Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih civelek
8 yıl önce - Cmt 12 Eyl 2009, 07:52
Neden Aydın Otoyolu Muğla'ya birtürlü bağlanmıyor ?

Alişan Şenyüz

8 yıl önce - Cmt 12 Eyl 2009, 23:35

onurnazliaka
8 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2009, 00:23

serdardemirel
8 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2009, 00:26

H.Bayraklı
8 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2009, 00:34

Ahmet Arşipel
8 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2009, 01:26

Alıntı:
Harita üzerinde daha güzel bir çerçeve oluşturabileceğimiz için ekledim. Dikkatimi çekti. Aydın - Muğla arası sadece 99 km ve on yıllarca Türkiyemizin karayol üzerinden hat safhada türist çeken bölgemize güneye doğru önemli bir aks ve önem arz eden bu yol neden acaba ihmal edildi.

Keza Bodrum, Marmaris ve Fetihiye bugün Izmir ve Antalya arasında en çok yerli ve yurtdışından gelen turistleri çeken miknatış şehirciklerimizden. Ayrıca iki uluslararası havaalanımızı da barındıran bu bölgeye kesinlikle otoyol gerekmektedir. Gündelik gida, gazete, giyim, iş ve aş sürekli bu yoldan işlediği gibi, otoyol sayesinde müthiş gelirler elde edilecekti.

Diyorum ki, izmir - çeşme otoyolu yapıldı da çok mu kullanılıyor. Izmir ve çeşme arasında ki otoyol mesafesi de ortalama 100 km. Bu otoyol yatırımı Aydın ve Muğla arası yapılsaydı olmaz mıydı ?
Yine bir başka soruyla Ege bölgesi çoktandır adam akıllı bir otoyol ağına kavuşması gerekirdi. Belkide temmuz ve ağustos ayında en çok turist sayısı karınca yuvası gibi Muğla ilinde dolaşıyor. Acaba yatırım yanlış mı yapılmıştır ?

http://www.illerarasimesafe.com

Görüş ve fikirlerimizi bu konuda belirtmek önemlidir elbet. Birtaraftanda Aydın - Muğla otoyolu bir varsayımla yapıldı diyelim, ikinci etap olarak bu otoyol bir çatalaşma ile Milas Havaalanına mı yoksa uzatılıp Dalaman Havaalanına kadar uzatılması mı gerekir ? Kısa ve Orta vaadede hangisi daha kârlı olur ?

Teşekkürler
fatih civelek

Sevgili Fatih,
Bu güzel başlık için teşekkürler.
İzmir - Çeşme otoyolunun yapım önceliği konusundaki sorgulayan düşüncelerine katılıyorum.
Ancak bence Aydın - Muğla otoyolundan önce, yapımı yıllardır devam eden Aydın - Muğla bölünmüş yolunun BSK (Bitümlü sıcak karışım) standardında bir an önce tamamlanmasıdır.
Bence otoyol önceliği Aydın - Denizli olmalıdır. (Bkz. KGM 2008 yılı Trafik Hacim Haritası)
http://www.kgm.gov.tr/images/trafikharita2008.jpg
Öte yandan bölgede Milas - Söke (Didim Kavşağı ayrımı) ve Milas - Yatağan, Muğla - Kale - Tavas arasındaki yolların bir an önce bölünmüş yol haline getirilmesi; yapımına başlanmış olan Gökova - Marmaris ve Gökova - Fethiye arasındaki bölünmüş yolların bir an önce tamamlanması ve Marmaris, Bodrum ve Fethiye turistik yollarının geometri ve standardının ivedilikle yükseltilmesi gerekmektedir.

Turan YAMAN

4 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 16:47

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 20:36

Emir ERTEN

4 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 22:40

Aras Berkin
4 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 22:46

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)