Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

Balıkesir Marmara'mı yoksa Ege Şehri midir?
Ege 46.8%  46.8%  [109]
Marmara 53.2%  53.2%  [124]
Toplam Oy : 233

can salmanoğlu
7 yıl önce - Cmt 18 Eyl 2010, 15:03

Benim de bugün aklımda Balıkesir vardı. Havası ne kadar sıcak ama İstanbul, Kocaeli kadar nemli değil diye. Şunu düşündüm iklim olarak aynı Ege ama bölge Marmara. Benim düşüncem şu: Ayvalık, Körfez Bölgesi, Dursunbey hem coğrafi olarak, hem kültürel olarak hem de iklim olarak Ege. Bandırma, Erdek, Gönen gibi yerler tamamen Marmara. Merkez ilçe ve yakın ilçeleri coğrafik olarak Marmara, kültürel ve iklim olarak Ege'dir. Balıkesirli değilim ama Balıkesir bana göre çok şirin bir ilimiz. Ege'ye Marmara'dan açılan kapı.

emrullah
7 yıl önce - Cmt 18 Eyl 2010, 21:17

Ben askerliğimi Edremit-Akçay-Altınoluk-Güre-Ayvalık-Ayvacık-Burhaniye-Bergama... diye devam eden Balıkesir'in ege kıyısına bağlı ilçelerinde yaptım(Bi iki tanesi Çanakkale ve İzmir'e ait o ilçeleri bu arada) Baktığım da dediğiniz gibi marmarayla hiçbir alakası yok ama öbür yandan Sususrluk ve Bandırma'ya doğru da marmara O zaman bırakalım da Balıkesir her iki tarafın olsun

muharrem çakmak
5 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 15:52

Ben kendimi Egeli olarak görürüm her zaman

emrenmert

5 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 16:07

Ayvalık, Edremit, Burhaniye, Havran ve İvrindi Ege'dir. İlin diğer ilçeleri ise Marmara.

Cemoli D18
5 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 16:08

çankırıda bu tip bir ildir, bir kısmı içanadolu ve karadenize aittir

omerkan
5 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 19:02

Ege ağır basıyor. Özellikle Balıkesir merkezin marmara ile alakası yok.

fatihaktepeli
5 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 02:48

BALIKESİR,Marmara bölgesinde yer alan bir ege şehridir. Sadece konum olarak marmara'da onun dışında iklimsel özellikleri ve toplum yapısı Ege'yi andırıyor.Balıkesir'de bir kasaba havası var. Marmara'dan ayıran da o.

Ama bakın yalovaya çanakkaleye bursaya hepsinin denize kıyısı var ama balıkesirdeki yapı yok

Barış HAKAN

5 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 02:54

Ona bakarsan Sakarya'da Batı Karadeniz bölümünü andırıyor ama Marmara Bölgesi coğrafi özelliklerine taşıyor. Balıkesir öyle birşeydir. Ama her ne kadar Ege bölgesi gibi özellikler taşısa da, doğrusu Marmara Bölgesidir.

Sezgin Acar

5 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 12:29

Şehir merkezi susurluk bandırma kesiti marmaradır...Burhaniye edremit burhaniye tarafı egedir...

Misafir 4671

4 yıl önce - Çrş 16 Tem 2014, 00:37

hem bir Ayvalıklı hem de bir sosyal bilgiler öğretmeni olarak şunu demek istiyorum afyonu egeye vereceklerine balıkesiri vermeliydiler kültürel özellikleri egeye yakın gazetelerinn ege ekleri gelir fanatik fotomaç gibi spor gazeteleri balıkesirspordan ege ekibi diye bahseder bilmem anlatabildim mi

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET