Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Belediye Otobüsleri
123 ... 174175176   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Samet42

10 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 16:42
Sivas Belediye Otobüsleri

Sivas Belediyesi Özel Halk Otobüsleri. (Isuzu, Iveco, Otokar, 3 Marka).
Yukarıda Tufan bey'in dediği Isuzu, Iveco ve Otokar midibüslerin resimleridir.

teoman35
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 15:09

şu anda kent merkezinde 249 adet özel halk otobüsü hizmet veriyor şehir içindeki minibüsler kalkarak tek tipe dönüldü ögrenci 60ykrş tam bilet ise 1 ytl kent kart uygulamasına geçildi geçensene

Eyüp Emre
8 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2009, 17:03

Sivas küçük otobüs çöplüğüne döndü. Üniversite ve Sıcak Çermik gibi yoğun yolcusu olan güzergahlarda bu küçük otobüsler çok yetersiz kalıyor.

ismail özçelik
8 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2009, 18:27

Küçük otobüsler hem yetersiz kalıyor hemde hatlarımız çok eski baştan köklü bir yenileme yapılması gerekiyor.

teoman35
8 yıl önce - Pts 17 Ağu 2009, 11:52

kümbet ve üniversite yönüne gidenler büyük bir sıkıntı yaşıyor bırakın o hatlara minibüsü körüklü bile yetmez

ismail özçelik
8 yıl önce - Pts 17 Ağu 2009, 12:06

Evet sistem bu şekilde olursa yetmez ama şöyle olsa diyelim;
İŞHAN-ÜNİVERSİTE-MİMARSİNAN
Bu hat İşhan'dan öğrenciyi alacak üniveristeye bırakacak ve Yenişehir'in oradan da Mimarsinan'e gidecek aynı şekilde de geri dönecek.
MEHMETPAŞA-ÜNİVERSİTE
Mehmetpaşa'dan kalktıktan sonra Atatürk Caddesinden normal güzergahı izleyecek.
FATİH-ÜNİVERSİTE
Fatih, Yenidoğan, Aydoğan'dan çekip 50. Yılın oradan Ulu Camii yönüne oradanda Yahyabey tarafına gidip Yenişehir'den üniversiteye gidecek.

okan temiz

8 yıl önce - Prş 17 Eyl 2009, 03:42

güncel güncel güncel:: yetmez dediğiniz araçlar şuanda bir çok hattı tıngır tıngır bom boş geziyor.adet olarak net sayı 249 adet otobüs vardır. üniversite ve kümbet hattındaki yoğunluğa gelince kısaca şöyle söylüyüm körüklüde de ceksen metroda çalıştırsan trende çalışsa o yoğunluk yine olur yine olur neden derseniz üniversite için söylüyorum 35 bine yakın öğrenci sabah belli saatlerde derse giriyor akşam belli saatlerde dersten cıkıyor doğal olarak ne tür taşimacılk hizmeti verirsen ver sıkışıklık olur bu yıl üniversite için 60 adet otobüs çalıştırılacak 30 tokiden 30 adet istasyondan sabah ve akşamlrı yedek araçlar ile desteklenecektir.halkımıza düşen birazz da olsa anlayışş böylesi durumlarda.ben kendim sivas belediyesi özel halk otobusü söförüyümm bizler elimizden geldiği kadar yolcuyu magdur etmemek için uğrasıoz.bende üniversiteye bir yolcu olarak ve öğrenci olarak cok gittim geldim ama şu bi gercek halkımızın otobus şöförlerine olsun çalıştıkları sisteme olsun cok cok kabalıkları gözümden kaömaz değildi. kalsik yolcu lafı '''iki saattir bekliyom gardaş ağaç oldum nerdesin yawww''' sadece gülüyoz bazende ters zamanımıza gelebiliyor ozaman o yolcunun ALLAH yardımcısı olsunn

ismail özçelik
8 yıl önce - Prş 17 Eyl 2009, 08:02

Öncelikle şunu belirteyim ben Sivas'ta sistemin tek merkez olmasına karşıyım ve yoğunluğun sebebide bu zaten. Şimdi basit bir örnek ile açıklayım. Siz Mimarsinan'da oturuyorsunuz öğrencisiniz derse gitmeniz lazım şu an tek seçeneğiniz var oda merkeze inmek ve üniversite otobüsüne binmek hem maddi hemde zamansal olarak kayıp var. Peki şöyle olsa nasıl olur. Atakent-Üniversite arabası var bu araç Atakent ana duraktan kalktıktan sonra Mimarsinan, Kümbet, 4 İşletme, Yenişehir'den geçerek üniversiteye gitse daha iyi olmaz mı hem öğrenci mağdur olmaz hemde otobüslerde yoğunluk azalır. Boş giden hatlara gelince Yeşilyurt hattı günün çoğu saati boştur ve hatta yenileme yapılmalı. Daha birçok şey söylenebilir birkaç şehrin sistemini incelemekte fayda var.

Fatih C1
8 yıl önce - Prş 17 Eyl 2009, 09:25

Belediyenin elindeki beyaz manlar hala duruyormu bilmiyorum ama senin dediğin gibi hiç değilsi okula gidilen saatlerde böyle bir otobüs kaldırılabilir. Hatta ben 2002 de hatırlıyorum kılavuzdaki bir arkadaşım kılavuzdan direk Üniversiteye geliyordu. Sivas otobüs çöplüğüne döndü denmiş yukarda bunu diyen bu otobüslerin öncesini bilmiyor galiba. Bence bir standart ve düzen geldi ama hatlar iyileştirilebilir.

okan temiz

8 yıl önce - Çrş 30 Eyl 2009, 02:16

ewet arkadaşlar dediğiniz durumlar zaten koparatif tarafından gündemde ve hatta daha öncede alibaba hattında denemesi yapılmış bir durumdur.ancak su varki bu işin olacağını zannetmiyorum neden derseniz ben bir araç sahibi olarak söylüyorum sivasda öğrenci sadece kümbet mahallesinde oturmuyor buyuk coğunluk orada olabilir ama böylesi durumlarda azınlık da önemlidir yani şu ki diğer semtlerdende aynı talep geleceğinden emin olun,ve bu işin ağız tadıyla yapılacagını zannetmiyorum sivas bu sistemden daha güzeli bulunmaz buna şükredelim.üniversitede hattına bu yıl 10 araç eklenecek kümbet saatleri değişecek bu haberleride vereyimm.otobusler hakkında her sorunuzu yanıtlamaya hazırımm saygılarr

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 174175176   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM