Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrosu: T4 Topkapı-Habibler tramvayı
« önceki   123 ... 197198199   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 198
Ustura Faysal
5 ay önce - Cum 24 Hzr 2022, 20:01

Yol ortasındaki istasyonu daha ne kadar geniş yapacaksın.

Bugün yaşanan durum ekstrem bir durum. 20 senede 1 kez böyle bir şey yaşanacak diye ona göre inşaat yapılmaz 😅

O tramvay İstanbul'un belki de sefer sayısı/yolcu oranı bakımından en düşük hatlarından birisidir.

Sabah yoğunluğu haricinde doğru düzgün bir yoğunluk olmaz o hatta.

em1nk
3 ay önce - Cum 19 Ağu 2022, 20:37

Hattaki Düwag KTA araçlarının tabelaları sarı LED'li elektronik tabelalarla yenilenmeye başlanmış. Önceden pleksiglas ve piksel LED'li tabelaları vardı ve çalışmıyorlardı.

Düwag KTA'ların hoparlör, tabela ve pencere gibi parçalarının yenilenmesi aracın kalitesini arttırıyor. Artık yolculuk için Düwag'lar bana Rotem LRV34'ten daha cazip geliyor.

Rotem'lerin sesi tek başına kendisinden nefret etmenizi garantiler.

Kerem mersin

3 ay önce - Pts 22 Ağu 2022, 17:43

Kazlıçeşme marmaraya kadar uzatılsın

Yeniçerii
3 ay önce - Pts 22 Ağu 2022, 17:54

Bu T4 tramvayı tamamen yerin altına alınmalı.Tem otoyolunda belki yğzeye çıkabilir yada yerin altından gidebilir.

mert343434
3 ay önce - Pzr 28 Ağu 2022, 18:21

Cumhuriyet mah geçiti acilen yenilenmeli üstten demir parçalar düşüyor oradan dikkatli olunmada fayda var İBB bildirdim

mert343434
3 ay önce - Pzr 28 Ağu 2022, 18:27
Kazlıçeşme marmaraya kadar uzatılsın

Bence bir çok kişi İBB yazarsa en mantıklı proje olur Kazlıçeşme Marmaray bu tramvaya.
Tranvayin yerin altına alınma konusunu bende daha önce fikir olarak zamanında sunmuştum metro İstanbul'da bir yetkiliye ve şunu demişti mescidi selam dan sonra bir köprü var Sultangazi camii durağı mevkii bir alt geçit var yol tünel istek vakfı baştabya bölgesinde bir alt geçit var Hamza Yerlikaya orda bir alt geçit metris orda bir otoyol var alttan sonra Bosna cukurcesmenin orda bir alt geçit Sağmalcılar orda bir gop giden bir alt geçit şehitliğin orda bir alttan otoyol geçiyor bundan dolayı T4 yer altına alınması hem trafik sorunu yaratır hemde çok maliyetli hemde genel olarak normal şartlarda yerin altına alamayiz alınabildiği kadar alındı zaten dediydi

Yeniçerii
3 ay önce - Pzr 28 Ağu 2022, 18:29

T4 ün yer altına alınma durumu yürğyen merdiven ve asansötlerle hallonulur.Zaten şuan çoğu metroda yüzeye çıkmak için 5 dk nızı harcıyorsunuz.Yani demem o ki şuan para yok yok diğer metroları bitirmeye çalışıyoruz diyememişte bunu alta alamayız demiş.

mert343434
3 ay önce - Pzr 28 Ağu 2022, 18:38

Bence fenertepe vezneciler metrosu daha erken bir tarihte faaliyete geçirilmeli istanbulun en yoğun trafiği gop fatih Eyüp bölgesinde oluşuyor metro gelse Avrupa yakası kilit trafiğini bir nebze yumuşatır
T4 aslında kta ve rotemler başka hatlara verilip bunun yerine ita gibi olan güzel görselli araçlar tramvayda kullanilsa daha güzel olur

Metrocu Emin
3 ay önce - Pzr 28 Ağu 2022, 18:57

Mert Bey bence T4 Kazlıçeşme'ye uzatılmamalıdır, onun yerine Kazlıçeşme'den Tekstilkent'e metro hattı yapılmalıdır. Kazlıçeşme-Tekstilkent metro hattının istasyonlarına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=8884746#8884746

Ferhat1010
3 ay önce - Sal 06 Eyl 2022, 18:41

Bugün Şehitlik'e giderken Vatan-Şehitlik arası kullandık hattı açıkçası 10 yıldır kullanmadığım hattı bu yıl 2.kullanışım oldu neyse konuya geleyim 2 şey garibime gitti hattı çok kullanmadığım için bilmiyorum ondan herhalde:

1. Vatan istasyonunda tam merdivenleri çıkınca 2014 Model olan Yerli Tramvay kapısını kapattı tek başıma olsam düğmeye basıp binerdim ama babam merdivenlerden ağır ağır çıkıyordu onun için düğmeye basıp binmedim ama bayağı üzüldüm diyebilirim Yerli Tramvaylara binmeyi çok istiyordum neyse kısmet değilmiş dedim ama garibime giden şey ise buydu şehitlikte yarım saat civarı durduk Sakızağacı Şehitliğinde olduğumuz için geçen tramvayları gördüm yarım saat içinde 1 tane bile Yerli Tramvay geçmedi geçenler hep KTA ve Rotem'di Yerli Tramvaylar gerçekten sayısı çok mu az?

2. Bindiğimiz araç ise KTA'ydı KTA'ya en son daha Bağcılar-Zeytinburnu arası çalışırken binmiştim yani 11 yıl oluyor her ne kadar o zaman yaşım küçük olsada hatırlıyorum kapısı açılırken ve kapanırken yüksek ses çıkarıyordu bugün bindiğimde kapısı açılırken neredeyse hiç ses çıkarmıyor gibiydi birde kapısı kapanırken T1'de çalışan Bombardier'ler gibi ses çıkarıyor.

sayfa 198
« önceki   123 ... 197198199   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM