Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8

Balıkesir Marmara'mı yoksa Ege Şehri midir?
Ege 46.8%  46.8%  [109]
Marmara 53.2%  53.2%  [124]
Toplam Oy : 233

Misafir 155

2 yıl önce - Pzr 24 May 2015, 16:35

Şu köy kavramindan kurtulamadiniz mi daha gectigimiz yuzyilda bandirmalilar tarafindan bizi kizdirmak adina soylenen sozu soylemeniz guzel bi nostalji olmus. Tesekkurler..

Misafir f4c

2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 04:24

Ben bir edremitli olarak kendimi egeli hissediyorum,edremit sanayide arabaya parcami lazim usta balikesirden,bursadan, siparis etmez direk izmirden ismarlar, (Balikesir 87km-Izmir 195km)hastalarimiz,yaslilarimiz balikkesire inmez direk izmirdeki hastanelere gider,edremit te disciler protezi,dis malzemesini izmirden getirtirirler,konusmadaki sivemiz daha cok ege yöresi sivesiyle ayni olmakla bereber 83harbiyle balkanlardan göc almak itibariyle azicikta trakya sivesi andiran sözcük katilimlari vardir.Il olarak balikesire bagli olsak bile bölge olarak ege bölgesindeyiz,hava bültenlerinde izmirdeki sicaklikla,soguklugu baz aliriz

.Ben bir edremit li olarak kendim egeliyim diyiyorum,

Metin_81
2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 10:23

Balıkesirde o kadar bulunmama rağmen İzmir e Hastane konusaunda ,Malzeme temini konusunda fazla muhtaç olmuş bir şehir değldir.Balıkesir ,Bursadan ancak bu teminleri yapabilir .Ayrıca İzmir ve Balıkesirin merkezleri birbirine uzak. Yakın gibi göstermeyin .Önemli olan şehir Merkezleri...

mahmut11
2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 11:03

Alıntı:
sanayide arabaya parcami lazim usta balikesirden,bursadan, siparis etmez direk izmirden ismarlar, (Balikesir 87km-Izmir 195km)
Neden? usta ahmak mı?

Misafir 383

2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 11:33

Senin usta izmirli mi hocam?

yasin..10

2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 12:19

Alıntı:
edremit sanayide arabaya parcami lazim usta balikesirden,bursadan, siparis etmez direk izmirden ismarlar,

Bu bilgi kesinlikle yanlış tecrübeyle sabit.Ramazan bayramından 1 gün önce Peugeot 206 arabamızın alternatör kayışı koptu. Akçay sanayiye gittiğimizde kasnağında bozuk olduğunu söyledi usta. Parçacıdan kayışı bulduk ama kasnağı bulamadık. Sipariş üzerine getiririm dedi. Nerden geliyor diye sorduğumuzda Balıkesir'den demişti.

Misafir cbf

2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 12:21

İstisnalar kaideyi bozmaz

mahmut11
2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 12:54

Bence istisna olan Balıkesir yerine İzmirden parça getiren usta

Aydın10
2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 14:18

Misafir arkadaşlar nedir bu Balıkesir kompleksiniz ... Edremitteki usta tabiiki 80 km ötedeki Balıkesir'den parçasını alır. 200 km ötedeki İzmir'den değil.
Evet Edremit Ege Bölgesi özelliği gösterir, Mesela Bandırma da Marmara Bölgesi özelliği gösterir..Fakat Balıkesir Merkez ise hem Marmara, hem Ege, hem İç Anadolu özelliği gösterir çünkü İl Merkezi olduğundan, farklı ilçelerden göç etmiş veya çok çeşitli illerden gelmiş insanlar vardır. Ayrıca Balıkesir Merkez deki insanların ikinci adresi de Altınoluk,Akçay,Burhaniye,Ayvalık vs gibi sahil yerleşimleridir. Özellikle Edremit ilçemiz sınırları içindeki tatil yöreleri Balıkesirlilerin ilk tercihidir.Bu nedenle Edremit ile Balıkesir birbirinden ayrı düşünülemez.

Misafir 888

2 yıl önce - Çrş 23 Eyl 2015, 23:33

balikesir ilimiz aslinda marmara bölgesine aitttir ama bazi ilceleri ege bölgesinde yer alir

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET