Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 296

Yeni stat fikrinin gerçekleşeceğine inanıyor musunuz?
evet 49.1%  49.1%  [507]
hayır 50.9%  50.9%  [526]
Toplam Oy : 1033

Misafir 4cf

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 16:05

Güzel bir stadyum olduğu sürece 50-55 bin kapasite yeterli (yeterli derken mili maçlar dışında düşünüyorum yani turnuvayı almak için finali zaten Ankara ya vermeyecekler).

Tribünler yakın olmasını isteyen arkadaş turnuva için yapılan stadyumlar için belli kriterler var. iki koltuk arası mesafe ve yükseklik mesafesi yani izleyicinin görüş alanı gibi keşke senin dediğin gibi olsa bende öyle olmasını isterim. ( bir kale arkasının tek kat olması ve tribünlerin sahaya yakınlığının minimum olması, galiba kale arkalarında min. 12 maraton da min. 8 metre olması gerekiyor bilgisi olan var düzeltebilir.)

Kullanılan malzemelerin kalitesi ve koltuklarının renginin düzgün seçimi de (kişisel olarak ben koltukların full lacivert olmasını isterim) önemli bir etken stadyumlarda. Önce ki proje dış tasarım açısından en iyisiydi ancak yapılabilmesi pek mümkün görünmüyordu. Sanırım ondan vazgeçtiler.

Keşke cebeci stadyumu da yenilense ve bir takıma devir edilse (GB veya AG ne tahsis edilse) ve renkleri de ona göre seçilse.

muammer1236
2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 12:03

O kadar yok dostum, UEFA yada FIFA kriterleri herneyse kale arkası için en az 7,5 metre maraton içinse 6 metre şeklinde.Bu bilgiyi de forumdan bir başkasının yazısına dayanarak söylüyorum yani kaynak çok sağlam değil ama daha düşüğü olma ihtimali var daha fazlası olamaz o kadarını söyleyebilirim.Tabi İngilterede durum böyle değil bazı stadlarda kale arkası tribün hemen kale filesinin arkasında başlıyor geçenlerde izlediğim west bromwich ve everton stadlarında bu şekildeydi belki verilecek çok sayıda daha iyi örnekler vardır.Maraton trübünuyse bir hayli yakın.Açıkcası yakın mesafeden isabetsiz şutlarda kale arkasında oturanların durumunu çok merak ettim.Yeni yapılan stadlarda onlarda kurallara riayet ediyor sanırım.Kısacası beklentim bu tipte bir premier lig stadı değil zaten.Bize gelince anadolu takımlarında kale arkası 10 veya 12 metre maraton tribünüyse 8 9 metre civarında.Saha ile tribun arasında görüntü kirliliği oluşturan onlarca reklamda cabası.Beşiktaş stadında bu mesafe kale arkası 7.95 metre maraton 6.5 metreymiş.Tv de maç izlerken görüyoruz ki bu yakınlık göze çok hoş geliyor.Hal böyleyken neden mesafe konusunda diretiliyor bunu anlamıyorum.Beşiktaş böyle yaptı da bir zararını görüp pişman mı oldu şimdi ? Kısacası Ankara için bu mesafe kale arkası 7,5 maraton 6 olmalı bana göre.Birde şu mevzu var özellikle kale arkaları için geçerli ; En alttan üç beş koltuk boş bırakılıyor mesela önlerindede üstunde slogan olan eni geniş uzunca bir branda ( adını getiremedim).Boyle yapılacağına alman stadlarından aşina olduğumuz tribün başlangıcı zemin arası yüksekliği fazla tutarak bu bölgeye muntazam bir slogan yada elektronik reklam panosu konulup en alt koltuktan itibaren seyirciler rahatça maçını izleyebilir.Görsel olarak da daha başarılı olur.

Ekleme: Az önce Manchester United, Crystal Palace ve Liverpool maçlarının özetini izledim onlarda aynen inanılmaz yakınlar.

En son muammer1236 tarafından Pts 27 Ksm 2017, 13:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Fatih Şen

2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 12:35

Arkadaşlar Ankara'ya final stadı felan yapmazlar İstanbul'ları varken.

Bizim başkent oluşumuzun avantajları bütün bakanlıkların,meclisin,kurumların Ankara'da olmasıdır

35-40 diyince fırttırmıştık...50+ Üzeri gayet olumlu olarak görüyorum.

Yeter ki kaliteli bir iş olsun...

Bi proje göremedik valla bıktım anca yazıyoruz bir beklenti içinde.

Stadın projesini görene kadar 1.ligde Ankara takımı kalmıcak.

muammer1236
2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 13:21

Ankaragücü çıkabilir belki 2.sıradalar da bu ne kadar İstanbul takımıdır ya lider yine İstanbul takımı.Ayrıyeten play off u zorlayan bir İstanbul takımı daha var.Biz kasımpaśa düşsün derken aşağıdan yenileri geliyor.Güzelim stadları olan veya yakında kavuşacak Samsun, Adana, Eskişehir, Gaziantep,Kocaeli, Diyarbakır , Ordu, Giresun, Sakarya, Mersin, Altınordu (Yeni tire stadı) gibi takımlar süper lige çıksa.

Misafir 4cf

2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 16:12

Ya bende bir yerde okumuştum konu bu stadyumlar neden sahaya uzak yapılıyor şeklindeydi ve birisi öyle yazmıştı turnuva alabilmek için bu uzaklıklar olması gerekiyor diye. Yoksa bende yakın stadyumları seviyorum özellikle de ingilterenin eski stadyumları çok güzel görünüyor. Kale arkaları Gs nin stadyumunda ki gibi olabilir yakınlık ve yerden yükseklik olarak. Tabi biz burada boşa konuşuyoruz yine bildikleri gibi yapacaklar. Akustik olarak ses karışmasın, kale arkasının birisi tek kat olsun vs bir çok özellik isteriz. Yine de bir etkimiz olmayacak belki gündem oluşturulursa ses getirilirse öyle olur.

Misafir d74

2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 18:00

45-50 bin civarı normal çünkü
Bursa 44 bin
Trabzon 44 bin
Konya 42 bin yapıldı

Misafir ac4

2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 18:16

Bu üç şehrin nüfus toplamı kaç?

Misafir d74

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 14:00

5 milyon civarı

Misafir dbc

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 14:26

Proje nerde, proje ?

Misafir 4a3

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 18:49

55 bin kişililk milli takımlar stadı olacak.

sayfa 296
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet