Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Haberler ve Sohbet
123 ... 154155156   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 1
Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Pts 31 Ağu 2009, 01:10
Gaziantep - Haberler ve Sohbet


Gaziantep şehri ile ilgili günlük haberleri bu başlık altında paylaşırsak güzel olacağını düşünüyorum. Her haber için ayrı başlık açıp görüntü kirliliği yaratmak mantıklı olabilir!!!


İtalyan Sirki Gaziantep`e Geliyor

İtalyan Sirki Florilegio (Darix Togni), gösterilerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelecek. 40 tırla 4 Eylül’de Gaziantep’e gelecek sirkin, Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde tahsis edilecek bir alanda büyük bir gösteri çadırı kuracağını ve gösterilerini bu çadırda gerçekleştireceği belirtildi.

Etkinliği organize eden Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, yerleşim kapasitesi ve şov zenginliğiyle dünyanın sayılı sirkleri arasında gösterilen Florilegio sirkinde ateş yutan adam, trapez, dans eden atlar, zebralar, su aygırı, piton yılanı ve timsahlı gösterilerle aslan ve kaplan şovları beğeniyle izlenecek.

Sakatlar derneği olarak ilk kez böyle bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapacağız. 22 Eylül’e kadar devam edecek sirk gösterileri sakatlara ücretsiz olacak. Tüm Gazianteplileri sirki izlemeye davet ediyorum. Bu büyüklükte bir sirk ilk kez Gaziantep’e gelmiş olacak. Amacımız, sakatlara sosyal bir takım etkinlikler yaşatmak, bu etkinlikten aynı zamanda normal vatandaşlarımızda yararlanmış olacak’’ dedi.

Sirk Genel Müdürü Arturo Coratolo ise, daha önce gittikleri şehirlerde Türk halkının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını, Gaziantep’teki şovların ardından Suriye Kültür Bakanlığı’nın davetiyle bu ülkeye gideceklerini söyledi.


En son Ahmet Özbuluk tarafından Pts 31 Ağu 2009, 01:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ugursahinn
9 yıl önce - Pts 31 Ağu 2009, 16:03

Gaziantep merkezi canlı izlemek isterseniz buyrun
http://www.gso.org.tr/gaziantep_online.htm
yalnız sadece merkezi gösteriyor.


Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Sal 01 Eyl 2009, 01:39

En İyi Antep Fıstığı Yarışması

Gaziantep'te, ''En İyi Antep Fıstığı'' yarışması düzenlendiği bildirildi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 1-4 Eylül arasında yapılacak ''4. Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali'' kapsamında ödüllü, ''En İyi Antep Fıstığı'' yarışması gerçekleştirilecek.
9 Eylül Çarşamba günü saat 16.00'da Büyükşehir Belediyesinde yapılacak yarışma için başvuruların 8 Eylül Salı günü saat 17.00'ye kadar GATEM Fıstıkçılar Sitesi Sosyal Tesisleri, Fıstıkçılar Odası, Antep Fıstığı Araştırma Enstitüsü, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğubirlik ya da İl Tarım Müdürlüğüne yapılması gerekiyor.

http://www.olaymedya.com/en-iyi-antep-fistigi-yar ...smasi.htmlAhmet Özbuluk

9 yıl önce - Çrş 02 Eyl 2009, 23:40

Alıntı:
Kentin yeni polisi MOBESEİl Genel Meclisi Eylül ayı toplantısı birinci bileşimini Başkan Ömer Nasuhi Güleç Başkanlığı'nda yaptı. İki maddelik gündemi görüşmek üzere toplanan İl Genel Meclisi'ne Emniyet Müdürü Halil Yılmaz'da katıldı.Yılmaz, üyelere MOBESE hakkında bilgi verdi ve “ MOBESE sisteminin her semtte hayata geçirilmesi demek, her semte bir polis görevlendirmek demektir" dedi.
3G İÇİN DÖŞEME

İl Genel Meclisi'nin ilk gündem maddesi olan Türksel GSM operatörünün 3G sisteminde kullanılmak üzere 150 kilometrelik yeraltı kablo döşenme işi ve tesisin kullanımına 25 yıllığına yetki verilmesi teklifi hakkında söz alan üyeler, çekincelerini dile getirdiler. Kamulaştırılmamış arazilerde özel mülkiyet sahiplerinin bilgilendirilmediğine işaret edilen konuşmalarda bazı kesimlerde ekili fıstık ağaçlarının zarar görebileceğine dikkat çekildi.

ARAZİ SAHİPLERİ ZARAR GÖRMESİN

Üyelerin itirazı üzerine genel meclis üyelerine bilgi veren Başkan Ömer Nasuhi Güleç, bahse konu tesisin yeraltına döşenmesi sırasında Özel İdare uhtesinde olan yol kenarlarının kullanılacağı, tesis döşeme işinin yapılması sırasında yolların zarar görecek kısımlarının yine ilgili şirket tarafından tamir edileceğini bildirdi. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen tekif üzerinde ciddi çalışma yapılmasını isteyen Başkan Güleç, yapılacak yer altı kablo döşeme işinden arazi sahiplerinin zarar görmemesini istedi.

YILMAZ MOBESE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

İl Genel Meclisi toplantısına Emniyet Müdürü Halil Yılmaz da katıldı. Meclisin gündeminde yer alan MOBESE hizmetlerinde kullanılması için 3 adet aracın İl Özel İdaresi tarafından alınması teklifi de ilgili komisyona havale edildi.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİNDE ÖNEMLİ

Yılmaz, İl Genel Meclisi üyelerine MOBESE sistemi ile ilgili detaylı bilgi verdi. Sistemin tam olarak hayata geçirilmesi ile kentin önemli ölçüde güvenlik rahatlığına kavuşacağını vurgulayan Yılmaz, "Biz bu sistemle kentin asayişinin daha iyi sağlanacağı inancındayız. Amacımız insanları cezalandırmak değil, onların can güvenliklerinin devamlılığını sağlamaktır. MOBESE sisteminin her semtte hayata geçirilmesi demek, her semte bir polis görevlendirmek demektir. Bu sayede, kırmızı ışık ihlalleri dahil, istenmeyen olayların tesbit ve teşhisinde kolluk güçlerinin gücüne güç katacak bu sistemin en modrn biçimde hizmet verebilmesi için tüm Gazianteplilerin katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

ELBİRLİĞİYLE ÇALIŞALIM

Yılmaz, “Özel İdare Meclisleri bizim için parlamento etkisinde bir kurumdur. Bu kurumun katkı sağlamak istediği üç araç teknik donanım açısından son derece önemlidir. Bu kentte yaşıyorsak, can güvenliği ve asayiş konusunda emniyetin vereceği hizmete herkesin katkı sağlaması zorunludur. Güvenliksiz bir kentte yaşamak kolay değildir" diye konuşku, İl Genel Meclisi üyeleri kentiçi trafik ve kontrolsüz kullanılan motosikletlerden duyulan rahatsızlığı dile getiren sorularına da cevap veren Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, "Hizmetin verilişi sırasında vatandaşın ezilmemesi esastır. Biz kentin emniyetini önemseyen herkesle elbirliği yaparak çalışmaktan yanayız" şeklinde konuştu.

Kız çocuklarının eğitimine yardımcı
olacak proje de Meclisten geçti

Eniz Özükarslı ve arkadaşları tarafından hazırlanan kız çocuklarının eğitimine katkı sağlayacak bir proje de oybirliğiyle kabul edildi. AB standartlarına uygun olarak hazırlanan 10 milyon euroluk projede kız çocuklarının sürekli eğitim alabilmesi ve meslek sahibi olabilmeleri öngörülmektedir. Ülke nüfusunun yarısını kapsadığı sözkonusu edilen İl Özel İdare, Bakanlık kontrolündeki proje, AB Dış İşleri Komisyonları, Kadın Hakları ve Milli Eğitimle ortak olarak yürütülecek.http://www.reklam_link/?id=30846&habertip=1


Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Cum 11 Eyl 2009, 20:55

Yeni Bir Kardeş Şehir!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Kardeş Şehir ilişkileri kapsamında Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur belediye heyetini başkanlık makamında kabul etti.
Yapılan ziyarette Moğolistan heyetinin yanı sıra Moğolistan Dostluk Grubu Başkanı Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan ve dostluk grubu üyesi Gaziantep milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer de ziyarette yer aldı.
Yeni dönemde Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetleriyle dostluk kurulmasını hedeflediklerini söyleyen Başkan Güzelbey, "Kardeş Şehir ilişkileri kapsamında Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur heyetini bugün Gaziantep'te ağırladık. Bu ziyareti çok önemsiyorum. Binlerce yıllık ortak kültürü paylaşıyoruz. İlişkilerimizin bu ziyaretle sınırlı kalmasını istemiyoruz, ticari ve kültürel ilişkilerimize ağırlık vereceğiz. Bu ziyaretten dolayı Ulan Batur heyeti yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ulan Batur Belediye Başkanı Başdanışmanı Gulguu Ganbayar da, "Moğolistan dünyanın ilgisini çeken, tarihi zenginlikleri çok olan bir ülke. Türkiye ile nesiller boyu aynı kültürü taşıyoruz, yeni yetişen nesiller de kültürel bağa önem veriyor. Bu noktada Türkiye ile her türlü yakınlaşmaya büyük önem veriyoruz. Bugün burada olmaktan dolayı ayrıca mutluyum. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'e göstermiş olduğu bu ilgi ve sıcak karşılamadan dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Görüşme sonrası Başkan Dr. Asım Güzelbey, Ulan Batur heyeti adına Gulguu Ganbayar'a plaket takdim etti.
http://www.olaymedya.com/yeni-bir-kardes-sehir.html


Ömer Humanızlı
9 yıl önce - Cmt 12 Eyl 2009, 02:06
Gaziantep’in ilk binicilik kulübü.


Gaziantep Atlı Spor Kulübü Binicilik ve İhtisas Derneği Pancarlı Mahallesinde toplam 8 bin 500 metrekare alan üzerine atlı sporların yapılabileceği bir kulüp kuruyor. Kulüpte toplam 20 at bulunacak. Yapımı devam eden tesisin geçici olduğu ve esas tesisin Erikçe kent Ormanı içinde 50 dönümlük bir araziye yapılacağı kaydedildi.

Pony Club Gaziantep 2 manej pistten oluşuyor. Pistlerden biri 1 bin 500 metrekare kapalı alan diğeri 750 metrekare alan üzerine çocuklar için yapılıyor. Pistlerin dünyanın ortak kullandığı Silis kumlarından oluşturulacağı öğrenildi.
20 atın bulanacağı Pony Club Gaziantep At Çiftliği içerisinde sosyal tesisler, kafeteryalar, restoranlar ve çocuk eğitimi için derslikler bulunacak. Yetkililer Pony Club Gaziantep At Çiftliğinden Lisanlı sporcular çıkarılacağını belirtti.
EĞİTİMLER SONUNDA LİSANS VERİLECEK
Pony Club Gaziantep’in Türkiye Binicilik Federasyonu ile ortak hareket edeceği, Gaziantep’ten alınacak olan lisansın Türkiye çapında geçerli olacağı söylendi.
Kulüp yetkililerinden alınan bilgiye göre ; Pony Club 20 at bulunacak. Tesiste biri yurtdışından olmak üzere 3 eğitmen görev yapacak. Eğitmenlerden birinin Belçika’dan diğer ikisi de Türkiye’den olacak.

ESAS TESİS ERİKÇE KENT ORMANI’NA
Kulübün yapımında Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Atlı Spor Klubü Binicilik ve İhtisas Derneğine Teşvikte bulunduğu öğrenilirken, Pony Club Gaziantep’in Pancarlı mahallesinde geçici olduğu belirtildi. Pony Club Gaziantep’in Erikçe Ormanı’nda 50 dönümlük arazi üzerine daha modern ve profesyonel bir tesiste hizmet vereceği söylendi.
Yetkililer Pony Club Gaziantep’in yaklaşık 45 içerisinde kullanıma hazır hale geleceğini belirtirken, çocukların yaşlarına göre ayrı ayrı eğitimler verileceği ve otistik çocuklar için terapinin de yer alacağı öğrenildi.

HABER: MEHMET TORUN
http://telgraf.net/haberler.asp?haberID=17292& ...owSt=falseAdem Tilkioğlu

9 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2009, 01:24

İtalyan Başbakanı Berlusconi, Karkamış Antik Kentinin Kazısı İçin Talip Oldu

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak İtalyan bir firmanın Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki antik kentte yapılacak kazılara sponsor olmak istediğini bildirdi.


İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak İtalyan bir firmanın Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki antik kentte yapılacak kazılara sponsor olmak istediğini bildirdi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak İtalyan bir firmanın Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki antik kentte yapılacak kazılara sponsor olmak istediğini bildirdiğini söyledi.

Karkamış Sınır Kapısı’nın yenilenmesi için bölgedeki arazilerde incelemelerde bulunan Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’ya AK Parti Gaziantep Milletvekilleri de eşlik etti. Karmamış Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nde, Karkamış Antik Kenti konusunda Bakan Yazıcı’yı bilgilendiren AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak buradaki kazı işine İtalyan bir firmanın sponsorluk yoluyla talip olduğunu

bildirdiğini söyledi.

Buradaki kazı işine daha önce Japonların da talip olduğunu anımsatan Şahin, "İtalyan Başbakanı Sayın Silvio Berlusconi , Karkamış Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarına, İtalyan bir firmanın sponsor olması için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir yazı yazdı. Antik kentteki kazı çalışmalarını, İtalyan bir firma yapmak istiyor. Şimdi Sayın Başbakanımız, kazı işinin İtalyanlara mı yoksa Japonlara mı verileceğine karar verecek. Önümüzdeki ay netleşecek herhalde. Ona göre hangi ülke olursa olsun gelip kazı

çalışmalarına başlayacaklar" diye konuştu.

Antik kentteki mayınların temizlenmesiyle ilgili ihaleyi gerçekleştirdiklerini, Genelkurmay Başkanlığı’nın görüşünün ardından ihalenin sonuçlarının netleşeceğini ve 6 ay içinde kazı çalışmalarına tam anlamıyla başlanabileceğini dile getiren Şahin, şöyle devam etti:

"Bildiğiniz gibi, Karkamış Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarına önce Japonlar talip olmuştu. Biliyorsunuz bunlar dünya tarihi konusunda çok daha ileri noktadalar. Mesela Japon Prensi Tomohito Mikasa, kazı çalışmalarını bire bir takip ediyor. Bunlar Kırşehir’de de bir kazıya başladılar. Mali olarak çok güçlü ülkeler ve tarihi çok önemsiyorlar. Bu manada bizim ülkemiz de çok önemli bir değer. Karşılıklı işbirliği içinde onların bilgi ve tecrübeleriyle Karkamış Antik Kenti’nin de ayağa kalkacağını ve

buranın bir turizm cenneti olmasını bekliyoruz. Çünkü antik kent tarihçilerinin bize söylediğine göre Zeugma’dan çok daha ileri durumda. İnşaallah (kazıların kimin tarafından yapılacağı) önümüzdeki ay netleşir."


http://www.lpghaber.com/Italyan-Basbakani-Berlusc ...77075.html


Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Prş 17 Eyl 2009, 01:58

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ


Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Arefe ve Bayramın ilk günü Mezarlıklara ücretsiz otobüs seferleri düzenlediğini bildirdi. Başkan Güzelbey, encümen kararıyla arefe ve bayram süresince Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerin ücretsiz yolcu taşınmasına, Özel Halk Otobüslerinin'de arefe ve bayram süresince indirimli tarifede yolcu taşınmasına karar verildiğini' belirtti.
Güzelbey 'Ücretsiz otobüs seferlerine ek olarak Arefe ve Bayramın ilk gününde Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüslerin Balıklı'dan Yeşilkent ve Asri mezarlığına ücretsiz olarak otobüs seferleri yapacaklarını söyledi.

ZABITA GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından, vatandaşların bayram kutlamalarını huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için gerekli önlemlerin alındığını söyleyen Güzelbey. “Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye zabıta ekiplerinin ortaklaşa aldıkları önlemlerle geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da dilenciliğe, işportacılığı, kaldırım ve cadde işgallerine izin verilmeyecek. Vatandaşların gece geç saatlere kadar gönül rahatlığıyla alış veriş yapabilmeleri için gerekli önlemler alındı" dedi.


Ömer Humanızlı
9 yıl önce - Prş 17 Eyl 2009, 17:03Basın toplantısını düzenleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilk olarak Şehitkamil Belediyesi'nin yeni logosu hakkında bilgiler verdi. Başkan Fadıloğlu, amblem yapımında herhangi bir masrafta bulunmadıklarını ancak logonun Gaziantep'i ve Şehitkamil ilçesine özgü olduğunu söyledi. Başkan Fadıloğlu, "Bunu yaptıktan sonra bazı kesimler bu amblem için yeniden yüzlerce evrak, fatura ve flamalar gibi argümanların basılacağını düşüne bilir. Ancak bizim şuanda böyle bir düşüncemiz yok. Şuanda eski
amblemin bulunduğu tüm evraklar tamamen bitene kadar kullanılacak. Eski amblemin bulunduğu evraklar bittikçe yapılacak yeni evrakların üzerine bu amblem basılacaktır. Bu amblemde ilçemizin simgesi Şehitkamil ve annesi, aynı zamanda Fıstık Ağacı ve Allaben Deresi bulunmaktadır" dedi.

http://www.olaymedya.com/fadiloglu-projelerini-ac ...kladi.html


Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Cum 18 Eyl 2009, 00:57

Projelerin içinde toplu konut denilmiş ama sayısı çok az. Bu az sayılarla bir yere varamayız. Ses getirecek sayılarla ilimizi bambaşka bir şehir yapmalıyız. Adana'nın gerçekleştimi bilmiyorum ama 100 bin konutlu projelerini araştırsınlar bakalımsayfa 1
123 ... 154155156   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET