Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrosu: T4 Topkapı-Habibler tramvayı
« önceki   1234 ... 197198199   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
Akın Kurtoğlu

17 yıl önce - Cum 04 Şub 2005, 02:40
Metrobuslar

Benim de son duyduğum habere göre, Sultançiftliği'nden gelen hat Edirnekapı'da terminal yaptıktan sonra, Surları izleyerek Ulubatlı-Vatan Caddesi kavşağını üstgeçitle atlayarak Topkapı'ya ulaşarak, buradaki Zeytinburnu-Eminönü hattına şube hattı olarak bağlanacak, dolayısıyla Gaziosmanpaşa civarından gelenler araç değiştirmeksizin Topkapı'dan ana hatta bağlanarak, Fındıkzade-Aksaray-Beyazıt-Sultanahmet-Sirkeci yoluyla Eminönü'ne ulaşabilecekler.
Edirnekapı'da inenler ise "Metrobus" adı verilen, çift körüklü ve oldukça uzun İETT otobüslerine binerek (bunlardan 20 adet alınacağını duydum) Vezneciler Beyazıt yönünüe ulaşabilecekler. Bu otobüslerin her iki başında da birer şoför mahalli olacağı ve virajı olmayan, oldukça düz Fevzipaşa Caddesi'ni geçip son durağa geldiklerinde "U" dönüşü yapmadan, şoförün diğer başa geçerek geri döneceği araçlar olacağı hakkında bir gazete haberi okudum. Normal körüklü otobüslerden %35 daha uzun olacaklar ve her 3 dakikada bir Edirnekapı'dan Beyazıt'a yolcu taşıyacaklar. Hat numaraları da: "86V". Gazete küpürünü arşivime eklediğimi hatırlıyorum.
Zaten şu anda adı geçen hatta 8 adet İETT otobüsü 06.00-00.15 arası (192 sefer) çalışıyor.
Akın KURTOĞLU
İstanbul

Akın Kurtoğlu

17 yıl önce - Cmt 05 Şub 2005, 03:43

Vezneciler Tramvay Kazısı (23 Ocak 2003) tarihli Fotolar:

--------------------------------------------------------------------------------

(+)

(+)

(+)

30 Ocak 2003'te (tam iki yıl önce) kazılar iptal edildi, Şubat ortalarında da kazılan yerler yeniden asfaltlandı...
Akın KURTOĞLU
İstanbul

cenkince

17 yıl önce - Sal 12 Tem 2005, 19:28

İnşaatın son durumu hakkında bilgisi olan yada fotoğraf yollayabilecek olan var mı acaba?

BernaDerin
17 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 11:35

Sultançitliğine bir kazadır gittim,

inşaat TEM üzerindeki köprüye kadar gelmişti,

Ordan sultançiftliği yönüne doğru elektrik direklerini dikmişlerdi.

Hala resimlik bir durum yok tam arbede olayı oralar

Rifat Behar
17 yıl önce - Sal 02 Ağu 2005, 09:04
Edirnekapı-Sultançiftliği raylı sistem inşaatı

Edirnekapı-Sultançiftliği tramvay projesi kısmi metroya dönüştürülmüş, bu proje hakkında hiçbir online bilgi kaynağına ulaşamadım. Bilgisi olan varsa buraya post etmesini rica ederim.

aBdUlLaH_a
17 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2005, 09:28

Minibüslerin hergün farklı bir yoldan (daha doğrusu deliklerden) gittiği, toz, toprak, korkunç bir trafik ve gürültü arasında 6 aydır her akşam iğrenç yolculuklar yaşamaktan bıktım artık... Değerli İBB Başkanının CNN Türk ekranlarından taahhüt ettiği gibi Şubat-2006 da bu yol bitmezse eylem yapmayı planlıyorum. Eyleme katkıda bulunacak yol arkadaşları arıyorum...!!!

Saygılar...

geceler_hakan
17 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2005, 08:53

cefa çekmeden sefa olmaz.. bazı şeylerin bedeli vardır.. biraz diş sıkıldığı zaman.. biraz aksaklık olsa bile.. bide bu işin bittiğini düşünün? deymeyecekmi bu cefa ya? her açıdan düşünün sadece rahat seyahat etmek için değil... er yada geç bu inşaat bitecek tepeden indirilemiyopr tranvay hattı maalesef hepimiz çekiyoruz bu sorunu... iett nin sitesinde şu bilgi var...

Genel Müdürlüğümüz denetiminde yapımına devam edilen ve bir süredir aksaklıkların yaşandığı Sultançiftliği-Edirnekapı Raylı Sistem hattındaki problemler çözülmüş olup,çalışmalara hız verilerek hattın kısa sürede tamamlanması sağlanacaktır.

Konforlu ve hızlı bir ulaşım sistemi olarak tasarlanan Sultançiftliği-Edirnekapı raylı sistem hattı toplam 12,4 km. uzunluğunda olup, hat üzerinde 17 adet istasyonun yapımı tasarlanmıştır. Hattın tamamlanması ile birlikte saatte 15.000 yolcu taşına bilecek ve bölge trafiğinde önemli rahatlamaları beraberinde getirecektir. Cadde Tramvayı ve hemzemin olarak tasarlanan hattın yapılan değerlendirmeler ve İlçe Belediyelerimizin talepleri de dikkate alınarak toplam 5.4 km uzunluğundaki kısmının aç-kapa olarak yer altına alınmasına karar verilmiş ve gerekli çalışmalara başlanılmıştır. Böylece tamamı 12.4 km uzunluğundaki hattın yaklaşık % 45` i yer altına alınmış olacaktır.

Çalışmalarımız esnasında yaşanılacak rahatsızlığı en asgari düzeye indirmek için gerekli bütün tedbirler alınmış olup,en kısa sürede hattın yapımı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Halkımızın sabır ve hoşgörüsüne teşekkür eder, sizlere hizmet için devam edilen çalışmalarımız esnasında verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

9 temmuz 2005

BernaDerin
17 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2005, 14:40

Projenin ortasında , yok olmadı bunu yer altına alalım diyene helal olsun.

Nasıl etüd projelendirme yapıyorlar, ihaleye çıkıyorlar hak getire.

Akıllar nerde o ayrı konu.

cenkince

17 yıl önce - Prş 18 Ağu 2005, 06:05

Abdullah-a;

Sizi ilk defa burada yazarken görüyoruz, hoşgeldiniz. Öncelikle çektiğiniz sıkıntıların biran evvel bitmesini tememnni ediyoruz.

Yolumuz çok fazla o taraflara düşmediği için çalışmaların seyri açısından pek fikir sahibi değiliz. Sizden ricamız edirnekapıdan başlıyarak belli başlı noktalar itibarı ile son durumu kısaca özetleyebilirmisiniz.

geceler_hakan
17 yıl önce - Cum 26 Ağu 2005, 18:06

sultançiftliği başlangıç noktasından yani mahmutbey yolağzı.. karadeniz mahellesine kadar olan bülümün büyük bölümü bitti gibi görünüyor.. direkler dikildi lambaları takıldı asfalt döküldü teller çekildi istasyonların yerleri belirlendi.. (karadeniz mahallesinde yer altına giriyor) karadeniz mahallseinden sonraki kısımlarda berece olan kısımında büyük bölümünün kazık çakımı bitmek üzere ortadan toprağı alacaklar tünel açılcak... ama sanırım tamamının kazık çakımı bitince yapılacak bu işlem...

yakında bazı bölünlerinden resimler çekip eklerim buraya..

sayfa 3
« önceki   1234 ... 197198199   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM