Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Galatasaray Büyükçekmece Tesisleri
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Serkan Akpaya
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 16:44
Galatasaray Büyükçekmece Tesisleri

Büyükçekmece Arazisi İçin Protokol İmzalandı

Galatasaray Spor Kulübü'ne Büyükçekmece Belediyesi tarafından tesis yapımı için tahsis edilen arsa ile ilgili protokol Başkan Adnan Polat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün arasında imzalandı.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilen protokol töreninde Yönetim Kurulu Üyesi Adil Emecan da hazır bulundu.

Başkan Adnan Polat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, gelecekte Florya Metin Oktay Tesisleri'ni Büyükçekmece'ye taşımak istediklerini kaydetti.

Başkan Adnan Polat sözlerine şöyle devam etti: ''Bu tesisimizde sadece profesyonel futbol değil, amatör futbola da hizmet vermek istiyoruz. Galatasaray'ın gelecekte Florya Tesisleri'ni taşımak istiyoruz. Burada iki sene içinde amatör futbol dallarında faaliyetleri başlatmayı hedefliyoruz. İnşallah bu örnek olur. Galatasaray ve benzeri kulüpler halkın malıdır. Bu anlamda devletimizin kurumlarının bu tür hizmetleri vermek görevlerinin bir parçasıdır. Bu tür işleri yapabilmek için devletimizin kurumlarının bize destek olması lazım.''

Başkan Adnan Polat, arsa tahsisi nedeniyle İlçe Meclis üyelerine ve bürokratlara teşekkür ederken, ''16 Ekim'de kulüp olarak 105 yaşına basıyoruz. Kulübümüz sadece sportif yarışma olarak değil, sosyal sorumluluk bilinci içinde, yetiştirme anlamında da görevini sürdürüyor. Yazın 3 milyon çocuk sokaklarda geziyor. Bizim bu tür arazileri alıp, çocukları spora yöneltmemiz lazım'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Büyükçekmece Belediyesi'nden tahsis edilenden daha büyük arazi talebinde bulunduklarını, ancak bu arazinin ileride büyüyeceğini söyledi.

Başkan Adnan Polat çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada ise, 3 yıldır bu projeyle ilgili çalıştıklarını belirterek, yarından itibaren tesisin etrafını çevirme, ağaçlandırma, plan-proje işlerine başlayacaklarını ifade etti. Başkan Adnan Polat, tesislerin ne zaman buraya taşınacağı hakkındaki bir soruya ise, şu aşamada süre veremeyeceklerini kaydetti.

Başkan Adnan Polat, futbol takımı hakkında ise, ''Her gün yeni bir başlangıçtır. Bugün güneş yeniden doğdu. Taze bir başlangıçla yine önümüze bakacağız. Daha uzun bir yolun başındayız'' diye konuştu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ise, ilk etapta Galatasaray'a, Büyükçekmece Gölü kenarında 106 dönümlük yer tahsisinde bulunduklarını, ancak bunu kısa bir sürede 150 dönüme çıkaracaklarını söyledi.

Belediye olarak kültür, eğitim ve spor faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve ilçeye gelip yatırım yapmak isteyen kurumlara yardımcı olduklarını kaydeden Akgün, ''Bizden Fenerbahçe Kulübü de resmen başvurarak, arsa istedi. Beşiktaş ise sözlü olarak talepte bulundu. Asla bu kulüplerimizin taleplerini geri çevirmeyeceğiz. Bundan sonra bizimle temasa geçecek kulüplerin taleplerini yerine getireceğiz. Kim okul, eğitim kampusu yapmak istiyorsa bizlere başvursun'' diye konuştu.

Hasan Akgün, Başkan Adnan Polat'a Türk sporuna verdiği destek için teşekkür ederken, ''Bugünden sonra Büyükçekmece gençliğinin sporuna katkıda bulunmasını istiyoruz. Biz bu arsa tahsisi için para istemedik. Muhammed, Okan, Fuat gibi futbolcular buradan yetişti. Futbola Büyükçekmece’de her zaman eğilim vardır. İnşaat başladığında bu çalışmalara, altyapı çalışmalarına destek vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

Arsa tahsisinin süresinin 'Bir süre belirlemek zorunluluğu' nedeniyle protokole 30 yıl olarak konulduğunu kaydeden Akgün, gerçekte bu sürenin sonunun olmadığını sözlerine ekledi.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/4981.php

----------------------------------------------------------------------------------

150 dönüme çıktığında yani 2 sene içinde alınacak olan arazi siyahla gösterilen bölge. Mevcut arazi yeşil ile gösterilen bölge.

400 dönüme çıktığında yani 5-6 sene sonra antreman tesisleri taşındığında tesislerin bulunacağı bölge 2 numaralı alan

www.sercan.de
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 17:38

Insallah masterplan yaparlar ve 5-6 sene sonra yapilcak olan binalarin tasarimi simdiden belli oliur.
Real veya Valencia gibi modern olur

Real
http://www.yptusa.com/rmadrid_valdebebas_model.html

Valencia

http://www.lamela.com/ingles/indexI.html

doğancan GÜLER

4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 18:11
Galatasaray

Bu habere fazlasıyla sevindim.İnşallah yeni atılımlarla gsmiz bir dünya kulübü olma yolunda ilerliyor ki ben hala gs nin bir dünya kulübü olduğunda hemfikirim.

Serkan Akpaya
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 18:33

Şu an Florya Tesisleri Türkiye' nin en modern ve en güzel tesisleri. Bunu Barcelona' da çalışan teknik ekibimiz de söyledi. Büyükçekmece Real Madrid' in yeni tesisleri gibi olacaktır.

MeteHan!
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 18:39

Florya çok lüks bir semt.
Adeta villa kent gibi bir yer.
Florya arazisinden Galatasaray büyük para kazanacaktır.
Yeni tesislerimizin ise en az florya kadar işlevsel ve modern olacağından şüphem yok.
Gelecek Galatasaray'ın.

Serkan Akpaya
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 18:57

Florya 110 dönüm arazi. Galatasaray' ın tapulu malı üstelik. O araziye hem yılda 10-15 milyon$ gelir getirecek proje yapılacak hem de villalar yapılıp çok ciddi miktarda nakit girdisi sağlanacak. Tabi bununla da bitmiyor. Daha Sapanca' da yapılacak tesisler var. Değerlendirilecek bir dolu arazi var. Riva' da 5 milyon$ yatırılacak belediyeye ruhsat için. Bundan sonra da Riva' da 800 villanına yapımına başlanacak. Tanesi 1 milyon 250 bin$' dan satılacak bu villalar. Şu an 3. köprü güzegahı bekleniyor.

mesut_tr

4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 19:22

florya cok güzel bir semt olmasina ragmen tahtini büyükcekmeceye kaptirmak üzere, cünkü florya'da adim atacak yer kalmaz iken b.cekmece hergün deger kazanan bir bölge, bu arada projede detaylar bellimi??
benim hayalimdeki gs metin oktay tesisleri söyle:

8-10 tane antrenman sahalari
1 kücük capli stadyum <10000
1 en az 500 yatakli dev hastane
1 5* otel
futbolcular icin havuzlu villalar
1 avm (istinye park büyüklügüne)
1 sinema merkezi (icinde 10-15 salon olan)
1 kültür merkezi (tiyatro, opera, bale ve müze gibi)

bence biraz pahaliya malolur ama galatasaray'imada bu yakisir...

Alıntı:
Florya 110 dönüm arazi. Galatasaray' ın tapulu malı üstelik. O araziye hem yılda 10-15 milyon$ gelir getirecek proje yapılacak hem de villalar yapılıp çok ciddi miktarda nakit girdisi sağlanacak. Tabi bununla da bitmiyor. Daha Sapanca' da yapılacak tesisler var. Değerlendirilecek bir dolu arazi var. Riva' da 5 milyon$ yatırılacak belediyeye ruhsat için. Bundan sonra da Riva' da 800 villanına yapımına başlanacak. Tanesi 1 milyon 250 bin$' dan satılacak bu villalar. Şu an 3. köprü güzegahı bekleniyor.

- florya= yilda 10-15 milyon dolar gelir, biz ortalama 12.5 milyon diyelim
- sapanca tesisleri= 2.5 milyon dolar gelir
- riva'da 800 villa= 1milyar dolar-5 milyon dolar belediye ruhsat parai ve 245 milyon dolar insaat masrafi desek

eger böyle gelirler göz önüne alirsak bence kimse tutamaz bizi...

hadi hayirlisi, heyecanlandirmaya yetiyor bile...

batuhan
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 19:36

Bi Galatasaraylı değilim ama yine de sevindim gerçekten sevindirici ülkemiz futbolu adına ancak şunu da sormadan edemiyeceğim, daha stadını bitirememiş bi klüp için bence bunlar fazlasıyla lüks.Lüks demeyelim de bitirebileceğinden şüphem yok desem yalan olur.Neyse en yakın zamanda bitirmeleri dileğiyle.

Alıntı:
8-10 tane antrenman sahalari
1 kücük capli stadyum <10000
1 en az 500 yatakli dev hastane
1 5* otel
futbolcular icin havuzlu villalar
1 avm (istinye park büyüklügüne)
1 sinema merkezi (icinde 10-15 salon olan)
1 kültür merkezi (tiyatro, opera, bale ve müze gibi)

Maşallah ufak çaplı bi şehir yani.Hayalleriniz gerçekten muazzam.Burası ne olacak oyuncuların antremanlarını yapacağı ve kalacağı yer olacak.Aslında ütopik olarak fazla bişi yok ama 10-15 sinema salonu cidden uçulmuş.Hele ki 500 yataklı dev bi hastane artık B.çekmece devlet hastanesi burası olur. Neyse düşüncelerinizi belirtmede tamamiyle özgürsünüz ama biraz abartılmış sanki.

En son batuhan tarafından Sal 06 Ekm 2009, 20:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

www.sercan.de
4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 20:14

Floryanin hepsi bizim degil (tapu) galiba.
Yani Floryada para kazanmak icin geri kalanlarida satin almali GS.

Yeni tesisleri bana göre Emre Arolat yapmali. Hem GSli ve bana göre cok iyi bir mimar.

mesut_tr

4 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 21:16

Alıntı:
maşallah ufak çaplı bi şehir yani.Hayalleriniz gerçekten muazzam.Burası ne olacak oyuncuların antremanlarını yapacağı ve kalacağı yer olacak.Aslında ütopik olarak fazla bişi yok ama 10-15 sinema salonu cidden uçulmuş.Hele ki 500 yataklı dev bi hastane artık B.çekmece devlet hastanesi burası olur. Neyse düşüncelerinizi belirtmede tamamiyle özgürsünüz ama biraz abartılmış sanki.

rabbena hep bana degil,halkida düsünmek lazim, egerki gs orada tesis kuracak ise o zaman halk'inda yararlanabilecegi sosyal alanlar olmali, hastane mesela galatasaray hastanesi, düsünün yani, baska nerde var bu...
bizim burda, isvicre 7359 kisilik kasaba'daki sinema kompleksinde 11 salon var, koskoca b.cekmece'ye 10-15 tane abartili geliyorsa sizin ufkunuzun genisligini merak ederim..

ben hep hayalini kurarim ve emin olunki o sans geldigindede geri cevirmem, hem halkimin hemde oyuncularimin ve benim karli cikabilecegim bir is yapmayi severim, benim dedigim sekilde hem kulüp kazanir, hem halk ve hemde istanbul..

5* oteli sunun icin düsündüm: yurtdisinda büyük takimlar ile turnuvalar düzenlenebilir ve bu otel'de konaklarlar, ayni sekildede yine extra gelir...

Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet