Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:04
İzmir'e Yeni Parklar

İzmir'deki parkları yeterli görüyor musunuz ? Yeni parklar nereye yapılmalı, hangi sosyal olanakları barındırmalı ?

Tabii ben ilçe belediyelerinin yapmış olduğu ufak tefek parkları kastetmiyorum, Gölet, Homeros Vadisi, Kent Ormanı gibi büyük çapta olmalı, insanlar doğanın güzellikllerini yaşamalılar.

0ğuz Lemi Tuna

8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:07

Karşıyaka'da park var mı böyle büyük bir tane bilgim yok ama bence Karşıyaka'ya gerekli.. İçinde heykeller ve ortada büyük bir gölet olan yeşilliklerin insanlarla buluştuğu bir park her ilçede özellikle Karşıyaka'da olmalı..

Ayhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:09

Dediğin gibi büyük devasa park demeyelim ama yine de Mavişehir'den Alaybey'e kadar sahil kesiminde yeşil yoğunluğu az değil. Özellikle Bostanlı iskele civarlarında...

batuhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:20

Ayhan abi dediğin doğru ama bencede İzmir genelinde Kültürpark gibi devasa olmasada yeşil dokusu ona yakın bol ağaçlı yeşili bol havuzlu heykelli parklar olmalı.Bence bi parkta en çok olması gerekn şey ağaçtır.Gölgesinde oturabileceğin ama malesef Karşıyaka belediyesinin yaptığı parklarda bu yok.Küçük çalılar süs bitkileri var.Tamam onlar ayrı bi hava katıyo ama 5 tanesini öyle yaptıysa güzel ağaçlı bi parkta yap misal.Şu anda Karşıyakada bol ağaçlı yerler olarak sadece mezarlıklar kaldı. Gerisi çim biçiminde.

0ğuz Lemi Tuna

8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:22

Karşıyaka girşi ve Mavişehir sahil şeridi de Kordon gibi oluyor ama yine de belediyenin bir projesi olmalı. Zaten 50 proje yapılsa 10'u kabul ediliyor ve 5'i yapılıyor. İzmir'e özel bir durum diyebiliriz...

Ayhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:24

İzmir, Karşıyaka'dan ibaret değil, Karşıyaka'ya da yeni alanlar yaratılmalı ama asıl önemlisi Bayraklı, Çiğli tepeleri de ağaçlandırılmalı...

serdar ölmez
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:26
YARA....

KArşıyaka yeşil alan açısından çok fakir ... şehre yukardan baksanız beton ormanı... Ancak belediye de bu konuda hiç birşey yapmıyor... Daha geçen gün haberlerde trilyonluk ihale diye, bostanlı ile mavişehir arasında kalan eski gecekonduların olduğu araziyi satışa çıkardığı yazıyordu... NERDE SOSYAL BELEDİYE !!! Çok sayın pek kıymetli Cevat Durak şehre para lazım diye satıyormuş. 450 dönüm arazi... ve en güzel yerde... Nerde vatandaş... satıp savılan vatandaşın arazisi.. Devletin değil... zamanında çingenelerden 3 kuruşa kamulaştırdı belediye o bataklık arazisini...

batuhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:29

Serdar kardeş bende gördüm o haberi.Belediyeye ait 3 arsa satışa çıkıyormuş.Nasıl bi zihniyettir bu ya kamuya ait bi yeri nasıl yaparsın sen böyle bişi.Ağaçlandır bişi yap daha önceki mesajımda da dedim.Şehre tepeden bakınca sadece mezarlıklar yeşil alan olarak gözüküyor.

Ayhan abi sanada katılıyorum.Çiğli bayraklı sırtları ağaçlandırılmalı.Yeşil bi doku oluşur en azından.

Ayhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:33

Son yıllarda yeni büyük yeşil alanlar yapıldı, hiç yapılmadı dersek yalan olur ama bana göre yetersiz. Gölet, Homeros Vadisi, Kent Ormanı, Yedi Göller, Doğal Yaşam Parkı vs.. koskoca İzmir için yetmez... Bir ara Güzelbahçe Yelki Köyü'ne proje vardı sonra ne oldu bilmiyorum.

Karşıyaka'ya artık konut yapılmasın bence. Yeteri kadar doldu, zaten genişleyecek alanı da pek kalmadı.

batuhan
8 yıl önce - Cmt 19 Eyl 2009, 22:47

Evet Karşıyaka bölündükten sonra sınırları baya bi küçüldü.Yapılaşmasınıda tamamladı sayılır.Bencede artık yeşil alanlara önem verilmeli.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet