Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Yusuf Esengül

10 yıl önce - Pts 07 Eyl 2009, 11:01
Isparta'ya 2.Üniversite: Gül Üniversitesi

Güvenilir bir kaynaktan aldığım habere göre Isparta ilk vakıf üniversitesine kavuşuyor. Adını Isparta'nın sembolü gülden alacak olan üniversite için vakıf çalışmaları devam ediyor.

360.000 metrekare alana sahip olacak üniversitenin yeri ise Antalya yolunda SAV beldesi civarında olacak.

Şimdiden hem Ispartalılara hem de ülkemize hayırlı olsun.

Yusuf Esengül

10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 11:46

Isparta'nın 2. Üniversitesi olacak olan GÜL ÜNİVERSİTESİ ile ilgili yerel kaynaklardan bir haber.

http://www.gulses.com/haber/gul-universitesi#

Hayırlı uğurlu olsun.

turgutakbaş
10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 12:35

Ispartaya fazla ikinci üniversite ...

ama hızlı tren konusunda da dediğim gibi çevre illerden gelen gençler özellikle de antalyalılar yoğun olarak tercih edecektir ...

Yusuf Esengül

10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 13:18

Neden fazla olsun kardeşim. Üniversiteler hep büyük şehirlere mi yapılmalı. Avrupa'daki üniversitelerin çoğu 30-40 bin nüfuslu kasabalarda. Öğrenciler ulaşımla trafikle kiralık evle uğraşacağına eğitim öğretimle uğraşsın.

Ali Kocaçiftçi
10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 13:20

Üniversite yapmakla olmuyor iş beyefendi. Bir sürü vakıf üniversitesi var bilime zerre kadar katkısı olmayan. Üniversite bilimin son noktası demektir ama adamın bir tane bile bilimsel makalesi yok fakat adı üniversite. Bence işin cılkını çıkartılar, olay tamamen ticari oldu. Vakıf üniversitelerine bir sınır getirilmeli.

turgutakbaş
10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 13:24

Alıntı:
Neden fazla olsun kardeşim. Üniversiteler hep büyük şehirlere mi yapılmalı. Avrupa'daki üniversitelerin çoğu 30-40 bin nüfuslu kasabalarda. Öğrenciler ulaşımla trafikle kiralık evle uğraşacağına eğitim öğretimle uğraşsın.

ne yani biz trafikle kiralık evle uğraşınca eğitim öğretimle uğraşamıyomuyuz bunu mu anlamam lazım

üniversite öğrencisi aslen entellektüel bir ortama muhtaçtır ... buda ancak büyük şehirlerde olur ... maalesef böyle bir realite var beyfendi ...

Yusuf Esengül

10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 13:33

İstanbul'da Kayışdağı'ndaki Yeditepe veya Hadımköy'deki Fatih Üniversitesinde okuyan ve merkezde oturan bir öğrenci en az 2 saatini yollarda geçiriyor. Ya da Kona Selçuk'ta okuyanlar 50 dakika gidiş 50 dakşka geliş yapıyorlar. Yazık değil mi?

Sosyal imkanlara gelince. Ne yani Avrupa'dakiler enttellektüel imkanlardan yoksun mu? İniversite içinde Sinema,tiyato konser ve konferans salonları,spor alanları yapılır olur biter. Zaten Isparta'da köy değil. En güzel vilayetlerden biri.

turgutakbaş
10 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 13:47

Alıntı:
İstanbul'da Kayışdağı'ndaki Yeditepe veya Hadımköy'deki Fatih Üniversitesinde okuyan ve merkezde oturan bir öğrenci en az 2 saatini yollarda geçiriyor. Ya da Kona Selçuk'ta okuyanlar 50 dakika gidiş 50 dakşka geliş yapıyorlar. Yazık değil mi?

Sosyal imkanlara gelince. Ne yani Avrupa'dakiler enttellektüel imkanlardan yoksun mu? İniversite içinde Sinema,tiyato konser ve konferans salonları,spor alanları yapılır olur biter. Zaten Isparta'da köy değil. En güzel vilayetlerden biri.

ulaşım probleminin olması istanbulun imkan ve görkemini azaltmıyor ... ben bu şehirde yaşıyorum neyin ne olduğunu fazlasıyla biliyorum ...

yazık mazık ben hem çalışıyorum hem master yapıyorum üzerinede devamlı taksime çıkacak eğlenecek kadar vakit bulabiliyorum

küçük şehirlerde okuyan arkadaşlarım sıkıntıdan patlıyorlar

ne yapacak iş ne gezecek yer var ...

ıspartayı kötülemiyorum yanlış anlamayın ama ıspartadan büyük illerde bile ikinci bir üniversite daha yokken ıspartaya gereksiz kalıyor ...

ayrıca türkiyedeki hangi küçük ildeki üniversitenin içerisine ADAM GİBİ konser tiyatro salonları yapılmış ... onu geçtim büyük şehirler birde belki eskişehir harici hangi festival uğramış ...

her şeyi geçtim bu işler konser salonuyla olacak şey değil ki ... entellektüel çevre konser tiyatroylamı oluyor

bana kütüphaneden bahsedin ... ben tarihçiyim ve master yaparken kitap bulmak için nasıl zorlanıyorum türkiye şartlarında düşünmek lazım bazı şeyleri malesef imkanlar çok kısıtlı ...

sevgierol1984
7 yıl önce - Pzr 01 Tem 2012, 17:37
ısparta da

vakıf üniversitesi olsa ne güzel olurdu.

Misafir daa

5 yıl önce - Cum 05 Eyl 2014, 19:21

sanmam öyle bi iş olacagını ısparta zaten kucuk bi yer sdü bile sehirde fiyatları ucurdu.devletin zorla göndermesiyle geliyor buraya bi cok ögrenci vakıf olursa kimse gelmez buraya uzun bi sure 2.universite hayalini unutsun ısparta ..

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET