Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
Firdevs_T
9 yıl önce - Pts 29 Ksm 2010, 23:53

Ankarada cınnah caddesi meşhurdur, dik bir yokuştur ama nedense bilmeyen yoktur o caddeyi.

mertoviçizmir

9 yıl önce - Sal 30 Ksm 2010, 20:27

İZMİR
araçlara kapalı caddeler
= kıbrıs şehitleri
= karsıyaka
araçlara açık caddeler
= mithatpaşa
= inönü
= eşrefpaşa
= ikiçeşmelik

Boran Öksüz

9 yıl önce - Sal 30 Ksm 2010, 23:16

TARSUS yarenlik caddesi

cyaman
9 yıl önce - Sal 30 Ksm 2010, 23:59

Bursa- Nilüfer Hatun Caddesi

emreadiyamn

9 yıl önce - Cum 03 Arl 2010, 11:35

Alıntı:
Herkes birşeyler yazmış ama çoğunun adını bile ilk kez duyuyorum.Bu caddelerin nesi meşhur? Belki "ilinizin en meşhur caddeleri hangileridir?" diye sorulsa olur da soru o değil.. Meşhur caddelerin bi hikayesi, bi özelliği, güzelliği olmalı.. Resimlerdeki caddelerin hepsi, aynı kadına yapılmış farklı makyajlar gibi duruyor.. Lütfen yayınladığınız resimlerin altına caddelerin meşhur olma sebepleri de yazınki bizde bilelim..

Akın Sarıbey arkadaşımıza bir müddet düşündükten sonra hak verdim. Eger gösterdiğimiz bu caddelerin bir hikayesi yada geçmişi varsa tabiki her insan kendi memleketinin güzellikleri hakkında bilgi versin burdaki bilmeyen insanları da aydınlatsın bilgi sahibi etsin. Ben kendi memleketimden başlayım, sizlerde gösterdiğininz caddeler hakkında (bilginiz varsa tabi) bildiklerinizi bizimle paylaşın. Öncelikle Adapazarı'ndaki Çark Caddesinin adı neden ÇARK onu belirteyim. Yaklaşık 150 sene önce bu cadde (o zamanlar yolları arnavut kaldırımı gibiydi) Adapazarı'na elektirik ve enerji üreten ve halkın suyunda kişisel ihtiyaçlarını karşıladığı (çamaşır,yıkanma vs) o meşhur Çark'a giden yol olduğu için adı ÇARK CADDESİ olmuştur. Çark ahşap yapımı olup dereden aldığı suyla enerji elde edilirdi. Tabı zamanla halkın bu caddeyi sürekli kullanması buranın işlek duruma gelmesine yavaş yavaş gelişmesine yol açtı. Çark Caddesi, o zamanlar ikamet için yapılan konaklara ve evlere ev sahipliği yapsa da bu günlerde tam anlamıyla Ticaret, alışveriş ve eğlence yerleri gibi mekanlara ev sahipliği yapıyor. 150 senelik Çark elbetteki eski hali olarak günümüze gelemedi yok oldu gitti ama Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı içerisinde bulunan ve şehrin doğal parkı KentPark'a bu çarkı aynı mimarisinde (tabiki gününümüz teknolojisiyle) inşa etmiştir.

TARİHİ ÇARK - KENTPARK

(+)

emreadiyamn

9 yıl önce - Cum 04 Mar 2011, 19:37

(+)

ADAPAZARI - ÇARK CADDESİ (GÜNDÜZ GÖRÜNÜMÜ)

emreadiyamn

9 yıl önce - Cum 19 Ağu 2011, 18:09

(+)

ADAPAZARI - ÇARK CADDESİ (Yenilenmiş Haliyle)

Yusuf Esengül
9 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 11:19

Van'ın en meşhur caddesi Cumhuriyet Caddesi depremden sonra eski canlılığını yitirmiş durumda maalesef.

emreadiyamn

8 yıl önce - Sal 21 Şub 2012, 11:32

Alıntı:
Van'ın en meşhur caddesi Cumhuriyet Caddesi depremden sonra eski canlılığını yitirmiş durumda maalesef.

Deprem tam bir doğal felaket, bu acıyı tanır bilirim. o yüzden Van'a hiç gitmemiş olsamda durumunu anlıyor ve tahmin edebiliyorum bilhakis Sakarya'da 1999 depreminden sonra yıllarca hayalet şehir görünümünde kaldı. Van'dan daha beter oldu. Orada yaşayan halkımıza Allah'tan sabır diliyorum. İnşallah en kısa zamanda Van'da toparlanıp eski canlılığına kavuşur.

Nazmi
8 yıl önce - Sal 21 Şub 2012, 11:45

Alıntı:
Ankarada cınnah caddesi meşhurdur, dik bir yokuştur ama nedense bilmeyen yoktur o caddeyi.

Zamanında çok kaza olmuş o caddede,haberlerde yer aldığında kulak aşinalığı yapmış olabilir.
Şimdi yukarı doğru tek şerit,eskiye göre daha güvenli.Birde adı ilginç gelebilir inasnalara.Cinnah
Ama cadde,nezih,geniş ve güzel,en büyük dezavantajı yokuş olması.

sayfa 15
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET