Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Gaziosmanpaşa
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 2
yasar_gul

13 yıl önce - Çrş 17 Oca 2007, 16:21

Ara sokaklardaki Hacı Salih Efendi Camii
Küçük olmasına rağmen süslemeleri ile dikkat çekiyor...

(+)

(+)

(+)

Sultançiftliği-Cebeci yolundaki (Eski Edirne Asfaltı) Büyük Camii

(+)

Uğur1
13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 02:43

Yukarıdaki fotoğraflardan birinde kaldırım kenarlarında yarım metre yükseklikteki diktortgen prizmaları var.. Aynı zamanda baya bir sıklıkta yerleştirilmiş.. Onların ne için konduğunu çok merak ettim.. 2 senedir peyzaj mimarlığında okuyorum ama böyle bir uygulama görmedim.. Bir bilen açıklarsa sevinirim..

ejder ozkuzukiran

13 yıl önce - Pts 09 Nis 2007, 10:27

Dikkatli bakarsa o beton kutlelerin uzerindeki demir halkalari goreceksin . Oradan gecirilen kalinca bir zencirle sadece ulkemise has olan yayalarin gecisini engelleme yontemi. Ama biz onun ustunden atlariz hatta bazi yollarda iki yol rasina cekilen demir parmakliklari bile tirmanarak asariz . Azmin elinden bir sey kurtulmaz

myunder
13 yıl önce - Prş 12 Nis 2007, 17:05

neden konduğu çok basit yapılan düzenleme ile Bereç yönünden araçlar Pazariçi istikametine gidecekti. Ama caminin önündeki yol bu beton saksılar ve çiçeklikle kapatıldı. Nedeni mi cuma namazında cami taşıyor diye. Tabi böyle olunca o trafik mühendislerinin aylarca kafa yorup planladığı trafik akışı iptal oldu. O yakşlaşık 1 metrelik dikdörtgen bloklarda şunun için. Çok alçak olan kaldırıma önüne gelen araba park edip gidiyor. E tabi koskaca meydanda park yeri olmazsa uyanıklarda arabayı oraya park ediğ gider dimi. Burası Türkiye şaşırmak yok öyle!!

Faruk

12 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 21:21

Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL