Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'ya gelecekte yapılması planlanan Metro Hatları ile ilgili bilgi ve görüşler [ANK ]
123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 20:52
Ankara'ya gelecekte yapılması planlanan Metro Hatları ile ilgili bilgi ve görüşler [ANK ]

Alıntı:
Gökçek'in mevcut hatlardan sonrası için bir projesi var mı? Etlik, Siteler, Dikmen bölgelerine metroyu ne zaman ulaştırmayı planlıyor. Madem geleceği düşünüyorsunuz bunlara cevabınız nedir?

Gökçek'in değil Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin var.2023 planlarına göre Etlik, Siteler, Dikmen, Çukurambar, Havalimanı bölgelerine yeni metro hatları planlanıyor.Bunların yanında bu metro hatlarını birleştirecek kısa mesafeli bağlantı hatları var.İsterseniz planlanan hatlar, inşa halindeki hatlar ve mevcut hatlar ile birlikte 2023 yılı Ankara metro hedeflerini verebilirim.

[ Ankara'da gelecek dönemler için düşünülen Metro hatlarıyla ilgili yorum ve bilgiler ayrı bir başlık altına alınmıştır. Atilla Dündar - Cum 11 Eyl 2009 21:04 ]

ceyhunatuf
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 21:00

Ben Gökçek'in ağzından bu hatlar bitince yeni bir hatta başlamıyacaz diye duydum.Bu toplu taşıma mantalitesi ile 2023 de planlanan hat filan yapılamaz.Ayrıca İstanbul modern metrobüsleri sisteme koymasını eleştirip dalga geçene kadar Ankara'da 10 yıllığına özel midibüslerin ortalığa salınması bakın ve dalga geçin.Hadi geçtim toğlu taşımayı bari millet arabasıyla ulaşım sağlıyo trafik işaretlerini ve yol çizgilerini çekinde halkın yararına bi iş yapılmış olsun.Madem bu metrolara 3 sene geç binecez araç trafiğini rahatlatacak işler yapalım.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 21:17

Alıntı:
Ben Gökçek'in ağzından bu hatlar bitince yeni bir hatta başlamıyacaz diye duydum.

Siz zaten ancak duyduğunuzla yetinmeyi bilirsiniz.Melih Gökçek'in süresi 2014'te dolacak, 2023 planlarını yetiştirmek için 10 yıl yani 2 dönem daha olacak.Üyelerimiz 2023'e kadar İstanbul'un 600km'ye ulaşacağına inanıyorsa Ankara'nın da kendi hedeflerine ulaşacağına inanması gerekiyor.

2023 yılı hedeflerine göre toplam raylı sistem uzunluğu 213km civarındadır.2023 yılında Ankara ve İstanbul hedeflerin tutturursa iki şehirde aynı oranda raylı sisteme sahip olacak.

ceyhunatuf
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 22:48

Ben herşeyi geçtim yatırılan para ve sunulan hizmete birlikte bakarım sizin gibi bukadar para harcamış şu ilden bu kadar fazla yatırmış sözleri beni kesmez.ulaşıma ne kadar çok para yatırıldığını öve öve bitiremiyosunuz ancak bu kadar para karşılığı 1 metre hat açılmamışsa bu daha büyük becerksizlik.800 milyon dolar yatırıp 15 yılda hat açılmaycaksa bu işin mantığı nerde.

lapya
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 22:51

Arkadasimiz Melih Bey'in agzindan duydugunu soyluyor, kendisinden yani, baskasindan degil, bu durumda Melih Bey'in agzindan cikanlara da mi inanmayacagiz...?

Alıntı:
Ben Gökçek'in ağzından bu hatlar bitince yeni bir hatta başlamıyacaz diye duydum.

===================================

Siz zaten ancak duyduğunuzla yetinmeyi bilirsiniz.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 22:58

Alıntı:
Arkadasimiz Melih Bey'in agzindan duydugunu soyluyor, kendisinden yani, baskasindan degil, bu durumda Melih Bey'in agzindan cikanlara da mi inanmayacagiz...?

Melih Gökçek'in süresi 2014'te bitiyor, yani zaten görevde olmayacağı için istesede metro yapamaz.Ama ondan sonra gelen başkan yeni metro projelerine başlayacaktır.Melih Gökçek yeni projelere kaynak bulamayacağı için başlamak istemiyor ama Büyükşehir Belediyesi 2023 hedeflerini belirledi.

2014 yılında Ankara'da 103km raylı sistem olacak(Bir ihtimal 128km).2023 yılında ise 213km olması planlanıyor.Bu hedefler ne kadar tutturulur bilemeyiz ama Büyükşehir Belediyesi'nin geleceği Gökçek'le sınırlı değildir, Büyükşehir Belediyesi kentin gelecek 40-50 yılını planlamak zorundadır.Bu planlamalarda yapılmaktadır.Ankara'nın geleceğini Gökçek'le sınırlamak doğru değil.

Ahmet Gürkan
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 23:07

Alıntı:
Melih Gökçek'in süresi 2014'te bitiyor, yani zaten görevde olmayacağı için istesede metro yapamaz

2014 yılı gelince "Allah bir dönem daha nasip ederse" demesin bizim başkan

ceyhunatuf
9 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 23:56

Alıntı:
2014 yılında Ankara'da 103km raylı sistem olacak(Bir ihtimal 128km).

Peki aradaki 25 km fark hangi hattan kaynaklanıyor.Yani yapılması ihtimal bir yer mi var.

Mehmet Burak
9 yıl önce - Cum 11 Eyl 2009, 00:00

Alıntı:
Melih Gökçek'in süresi 2014'te bitiyor, yani zaten görevde olmayacağı için istesede metro yapamaz.Ama ondan sonra gelen başkan yeni metro projelerine başlayacaktır.Melih Gökçek yeni projelere kaynak bulamayacağı için başlamak istemiyor ama Büyükşehir Belediyesi 2023 hedeflerini belirledi.

İstese öyle bir yapardıki, Karayalçın'ın aldığı kredileri "bana ne ben almadım ödemiyorum" diyerek ödememezlik etmese, şuan belediyenin kredi notu yerlerde sürünmüyor olurdu ve dışarıdan kredi alarak yani İstanbul'un hatta merkezi hükümetin bile tercih ettiği yöntemle 20 yılda mevcut 3 hattı çatır çatır bitirir üzerinede yeni bir hattın ihalelerini yapıp Karayalçının kendisine bıraktığı gibi kendinden sonraki yönetime herşeyi ile hazır bir metro inşaatı bırakırdı. Ama gökçek Ankara'nın geleceğini metroda değil alt-üst geçitlerde gördüğü için 7 yıl boyunca metro'nun m'sini aklından geçirmedi.

15 yılda 1 metre metro hattı açamamış bir adamı metro konusunda bu kadar savunmak nasıl bir şeydir anlamış değilim. Neymiş İstanbul gibi 2'şer 3'er açacağına 15 yıl bekleyip 44km birden açmak daha iyiymiş.

İstanbullu bir arkadaş sizin 2'şer 3'er durak mesajınızı ben attım sanıp bana bir özel mesaj göndermiş, affına sığınarak buradan paylaşıyorum.

Alıntı:
Kadıköy-Kartal ve Otogar-Kirazlı, Kirazlı-Başakşehir hatlarında işlerin büyük kısmı bitti ve hemen hemen aynı tarihlerde açılacaklar, forumlarındanda takip ederseniz ağırlıklı görüş hatların 2010 içerisinde açılacağı yönünde, 2011 e de sarkabilir.

Bu hatlar açılığında 2-3 istasyon değil 20-30 istasyon aynı yıl içerisinde açılmış olacak.

Yıllardır, Ankara İstanbul'dan kat kat iyi durumda idi, ama özellikle son 5-6 yılda Topbaş, Gökçek'in yanından koşarak geçti, 2012'den sonra aradaki fark daha da açılacak. İstanbul Topbaş'ı seçerek ne kadar iyi bir iş yaptıysa, Ankara Gökçek'i seçerek o kadar kötü bir iş yaptı bence...

İşte böyle güler olmuş İstanbullular halimize, siz hala İstanbulu 2'şer 3'er durak açıyor diye küçük görmeye çalışın. Siz hala kim ne kadar harcamış onun hesabını yapın, İstanbullular 2010 Eylül'e açılışlar yetişir mi onu tartışıyorlar. Onların açılıp çalışan hatlarına bakıp "ama biz daha çok para harcadık" diye avutursunuz kendinizi.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 11 Eyl 2009, 00:21

Alıntı:
İşte böyle güler olmuş İstanbullular halimize, siz hala İstanbulu 2'şer 3'er durak açıyor diye küçük görmeye çalışın. Siz hala kim ne kadar harcamış onun hesabını yapın, İstanbullular 2010 Eylül'e açılışlar yetişir mi onu tartışıyorlar. Onların açılıp çalışan hatlarına bakıp "ama biz daha çok para harcadık" diye avutursunuz kendinizi.

İstanbul neye güleceğini şaşırmış olsa gerek, İstanbul'un durumunu hergün tvden görüyoruz.İstanbul güleceği şeyleri karıştırmıştır.İstanbul Ankara'nın yanından koşarak geçtim sanıyor, o geçtikleri olsa olsa İzmir'dir.Ben %70'i kaçak olan bir şehri tüm özellikleri bakımından Ankara ile kıyaslamayı zul adlederim.Ankara'nın yanından koşarak geçme benzetmesi de çok komik olmuş yani.Eğer gerçekten İstanbul, Ankara'nın yanından koşarak geçmişse biz yarınki yağmurda kesin ölürüz.Bizi geçen şehrin hali buysa bizim ölmemiz, Ankara'nın haritadan silinmesi lazım.

Metroları düşünürsek bugüne kadar açılanlar hep 2'şer 3'er durak şeklindeydi.Hatta bir hatta toplam 3 trene biniliyordu bu durak durak açma sevdası yüzünden.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet