Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
reşitözen
8 yıl önce - Pts 21 Eyl 2009, 23:08

a serdar kaya

8 yıl önce - Pts 21 Eyl 2009, 23:41

adnan guven
8 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 11:15

Alıntı:
öğrencilere yardımcı olması için araçta bulundurulması zorunlu personelin yaş sınırının 22'den 20'ye indirilmesi ve ilköğretim mezunu olmasının yeterli sayılmasına ilişkin değişiklik de eleştirildi. Yeterli eğitimi olmayan kişilerin okul servislerinde çocuklara refakat etmesinin pek çok sorunu beraberinde getireceği vurgulandı.

Zorunlu personelde yaş sınırıda 22 den 20 ye indirilmiş. 2 Yaş çok değil gibi görünüyor ama bu askerliği yapmamış anlamınada geliyor. Yani bir anlamda hayata tam atılmamış, geçici iş olarak görenlerde çalışabilecek. Biliyorsunuz , genelde insanlar şimdilik şurada çalışayım, askerden sonra ..... ya gireceğim der. Bu da bir ciddiyetsizliğe sebeb olur diye düşünüyorum.

Avrupa birliğinde servis şartlarıda böylemi acaba.Değilse AB uygulamaları bizde niye yapılmıyor.

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 14:36

adnan guven
8 yıl önce - Prş 24 Eyl 2009, 21:36

Alıntı:
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk: “Yönetmelik kazalara davetiye çıkarıyor. 20 yıllık aracın okul servis aracı gibi hassas bir işte kullanılması mantık dışı bir uygulama.”
Eğitim İş Genel Başkanı Yüksek Adıbelli: “Yardımcı personelin ilkokul mezunu olmasını bırakın şoförler arasında öğrencilerin yanında sigara içenler, argo konuşanlar var.”
ODTÜ Vakfı Okulları Okul Aile Birliği üyesi İbrahim Gündüz: “20 yaşındaki araçlara hem hurda indirimi istiyorlar, hem de çocuklarımızı bu araçlarla taşımaya çalışıyorlar. Çocuklarımızı bile bile tehlikenin içine sokuyorlar

İnşallah en kısa zamanda bu yanlışı anlarlar ve düzeltirler.

Merve Türkan
8 yıl önce - Prş 24 Eyl 2009, 22:43

Ersin_35
8 yıl önce - Prş 24 Eyl 2009, 23:09

adnan guven
8 yıl önce - Cum 25 Eyl 2009, 00:34

Alıntı:
Değişikliğe göre, okul servis araçlarının kiralanmasına ilişkin şartlar, taşımalı eğitimde uygulanmayacak.

Bu nottan öyle anladım.
Yazınızdan , bu uygulamayı desteklediğinizi anlıyorum ve hayret ediyorum.

C. H. Engin Er

8 yıl önce - Cum 25 Eyl 2009, 21:53

Korkut Varol
8 yıl önce - Cum 25 Eyl 2009, 22:09

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM