Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Sümela Manastırı
« önceki   12345 ... 102103104   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 4
hncelebi
15 yıl önce - Sal 08 Mar 2005, 22:39
sümela manastırı kış ziyareti

ara tatilde 2 haftalığına Trabzona gitmişken eski dost manastır yoluna uğramamazlık etmedim. Vedi güneş almadığından -5 derece civarıydı tahmin ediyorum. Derenin üzerindeki taşlar buzla kaplıydı. Çektiğim fotoğraflarda makinenin kar buz dere ve tepelere vuran güneş nedeniyle ne ideceğini şaşırması yüzünden acaip bozuk çıktı. Beyaz ayarı yapmayı öğrenmeden gezmek bize haram anlaşılan. Neyse sağlam kalan birkaç fotoğrafı size sunayım.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ASLI
15 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 16:51

Sumela Manastiri'na 5 kez ciktim. Disardan cok azametli ve buyuleyici bir goruntusu var ama icine girdiginiz zaman hayal kirikligi yaratiyor. Uzun araliklarla gittigim her ziyarette de ayni buldum. Iceride surekli bir restorasyon havasi mevcut ama gelisme yok. Uzun yillardir manastira ulasimi saglayacak bir teleferikten de soz ediliyor ancak akibeti ne oldu bilmiyorum.

KAPTANAHMET
15 yıl önce - Çrş 30 Mar 2005, 10:49

Selam Arkadaşlar bundan 7 veya 8 Ay önce bende gezdim oralarda gerçekten Dünyanın yedinci harikasına aday tarihi bir eser,yanlız arkadaşlar ne şekilde orayı gittiniz gördünüz gezdiniz tam anlam veremedim veya o konunun tam detayına girmiyorsunuz,orada tarihi katletmek gibi bir sorun var.Ben içini dolaşırken şunları gördüm bir tam temiz bakılmıyor ikincizi beni çok üzen o tarihi duvar işlemelerin üzerine bizim vatandaşların yazı yazmaları buda bizim için utanç verici bir olay .Aslı arkadaşıma da katılıyorum bende sorduğumda bayadır restorasyon işi varmış ve şu da bir gerçek KARADENİZ Bölgesinde görürmeye değer çok güzel yerler var ama ne hikmetse pek turizm teşviki yapılmıyor.

laz harun
15 yıl önce - Prş 31 Mar 2005, 00:44

adamlar kalkmış meryem ananın resminin altına sevgilisin ismini yazmış tamam herkesin sevgilisi kendine göre kutsaldırda bukadar olmamak lazım demi ama

art
15 yıl önce - Prş 31 Mar 2005, 22:45
teşekkürler

trabzonda doğan büyüyen ve yaşayan biri olarak bu görüntüler için tesekkür ederim. sümela manastırı gerçekten görülmeye değer bir yer...

sayfa 4
« önceki   12345 ... 102103104   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler