Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Gaziosmanpaşa
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 26
GopluEkrem
10 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 18:10

Tabi senede 5 gün yurtdışı görüp de gelip Sarıyerde ne bileyim İzmir Balçova Mersin Yenişehir Antalya Muratpaşa'da yaşayan kitleyi kıskanmıyorum. 360 gün gop hayatı da yaşasam oraların fotolarını görünce "WOW" Olmuyorum. Çünkü kendimi gül bahçesinde yaşayan bir dünya vatandaşı sanıyorum ucuza yurtdışına gidince. biliyorum komik gelebilir ama benim gibi Gop gibi semtlerde yaşayan yüzlerce ezik arkadaşım var. Mesela bize gidip 5 gün yurtdışı hayatını görmek 360 gün yetiyor. Yazlığımız bile olmadığından büyük lüks bu bizim gibilerin camiasında. Mesela en büyük avuntum taksime iett ile 30dk uzaklıkta yaşamak. Halbuki bir sahile parka yürüyüşe arabayla gitme trajikomikliğini yaşamış insanım. Yani yozgatın İstanbul şubesinde düşük hayat standardıyla yaşıyoruz diye bir şekilde kendimizi kandırmamız gerekiyor değil mi. uzun lafın kısası senede 4 gün yurtdışı gidince kendisini dünya vatandaşı ve o standartlarda yaşamış zanneden gopluyuz.

GopluEkrem
9 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 14:02

Bizim evin ordaki leş sokaklardan birisi. Bu ilçede akşam tekbaşına bir bayan olarak değil bir erkek olarak bile yürümek zor. Torbacılar, afgan mülteciler, sarıgöllü çingenelerle beraber 15 senedir yaşıyorum ben alıştım. Ama şöyle ege akdeniz illerinden veya Kadıköy Sarıyerli birisi gelse gerçekten WOW der. Nutku tutulur bizim ortamı görünce. Allah kurtarsın valla beni. Yürümeye temiz kaldırım bile zor. Araba alsak sokak çocukları çizer, park etmeye yer zor. Yürüyüşe yol yok.

(+)

Bu da hiçbir sanat ve kültür etkinliğinin olmadığı Gop Kültür merkezi altında ülkedeki tek tük güvenlikli Mcdonalds ı var. Sözde kültür merkezinde de genelde ilahiyat profesörlerinin söyleşi konuşmaları falan oluyor.

(+)

Neyse ben sadece uyumaya geliyorum, market alışveirişimi, berber, hatta atm ihtiyacımı bile evime 30dk Taksim elitliğinde yaparım.

Linet33
8 ay önce - Cmt 28 Eyl 2019, 16:55

2. Starbucks açıldı çok büyük çağ atlatacak gelişme. Paşador apartmanının altına açılmış. Gözünüzaydın arkadaşlar.

34Mlh4
7 ay önce - Pzr 06 Ekm 2019, 16:42

Linet33 yalniz orasi bayrampasa Bayrampasaya 2.starbucks acildi

Ozsalgam
5 ay önce - Pzr 08 Arl 2019, 15:03

Pashador Apartmanı Gaziosmanpaşa ilçesinde değil Bayrampaşa ilçesinde. Yanlış bilgilendirme vermişsiniz.
O yüzden sadece 1 starbucks var ilçenizde.

Gaziosmanpaşa Venezia OUTLET Starbucks

Gaziosmanpaşa metropolde köy hayatı yaşayan bir ilçedir gelişimi zayıftır, sadece venezia mega outlette var starbucks onda da paylaşmışlar nasıl tiplerin gittiğini, adam ayağını masaya çıkartıp koymuş falan...

Gaziosmanpaşada ikamet edenlerin genelinin kültür seviyesi düşüktür en elit geçineni sinemaya yılda 2 kez zor gider halkı fakirdir. Kendini en zengin Sanan Gaziosmanpaşalı bile 2. El Renault Megane, Symbol, Corsa'sı falan vardır.

Az çok biliyorum burayı universitedeyken burada yaşayan Mersin - Erdemli ve Yenişehir'den arkadaşlarım vardı 3 ay kömür kokusuna dayanamayıp Sarıyere taşındılar. Buraya 15-20 kere geldim gördüm O yüzden olumsuz yorumlar tamamıyla doğru yani. Özellikle Merkez, Sarıgöl ve bursa mahalleleri gerçekten çok tehlikelidir akşam yürüyenler ya yerlisidir ya da suriyeli afgandır. Onun dışında Ege Akdeniz şehirlerine alışmışsanız gidip rahat yürüyemezsiniz bakışlar insanlar sosyal hayat sizi tedirgin eder...

Enlüks mekan Gop Merkezinde Mcdonaldstır onda da Çingene çocukları sürekli rahatsız eder sizi. Para dilenir yemek ısmarla der. Para vermezseniz araç plakanızı öğrenir çizer. Vb çok şey yaşadı arkadaşlarım burada dayanamadı kaçtılar.

Evlerin değeri de çok düşük bu sebeplerden. Sahibindene girin İstanbulun pahalı şartlarında bile 200 bin liraya Gaziosmanpaşa merkez mahallesinde büyük evler vardır. İlçeden Tramvay geçse bile değeri artmaz buranın çünkü okuma oranı oldukça düşüktür yaya geçitleri süs içindir mesela park hiç yoktur gopark hariç ağaç azdır. (Okuma oranı Bkz:Tüik, Endeksa) Köy enstitüsü veya halkevi açıp kültür sanat dersi verilmeli burada ikamet edenlere.

Bir de bazıları yazmış burası Taksime 30dk merkezi yer falan. Kusura bakmayın da şu hayatı yaşadıktan sonra isterse Eyfel'e 30dk olsun (ki Taksim merkezi yer olmak dışında hiçbir artısı olmayan bir yer) bu ilçede oturulmaz. Şuraya 20dk buraya 30dk diye sadece yaşayanlar kendisini kandırır. Biz ise buraya gelince kültür şoku yaşar wow olur kendi lokasyonlarımıza döndüğümüzde Allaha şükrederiz. Allah affetsin ama gördüğüm en kötü yerleşim birimleri arasındadır İstanbul Gaziosmanpaşa. Acilen insanından binasına yolundan yeşil alanına kadar sil baştan yapılması lazım.
Habire su elektrik kesilir, elektrik gidince doğal gaz da gider. Fiber internet altyapısı çoğu yerde yoktur veya yeni gelmiştir sıkıntılıdır. Canlı bomba yan kesici çingene korkusu hep vardır. Yazın sokakta Afganlar yatar. Buranın sorunları saymakla bitmez...

sayfa 26
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL