BUSKİ’ye ait D-22 tesislerinde yapılması planlanan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nin alanını da gezdi. Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere tüm ekibini böyle tesisleri Bursa’ya kazandırdığından dolayı teşekkür etti.

Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=982Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:56

HÜNKAR KÖŞKÜ SOSYAL TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI
Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN HER SOKAĞINDA AYRI BİR HAZİNE OLDUĞUNU, BU DEĞERLERİ AYAĞA KALDIRMAYI EN ÖNEMLİ GÖREV OLARAK ÜSTLENDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri törenle hizmete açıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri’nin açılışında, Bursa’nın her sokağında ayrı bir hazine olduğunu, bu değerleri ayağa kaldırmayı, Bursalılarla buluşturmayı en önemli görev olarak kabul ettiklerini söyledi. Hünkar Köşkü’nün Sultan Abdülmecit Han döneminde yüzlerce usta getirtilerek, 19 günde inşa edildiğini belirten Altepe, “Sultanların kaldığı, Atatürk’ün sık sık ziyaret ettiği bu köşkün havasını Bursalıların da solumasını istedik. Sultanların halkı temenna ettiği, Kurtuluş Savaşı’nda 12 gün karargah olarak kullanılan Hünkar Köşkü’ndeki sosyal tesislerimiz Bursalılara hayırlı olsun” diye konuştu.

Karapaşaoğlu, Hünkar Köşkü anısını anlattı
Törene katılan Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu da, 1996 yılında milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Hesapları İnceleme ve Denetleme Komisyonu Başkanlığı yaptığını, bu görevinde Milli Sarayları’nın da sorumluluğundan dolayı Hünkar Köşkü’nün restorasyonu için geldiğinde köşkü zor bulmasıyla ilgili anısını anlattığı konuşmasında, “O dönem Meclis Başkanımız Bülent Arınç bey buranın restorasyonuna çük büyük önem verdi. Ben bu açılış vesilesiyle Bülent beye Bursa halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bursa halkının hizmetine sunulan sosyal tesisisin açılış kurdelesi alkışlarla kesildi. Törene, Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Mehmet Ocakden, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ın abisi Dr. Kutluay Arınç’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Altepe, açılışa katılan çevreci gençlerle köşk önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. BURFAŞ tarafından işletilecek Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri, her gün 08.00-24.00 saatleri arasında hizmet verecek.


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=1118


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:58

MUDANYA İSTASYONU SOSYAL TESİSİ AÇILDI
Alıntı:
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT MERKEZİNDEN İLÇELERE UZANAN HİZMET ZİNCİRİNE YENİ BİR HALKA EKLEYEREK, MUDANYA İSTASYONU SOSYAL TESİSLERİ’Nİ FAALİYETE BAŞLATTI.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Recep Altepe, restorasyonu tamamlanarak faaliyetine başlayan Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulundu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi kent merkezinden ilçelere uzanan hizmet zincirine yeni bir halka daha ekleyerek, Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi’ni hizmete açtı. Başkan Altepe, Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Seyfettin Avşar ile birlikte faaliyetine başlayan Mudanya’daki sosyal tesisi gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

“Elimizi diğer ilçelere de uzatıyoruz”
Başkan Altepe, Bursa – Mudanya Demiryolu’nun 1891 yılında tamamlanmasının ardından yapılan demiryolu işletme binasının, kaymakamlık lojmanı ve Pratik Kız Sanat Okulu olarak kullanıldığını belirterek, “Böylesine bir tarihi yapıyı Bursalıların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmetlerimizi yalnızca kent merkezi ile sınırlandırmıyor, mümkün olduğunca elimizi diğer ilçelerimize de uzatıyoruz. Mudanya Bursa’nın incisi ve tarihi de çok eskilere dayanıyor. Geçmişin nostaljik güzelliğini bugünde yaşatacağımız Mudanya İstasyonu, bu güzel ilçenin tarihi zenginliğine ışık tutacak şekilde sosyal tesis olarak hizmet vermeye başladı.” diye konuştu.

“Yeni sosyal tesisler yolda”
Restorasyonun tamamlanmasının ardından binanın vatandaşların kullanabilecekleri bir sosyal tesis olarak düzenlendiğini ifade eden Başkan Altepe, “Hünkar Köşkü ve Merinos Göl’den sonra 3. sosyal tesisimiz olan Mudanya İstasyon hizmete hazır hale gelince kapılarını tören düzenlemeden vatandaşlarımıza açtık. Tören için bekleyerek, tesisin hemşehrilerimizle buluşmasını geciktirmedik. Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi hayırlı olsun. Halkımızın kullanacağı yeni sosyal tesislerimizle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Yeni sosyal tesislerimiz yolda” dedi.

Mudanya’nın tarihi ayağa kalkacak
Başkan Altepe, Mudanya’daki Hasan Bey Hamamı, Mısırlı Hasan Bey Camii ve türbesi, Tekke-i Cedid ve Tekke-i Akik camileri ile hal bölgesinin restorasyonun da yapılacağını müjdeledi. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya yapılan hizmetlerle ilçenin çehresinin değiştiğini dile getirerek, her zaman yanlarında olan Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=1264[/quote]


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 19:00

GİZLİ BAHÇE’NİN GÜZELLİĞİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YILDA 3 AY HİZMET VEREN HAVUZLUPARK’I 12 AY BOYUNCA HİZMET VERECEK SOSYAL TESİS OLARAK BURSALILARIN HİZMETİNE SUNUYORSadece yaz aylarında havuz olarak çalışan Havuzlupark’ı 12 ay boyunca hizmet verecek sosyal tesis olarak düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, tabiat harikası bölgedeki Gizli Bahçe’nin güzelliğini bir ay içersinde Bursalıların hizmetine sunuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin geçen ay Havuzlupark’ta yaptığı incelemelerde bölgedeki muhteşem tabiat manzarası karşısında buranın 12 ay boyunca Bursalılara hizmet veren sosyal tesis olarak düzenlemesi yönündeki talimatı üzerinde yapılan çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Recep Demirhan, Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’la birlikte Havuzlupark Sosyal Tesisleri’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.
Başkanvekili Recep Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin göreve gelişinin ardından Bursa’nın gizli kalan, atıl güzelliklerinin bir bir ortaya çıktığını belirterek, “Hünkar Köşkü, Mudanya İstasyon, Merinos Göl ve Kültürpark’taki sosyal tesislerle Bursa’nın güzellikleri birer birer Bursalılarla buluşuyor. Şimdide sadece yaz aylarında hizmet veren Havuzlupark’ın havuzun dışındaki bölümlerini de halkımızla buluşturuyoruz. Havuzlupark’ta ilk olarak yeşillikler içindeki ‘Gizli Bahçe’ yi kafeterya olarak hizmete açacağız. Havuzlupark’ta böylesine görkemli tabiat harikası bir yer ‘saklı kalmasın, Bursalılarla buluşsun’ istedik. Gizli Bahçe, kafeteryanın dışında çocuk oyun alanı ve yürüyüş yolu ile Bursa, bir ay içersinde yeni bir yaşam merkezine kavuşacak.”dedi.
Demirhan, Havuzlupark’ta restoran olarak düzenlenecek bölümde de çalışmaların devam ettiğini belirterek, Gizli Bahçe’den sonra buranın da 2 ay içersinde halkın kullanımına açılacağını sözlerine ekledi.


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=1373Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 19:02

DOBRUCA SOSYAL TESİSLERİ HİZMETE AÇILIYOR
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi Dobruca Sosyal Tesisleri yenilenen yüzüyle bir ay içersinde hizmete açılıyor.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin göreve gelişinin ardından başlayan sosyal tesis atağı devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Hünkar Köşkü, Mudanya İstasyon, Merinos Göl Kafe ve Kültürpar Spor Cafe Sosyal Tesisleri’nin ardından Dobruca’daki tesisleri de modern şekilde düzenleyerek Bursalıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Dobruca’daki sosyal tesis inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Bursa’ya hakim noktada, eşsiz manzarası eşliğinde resturant ve kafetarya olarak hizmet verecek olan Dobruca Sosyal Tesisleri, yürüyüş yolları, 3 ayrı tenis kortu, basketbol ve hakiki çim sahasıyla Bursa’nın yeni spor ve yaşam merkezi olacak. Yetkililer, diğer sosyal tesislerin olduğu gibi Dobruca’nın da vatandaşlara açık haftanın 7 günü hizmet vereceğini bildirdi.


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=1369


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 19:07

DOBRUCA SOSYAL TESİSLERİ KAPILARINI AÇTI
Alıntı:
MUHTEŞEM DOĞASI, SPOR VE DİNLENME ALANLARININ YANI SIRA LEZZETLİ MUTFAĞI İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ DOBRUCA SOSYAL TESİSLERİ KONUKLARINI AĞIRLAMAYA HAZIR.Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesis halkasına bir yenisini daha ekledi.
Büyükşehir Belediyesi, Hünkar Köşkü, Mudanya İstasyon, Merinos Göl Kafe ve Kültürpar Spor Kafe Sosyal Tesisleri’nin ardından Dobruca’da BUSKİ Arıtma Tesisleri bünyesindeki sosyal tesisleri de modern bir şekilde düzenleyerek Bursalıların hizmetine sundu. Bursa’ya hakim noktada, eşsiz manzarası eşliğinde resturant ve kafetarya olarak hizmet verecek olan Dobruca Sosyal Tesisleri, yürüyüş yolları, 3 ayrı tenis kortu, basketbol ve hakiki çim sahasıyla Bursa’nın yeni spor ve yaşam merkezi olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dobruca Sosyal Tesisleri’nin muhteşem tabiat manzarası, nefes açan çam havası eşliğinde, spor alanları, yürüyüş yolları ve kaliteli hizmet anlayışı ile Bursalıların hizmetine sunduklarını söyledi.

Bursa’nın cennet köşelerinden biri olan Dobruca’daki sosyal tesisleri restore ederek modern ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde halkın kullanımına sunduklarını belirten Başkan Altepe, “Bursalılar, Dobruca Tesisleri’nde kente hakim bir bölgeden manzara eşliğinde yemeklerini yiyip, kahvelerini yudumlayabilirler. Fiyat politikası ve kaliteden hizmet vermeyen hizmet anlayışı ile Dobruca Tesisleri konuklarını en iyi şekilde ağırlamaya hazırlandı. Hünkar Köşkü, Mudanya İstasyon, Merinos Göl Kafe ve Kültürpar Spor Kafe Sosyal Tesisleri’nin ardından halka açılan Dobruca Sosyal Tesisleri ile halka hizmet yönündeki atılımlarımız devam edecek” diye konuştu.
Başkan Altepe, faaliyete başlayan Dobruca Sosyal Tesisleri'nin resmi açılışının 16 Ekim Cuma Saat: 18:00'da gerçekleştirileceğini belirtti.


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?id=1457


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Prş 22 Ekm 2009, 19:32

GİZLİ BAHÇE GÜN IŞIĞINA ÇIKIYOR
Alıntı:
VATANDAŞLARIN DİNLENME VE YÜRÜYÜŞ ALANI OLARAK KULLANDIĞI GİZLİ BAHÇE, BÖLGEYE MONTE EDİLEN SPOR ALETLERİYLE ARTIK SPORA DA HİZMET EDİYOR.Bursa Büyükşehir Belediyesi, Havuzlupark Tesisleri’ni 12 ay boyunca vatandaşın hizmetine sunmak için yapılan çalışmalara her geçen gün yenilerini ekliyor.

Spora ve sporcuya değer veren Büyükşehir Belediyesi’nin yeniliklerini sürdürdüğü Havuzlupark Tesisleri bünyesinde oluşturulan Gizli Bahçe’ye, şimdi de vatandaşların rahatça spor yapabilmeleri için kondisyon aletleri eklendi.Vatandaşın yaşam standardı artacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların hizmetine sunulan sosyal tesislerin Bursalıların yaşam standardını artıracağına işaret etti. Bursa’ya vizyon katan çalışmaların halkın yüzünü güldürdüğünü ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini belirten Başkan Altepe, “Geçmişte çok nadir bulunan spor alanları, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla artık hemen her mahallede halkın hizmetine sunuluyor. Vatandaşların yürüme mesafesinde bulunan bu tesisler, isteyenlere her zaman, rahatlıkla spor yapabilme imkanı sunuyor” diye konuştu.

Gizli Bahçe’deki spor aletlerinden Bursalıların istedikleri zaman yararlanacağını belirten Başkan Altepe, aynı zamanda mekanda Büyükşehir Belediyespor bünyesinde çalışmalarını sürdüren sporcuların da antrenman yapacağını söyledi.


http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?Haber=gizli ...mp;id=1489


Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 18:48

HÜNKAR KÖŞKÜ GÖRKEMLİ GÜZELLİĞİNE KAVUŞTU
Alıntı:
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSALILARIN VAZGEÇİLMEZİ HÜNKAR KÖŞKÜ’NÜ RESTORE EDEREK, MEKANI YENİDEN EŞSİZ GÜZELLİĞİYLE BULUŞTURDU.Bursa’nın burçlarında yükselen, kent tarihinin en önemli tanığı Hünkar Köşkü, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek etkileyici mimarisi ve çağdaş yüzüyle konuklarını ağırlamaya başladı.

Sosyal tesis olarak hizmet vermeye başlamasıyla Bursalılardan büyük ilgi gören Hünkar Köşkü, tarihi güzellikleri gün ışığına çıkarmayı ilke edinen Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildi.
Temenyeri’nin üzerindeki bölgede, Uludağ’ın eteklerinde yer alan Hünkar Köşkü, modernize edilen görünümüyle köklü geçmişin güzelliklerini bugünde yaşatmaya başladı. Sultan Abdülmecit Han’ın 1844 yılında Bursa’ya geleceği haberinin alınmasından sonra dönemin valisi Mehmet Salih tarafından 19 günde ‘Av Köşkü’ olarak inşa edilen Hünkar Köşkü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa’yı ziyaretlerinde zaman zaman konakladığı bir mekan olarak Bursa’nın tarihi zenginlikleri arasında yerini almıştı.
Bursa’yı yaşayan canlı bir tarih kenti yapma ve anıları bugünde yaşatma hedefiyle çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi’nin restorasyon çalışmaları kapsamında, köşkün dış cephesinde dökülen boyalar aslına uygun olarak yenilendi ve yıpranan kısımlar onarıldı. Yapılan çalışmalarla modern bir imaja kavuşturulan Hünkar Köşkü, muhteşem manzarası ve doğayı kucaklayan nezih atmosferi ile yeniden Bursalıların ve kentin ziyaretçilerinin tarih yolculuğuna şahitlik etmeye başladı.


Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bbb_haber.asp?Haber=hunka ...mp;id=1602sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet