Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
0ğuz Lemi Tuna

9 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:49

F.Altay Meydanı genişletilmeli mesela. Burada büyük ve yeşillikler içinde bir park olabilir.

Zafer A

9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 00:45

Çocukluğumdan beri Karşıyaka Sırtları'nı ağaçlı görmek istemişimdir, ama park şeklinde değil de, doğal orman gibi. Onun haricinde, şöyle körfezin üstünde ekolojik dengeyi de bozmayacak şekilde bir park ya da benzeri bir şey olsa gerçeten güzel olurmuş

ege zeybek
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 00:53

acaba kentsel dönüsüm projeleri varmi gece kondular izmirin görüntüsünü bozuyor. Gece kondularin yerine göletli bol agacli genis büyük parklar yapilmali sehir icinde mevcut parklar genisletilmeli
yaz aylarinda izmir cok sicak oluyor bir sene izmirde bulunmusdum serinlecek yer aradim
New york daki sentral park gibi.Eski hayvanad bahcesinin yerine park yapilacakmi fuar alani baska yara tasinmali orasi park olamazmi.

En son ege zeybek tarafından Pzr 20 Eyl 2009, 01:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

batuhan
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 01:01

Alıntı:
acaba kentsel dönüsüm projeleri varmi gece kondular izmirin görüntüsünü bozuyor. Gece kondularin yerine göletli bol agacli genis büyük parklar yapilmali

Kentsel dönüşüm projesi var ve bitince ağaçlandırılacak heyelan bölgesi olduğu için ve gayet güzel olacak doğal ormanlar gibi arkadaşın istediği gibi.

ege zeybek
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 01:13

Ne güzel gerceklesirse Izmirime yakisir malesef göc izmirimi maf etti birde su basmaneyi ele alsalar
hani su efes otelin arkasi ucuz otellerin orasi seyar ve cd saticilari dolmus yani gündüz öglen bir bayan giremez ortam cok kötü kentsel dönüsüm sart nostaljik hava verilebilir cafeler restorantlar
yapilabilir turistler izmiri transit geciyor sahillere dogru daha cok turist cekmek lazim izmire.

batuhan
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 01:39

Alıntı:
su basmaneyi ele alsalar
hani su efes otelin arkasi ucuz otellerin orasi seyar ve cd saticilari dolmus yani gündüz öglen bir bayan giremez ortam cok kötü

Sadece basmane mi?Çankaya gazi bulvarının bi arka sokağına geçtiğiniz zaman neler görüyorsunuz.Hatta bazen cadde üzerinde bile şehre kaçak gelen kişilerin gözlük vs sattığını görebilirsiniz.Sadece basmane olsa gene iyi.

ege zeybek
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 01:58

Ben en son on yil önce türkiyeye geldim. Basmane gazi bulvarinin arka sokaklari da ozaman kentsel projeyle sevecen sicak bir ortama bürünmeli sevgililer ayleler rahatca gidebilmeli .Buralar izmirin ortasi böyle kalamaz.

Ayhan
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 02:03

Basmane Oteller Sokağı restore edilmişti:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=10057

ege zeybek
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 02:24

tsk ederim ayhan bey fotoraflara baktim iste bu dedim aynen hayal ettigim gibi butikler taverna balik restoranti vs binalarin tarihi dokusu korunark sokaklar yeniden düzenlenmeli.

Ayhan
8 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 01:03

Bazı parklarda ışıklandırma sorunu var malesef, mesela Bostanlı'da...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet