Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Yeni stat fikrinin gerçekleşeceğine inanıyor musunuz?
evet 49.1%  49.1%  [507]
hayır 50.9%  50.9%  [526]
Toplam Oy : 1033

Rüştü BAKMAZ
8 yıl önce - Cum 02 Ekm 2009, 16:36

Doğrusu ikilemde kaldım.
Şimdiye kadar hep ilerisi düşünülmeden yapılmış yatırımlar yüzünden bir kaç yıl içinde yetersiz hale gelen yol, tesis, okul, meydan, liman vb. örneklerine tepki vermiş olmama rağmen Ankara'ya 50 bin kapasitesinin üzerinde bir stad yapılmasını da isteyemiyorum. Gönlümden yüzbinlik stad geçse de, bu stadın gereği gibi doldurulabileceğinden emin olamadığım için milli servetin israf edilmesinden korkuyorum.

Refah arttıkça bu tesislerin de layıkı ile kullanılacağını düşünüyorum ama... İkilemde kaldım.

tekin m
8 yıl önce - Cum 02 Ekm 2009, 17:56

Alıntı:
Nasil soru bu ya inaniyormusunuz inanmiyormusunuz eger böyle bir haber varsa TABI inaniyorum

Valla haberlere hiç inanma derim mesela Konya,Bursa,D.Bakır,Kocaeli,Denizli gibi illerimiz içinde böyle haberler çıktı hatta bazıları projeleri dahi açıkladı ama sonuç ortada hiç biri henüz gerçekleştirilemedi bu nedenle sorduğum soru tam yerinde diye düşünüyorum stadın temelinin atıldığını görmeden hiç bir habere inanmam ben

www.sercan.de
8 yıl önce - Cum 02 Ekm 2009, 19:08

Isin iyi tarafi, gercekten modern satd yapmak istiyor.
Sadece 4 tribün ve yüksek kapasite degil.
Restaurant vs.

Bana göre simdilik 50bin gayet iyi.
Illerde 3. kat eklenip 70-75bine büyütme imkani olmali.

Bu ara tabiiki futbol stadi olacak

Efe Elaldı

8 yıl önce - Cum 02 Ekm 2009, 19:16

bursa stadı projesi tamamlandı dün sadece yapımda kullanılacak miktarı bulmak kaldı bunuda belediye başkanı halledeceğiz dedi bursa başkanı , ertuğrul sağlam ,bursa belediye başkanı stadı tanıttılar çok güzel bir proje 3 ay içinde kazma vurulacak görünen o ankarada biran evvel stadını yapar inşallah bakmak isteyenler timsah arena için taraftar baskısı başlığından bakabilirler

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Cum 02 Ekm 2009, 20:02

Alıntı:
Ülkemizin başkenti Ankara'ya yakışan modern bir stadyumun yapılmasını canı gönülden istiyorum,
ama finansmanı GSGM sağlarsa diğer şehirlerimize adaletsizlik olur.
O zaman ihtiyacı olan bütün şehirlerimize de yapsınlar,
belediyelerde emlakçı gibi boşdan yere bu işlere kafa yormasın.

Muhtemelen daha önce de söylendiği gibi Cebeci Stadı arazisi satışından elde edilecek gelirle yapılması düşünülüyordur.GSGM kendi kaynaklarıyla bu projeyi çok geç bitirebilir zaten.

Behçet Salgın
8 yıl önce - Cum 02 Ekm 2009, 20:25

Alıntı:
Tamamda 45-50.000 biraz az degilmi? Final icin daha büyük kapasite gerekli.

sadece bir mac icin degmez o kadar büyük yapmaya

Nazmi

8 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2009, 17:20

Alıntı:
Muhtemelen daha önce de söylendiği gibi Cebeci Stadı arazisi satışından elde edilecek gelirle yapılması düşünülüyordur.

Cebeci stadının arazisi,bu stadı yaptıracak kadar değeli mi,
kaç metrekare acaba,stadyumdan başka yanında spor salonları,arazisi vs. varmı?

Fatih52

8 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2009, 17:35

Böyle projeler yapmak çok güzel ama bizim ülkede bu işlerçok uzun sürüyor.
Şanlıurfa gap stadı bitti hala açılmadı.
Ön hazırlıklar proje,izinler vb niye bu kadar uzun sürüyor.
Başkentimize yakışır bir stad olur inşallah
Ankara arena spor salonu,Voleybol kampüsü ve yeni stad
Ankarayı spor alanında en iyi yere getirecektir..

aliserdar

8 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2009, 17:53

50 bin kapasite gayet iyi Ankara icin.Gec bile kalindi.Turkiye nin en modern stadi olmali.Projenin yerli bir mimarlik sirketince yapilmasina taraftar degilim.Kendini kanitlamis buyuk projeler gerceklestirmis bir yabanci sirkete verilmesinden yanayim.Ama yabancilara verirken de dikkat edilmesi lazim cunku onumuzde bir Ataturk Olimpiyat Stadi gercegi var.Ikitellideki Ataturk Olimpiyat Stadi Stade de France i yapan Michel Macary ve Aymeric Zublena ikilisine verildi hemde daha cok para harcandi fakat istedigimiz gibi olmadi.Bu yuzden yabanci sirketlere verilirken de son derece dikkatli olmak lazim.

hakanmoglu

8 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2009, 18:06

geç bile kaldılar stad için, başkentimize 19 mayıs stadı gerçekten yakışmıyor avrupanın başkentlerine bakıyoruz süper stadyumlar var roma olimpiyat.madrid barnebau,londra wembley,paris stad de france,porto dragau,atina olimpiyat,berlin olimpiyat, inşallah kısa zamanda başlarlar bu stad yapımına--- ankara arena ---süper olur vala kapasite 60000-62000 olsa daha iyi olur.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet