Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
mhkose
5 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 21:53

biraz daha tartışırsak konuya kilit gelebilir..

AHMET TERZIOGLU

5 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 23:32

Alıntı:
bende bu yazarın yazdıklarını beğenmiyorum..varmı bi itiraz?
Niye itirazımız olsun ki hem bir şair veya yazardan alıntı yapmak; onu sevmek veya sevmemekle bir değildir.

Alıntı:
ATAMIZI anarken biraz daha dikkatli olmalıyız..Çünkü o bize,YAŞADIĞIMIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ hediye etti..

mesajınızın o kısımlarını ATAMIZA SAYGIMDAN dolayı alıntı bile yapmadım...siz ne hakla ATAMIZI karıştırmayın dersiniz...YOKSA ATAMIZIN ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DOĞRULARI İŞİNİZE Mİ GELMEDİ?

Atatürk'ü konuya ben dahil etmedim sadece bilinen bir sözden örnek verdim, konuya Atatürk'ü getiren sayın Bölüm Denetiçisi.

Mesajımın alıntı yapmadığınız kısmında bahsedilen rakıyı sevmemeyi içki sevmemek olarak algılamadığınızdan emin değilim. Rakı sevmemek şarap veya bira sevmemek demek değildir. Ayrıca Kayseri Sivas ve Erzurum illeri örnekleri, Kurtuluş Savaşı tarihimizin gerçekleri. Erzurum ve Sivas'ın Kongreleri bir yana düşman Ankara'ya yaklaşınca Meclisin Kayseri'ye taşınma hazırlıkları bilinen gerçekler.

Son olarak hem özel sebeplerden hemde bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti doğrularının işime gelmemesi gibi bir durum olmaz; olamaz, ama unutmayın ki Atatürk kimsenin inhisarında da değildir.

mhkose
5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 00:14

Alıntı:
Atatürk'ü konuya ben dahil etmedim sadece bilinen bir sözden örnek verdim, konuya Atatürk'ü getiren sayın Bölüm Denetiçisi.

ben size dahil ettiniz demedim..ama atatürkü yazma va anma şekliniz beni üzdü.

Alıntı:
Atatürk kimsenin inhisarında da değildir.

Tabii ki ATAMIZ tüm insanlığın önem verdiği ve saydığı bir şahsiyettir..Sadece Türklere değil...

Alıntı:
Ayrıca Kayseri Sivas ve Erzurum illeri örnekleri, Kurtuluş Savaşı tarihimizin gerçekleri. Erzurum ve Sivas'ın Kongreleri bir yana düşman Ankara'ya yaklaşınca Meclisin Kayseri'ye taşınma hazırlıkları bilinen gerçekler.

peki duatepede ne oldu ahmet bey..o bilinen gerçete bu değilmi..SAKARYA MEYDAN SAVAŞI'da bilinen gerçek..ve de bu savaşın Ankara polatlıda olduğu da bilinen bir gerçektir..

polatlı ankara hakkında bilgi : http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=380081

yani demiş olduğum gibi..ANKARA OLMASAYDI İSTANBULDA OLMAZDI.

İstanbulu severim..ama istanbullu arkadaşlar ankaraya sataşa sataşa beni isyan ettirdi..İstanbul cennetle aynı seviyeye gelsin,heryeri cennetten bir parça bile olsa ankara kadar önemi olamaz..çünkü ankara başkenntir ve bu ilde dahil 81 ille ilgili kararlar bu ilden çıkar..

"istanbul daha önemlidir" diyen arkadaşları anlayamıyorum..Ülkemizi insan vücudu kabul edersek İstanbul göz,ankara kalp yerine geçer..Bir insan gözü olmadan yaşar..Ama kalbi olmadan yaşayamaz..

En son mhkose tarafından Pzr 27 Eyl 2009, 00:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

atackun
5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 00:21

ankara dünyadaki diğer başkentlere baktığımızda onlara kıyasla daha düzenli ve planlıdır.bunun en büyük sebebi ülkemizin genç olmasıdır. Kurtuluş Savaşı'nda alternatif bir şehir olarak seçilen Ankara, cumhuriyetin ilanıyla başkentimiz oldu ve sadece 80-90 yıllık bir geçmişi var. önceden nasıl olduğunu herkes biliyor. istanbul ise yüzlerce yıllık bir şehir ve dışarıdan gelen yoğun göçler de cabası.onun için iki şehri kıyaslarken bunları göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum.

mehmet tevdik
5 yıl önce - Pts 28 Eyl 2009, 22:16

Alıntı:
furkan bey size gelince istanbul hangi alanda marka bana söylermisiniz

istanbuldaki markalardan birkaç tane ben sayayım

boğaz
ayasofya
süleymaniye
kadıköy
eyyüp
taksim
istiklal
dolmabahçe.... vb

bügün yurtdışından gelen turistin büyük kısmı İstanbula mı yoksa Ankaraya mı geliyor
tükiyede yaşayan 70 milyon insan İstanbulu mu yoksa Ankarayı mı daha fazla tanıyor
devletimiz İstanbuldan mı yoksa Ankaradan mı daha fazla kazanıyor
spor aktivitelerinin merkezi acaba hangi şehrimiz
avrupa kültür başkenti seçilen ilimiz hangisi
ve neden resmi konuklar istanbulda ağılanıyor(bakınız nato zirvesi)

eemree87

5 yıl önce - Pts 28 Eyl 2009, 22:24

arkadaşlar Allah aşkına neyin savaşını veriyorsunuz çocuklar gibi İstanbul Ankara yı döver muhabbetine döndü ikiside ülkemizin en güzide kentleri ikisininde kendine göre arttıları ve eksileri olacaktır tabiki.

mhkose
5 yıl önce - Pts 28 Eyl 2009, 23:19

Alıntı:
istanbuldaki markalardan birkaç tane ben sayayım

boğaz
ayasofya
süleymaniye
kadıköy
eyyüp
taksim
istiklal
dolmabahçe.... vb

bügün yurtdışından gelen turistin büyük kısmı İstanbula mı yoksa Ankaraya mı geliyor
tükiyede yaşayan 70 milyon insan İstanbulu mu yoksa Ankarayı mı daha fazla tanıyor
devletimiz İstanbuldan mı yoksa Ankaradan mı daha fazla kazanıyor
spor aktivitelerinin merkezi acaba hangi şehrimiz
avrupa kültür başkenti seçilen ilimiz hangisi
ve neden resmi konuklar istanbulda ağılanıyor(bakınız nato zirvesi)

mehmet bey,öncelikle bu yazı mrfurkan isimli bir arkadaşın istanbulun washingtonun üstünde olduğu gibi "çok gülünç bir düşüncesinin" cevabı üzerine yazdım..bugün istanbul bana göre marka değil..marka olsa bile hep olumsuzlukların markası..inanın kıskançlık değil bu..bugün istanbulun yücelmesi beni mutlu eder..neden mutsuz etsin..ben türküm ya..

bakın mehmet bey..turist tabiki istanbula gelecek..binlerce yıllık bir şehir..güzel bir şehir...ancak yukarıdaki saydıklarınız marka değil..bugün istanbulu marka yapacak birşey malesef yok..bir boğazın veya bir sarayın veya bir kalabalık caddenin gölgesinde marka demek olmuyor..günümüzde istanbulun marka olması için bir hamlesi var mı.. yok..sadece istanbul değil bugün türkiyenin marka olmak için bir hamlesi varmı?

hadi sizin yazdıklarınızı marka olarak kabul edelim:
Alıntı:
boğaz
ayasofya
süleymaniye
kadıköy
eyyüp
taksim
istiklal
dolmabahçe.... vb

o zaman bunlarda marka istanbulda:
gasp
soygun
kötü alışkanlıklar
çifte standart
yüz kızartıcı suçlar
v.s.
v.d.

bir reklamda dediği gibi "BURASI İSTANBUL..MAVİ"

o zaman istanbul suçta marka bana göre de...

avrupa kültür başkent ine bak ya..bir selde yerle bir oldu..selimpaşa ve civarında hayat resmen durdu..istanbul gibi bir şehre yakışıyormu?ya bi deprem olsa ne olurudu?

zaten avrupa kültür başkentinden başka bir şey olamaz(bunu üzülerek söylüyorum)..onuda atalarımızın tarihi eserlerine ve doğasına ve yaşayan medeniyetlere borçlu..eğer bunlarda olmasa bir boğaz için kimse bu ünvanı istanbula vermezdi..

ülkemize en fazla kazandıran şehirde istanbul ama en fazla kaybettirende istanbul..çünkü o kadar insana hizmet bitmiyor..yeni yeni harcamalar yeni yeni projeler yeni yeni yapılar..

işte mehmet bey,sadece tarihin ve doğanın arkasına sığınmak olmuyor..ben istanbulu hatta ülkemizi gerçek anlamda marka yapacak projelerde görmek istiyorum..bugün dünyanın en büyük yapıları,yeni bilimsel araştırmalar,tıbbi araştırmalar.vs..işte bunlarda öne çıkmalı istanbul...o zaman istanbul marka olur..

Örneğin dünyanın klonlama merkezi İstanbul(kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi)..her türlü klonlama ile ilgili genetik faaliyetlerin merkezi şehr-i istanbul..işte marka olmak bu..yeter artık boğazın sarayların kalabalık caddelerin arkasına saklandığımız...

En son mhkose tarafından Pts 28 Eyl 2009, 23:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

A.Mehmet
5 yıl önce - Pts 28 Eyl 2009, 23:45

Alıntı:
istanbul daha önemlidir" diyen arkadaşları anlayamıyorum..Ülkemizi insan vücudu kabul edersek İstanbul göz,ankara kalp yerine geçer..Bir insan gözü olmadan yaşar..Ama kalbi olmadan yaşayamaz..

Verdigin ornek gerceklerden cok uzak.Ankara eger baskent olmasaydi bugun 50-60 bin nufuslu siradan bir sehirdi.Bugun milyonluk sehir ise bunu devlet olanaklarini kullanarak yapmistir.
Ornegi yanlis veriyorsun Turkiye,yi bir insan vucudu kabul edersen Ankara MIDE,Istanbul ise EL yerine gecer.Istanbul eliyle veriyor Ankara mideye indiriyor.

Tartismaya gerek yok bir Ankara dis hatlara gidin birde Istanbul havalani dis hatlar bolumune gidin gozlerinizle gercekleri gorun.Gurbetcilerde olmasa Ankara,ya yurt disindan ucak bile gelmez.

mhkose
5 yıl önce - Pts 28 Eyl 2009, 23:50

Alıntı:
Verdigin ornek gerceklerden cok uzak.Ankara eger baskent olmasaydi bugun 50-60 bin nufuslu siradan bir sehirdi.Bugun milyonluk sehir ise bunu devlet olanaklarini kullanarak yapmistir.
Ornegi yanlis veriyorsun Turkiye,yi bir insan vucudu kabul edersen Ankara MIDE,Istanbul ise EL yerine gecer.Istanbul eliyle veriyor Ankara mideye indiriyor.

Tartismaya gerek yok bir Ankara dis hatlara gidin birde Istanbul havalani dis hatlar bolumune gidin gozlerinizle gercekleri gorun.Gurbetcilerde olmasa Ankara,ya yurt disindan ucak bile gelmez.

örneğim doğrudur..eğer ankara başkent olmasaydı o dediğiniz öyleydi..ama ANKARA BAŞKENT..BUNU KABUL ETSENİZDE ETMESENİZDE..VE TÜRKİYENİN KALBİDİR VE EN ÖNEMLİ ŞEHRİDİR

ankara mide değil kalptir..ha istanbulda eldir..ANKARA OLMASAYDI,İSTANBULDA OLMAZDI..BUNU KAFANIZA SOKUN ARTIK..ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYEN KARARLAR İSTANBULDAN DEĞİL ANKARDAN VERİLİR..

dediğim gibi İSTANBULUN HER METREKARESİ CENNET OLSUN,DEĞİL VERGİNİN %30U YÜZDE %100 ÜNÜ KARŞILASIN..ANKARADAN DAHA ÖNEMLİ OLAMAZ..ÇÜNKÜ BAŞKENT ANKARADIR..

istanbul eliyle veriyor,küreklede alıyor..vergini çoğu orada toplanıyor doğrudur..ama harcamanın çoğu da oraya yapılıyor..ben istanbul düşmanı değilim(hatta çokta severim,yılda 1-2 ay ordayımdır)...ama ankara düşmanı arkadaşlar yazılarıyla beni isyan ettirdi.bende şehrimi düşman düşüncelere karşı savunuyorum..

Alıntı:

peki siz neden yanlış örnekler veriyorsunuz..iki şehri inen yolcuya göre değerlendirmeyi de ilk defa görüyorum..bende o zaman iki şehrin akademik alandaki üstünlüklerini(yayın,dünyadaki geçerlilik v.s.) kıyaslayım..o zamanda ankara üstün..yani demek istediğim bu verdiğiniz yanlış bir örnek

SİZİN GİBİ BAŞKENTİNDEN UTANAN BİR ZİHNİYET VARKEN DÜŞMANA GEREK YOK..

A.Mehmet
5 yıl önce - Sal 29 Eyl 2009, 01:06

Alıntı:
yani bu kadar ankara düşmanlığına pes ya..yeter artık ya..başkentiniz burası..biraz saygınız olsun..

SİZİN GİBİ BAŞKENTİNDEN UTANAN BİR ZİHNİYET VARKEN DÜŞMANA GEREK YOK..

Ankara,nin ozellikle son elli yildir yaptigi en iyi is dusman uretmek.Halki birbirine dusurup kirdirmada rakipsiz.
Ankara dusman yerine dost istiyorsa baskent gibi davransin,adaletli olsun,diger vilayetleride kollasin,Istanbulla devlet parasiyla yarismasin,hepbana demesin,diger sehir ve ilceleri de ara da bir htirlasin,burakrasi engeliyle memleketi geriye goturmesinler.
BASKENT KENDI HALKINA SAHIP CIKMIYORSA UTANMASI GEREKEN ZIHNIYET BIZLER DEGILIZ.
ADALET VE HAKKIN OLMADIGI YERDE DUSMANLIK VARDIR.

Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet