Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Adem Tilkioğlu

10 yıl önce - Cum 28 Ağu 2009, 01:21
Gaziantep - Üniversiteler Şehri

Mevcut olan devlet üniversitemiz Gaziantep üniversitesi ile birlikte bu yıl kurulan 2 tane özel üniversitelerle üniversiteler şehri olmakta emin adımlarla ilerliyoruz.

1.Gaziantep Üniversitesi
2.Gazikent Üniversitesi
3.Zirve Üniversitesi

zirve üniversitesinden bir resim

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, açıklamasında, 2009 yılının Eylül ayında bin 55 öğrenci ile eğitime başlayacaklarını söyledi. Adnan Kısa, İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra üç üniversitesi olan tek Anadolu kentinin Gaziantep olduğunu belirterek, "Gaziantep bilim ve üniversiteler kenti oluyor." dedi.

Bir sanayi kenti olan Gaziantep'in bundan sonra bilim ve üniversiteler kenti olma yolunda ilerleyeceğini söyleyen Kısa, amaçlarının dünyanın önde gelen üniversiteleri ile rekabet edecek düzeyde eğitim sunmak olduğunu kaydetti. Toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek, çözüm üretecek, projeler ortaya koyacak bir üniversite olmak istediklerini anlatan Kısa, bin 55 öğrenci ile bu yılın eylül ayında eğitime başlayacaklarını ifade etti.

resat33

10 yıl önce - Cum 28 Ağu 2009, 18:02

Güneydoğunun en büyük ve en gelişmiş iline yakışır... Ama tek anadolu kenti değil.... Mersinde de var 3 üniversite
1- Mersin Üniversitesi
2- Çağ Üniversitesi
3- Toros Üniversitesi

sem2000
10 yıl önce - Cum 28 Ağu 2009, 18:09

konya ve kayseride 3 üniveristeli oldu

Nazmi
10 yıl önce - Cum 28 Ağu 2009, 18:16

Zirve üniversitesi genel yapılanma olarak gayet hoş duruyor,umarım ilmi yöndende oldukça başarılı olurlar.Gazikent üniversitesi bu yıl öğrenci alımına başladı mı?

Nazmi
10 yıl önce - Cum 28 Ağu 2009, 18:25

Alıntı:
Gazikent üniversitesi seneye alımlara başlayacak..

Kayseri'de kurulacak olan Nuh Naci Yazgan üniversiteside seneye örenci alımına başlayacak.
Alıntı:
Yanılmıyorsam Gaziantep ilkti.

Melikşah üniversitesi bu yıl öğrenci alımına başladığına göre,Gaziantep ilk olmuyor
en azından Kayseri,Gaziantep'le beraber bu yıl itibariyle 2 üniversiteyle yola çıkıyor,
hayırlısı bakalım,önemli olan eğitim kaliteleri.

Adem Tilkioğlu

10 yıl önce - Cum 28 Ağu 2009, 22:04

gerçekten güzel gelişmeler yaşanıyor gaziantep de 3 üniversite oldu kayseriye muhteşem bir stad eskişehirde 3. üniversite için çalışmalar yapılıyor kayseri aynı şekilde onlarda üniversite şehri olmak yolunda ilerliyor gerçekten böyle gelişmeler çok güzel anadolunun güzel şehirlerine yakışır bursa ve konyada güzel ve büyük şehirlerimizden biri acaba onlardan da bir güzel haber duyabilecekmiyiz ülkemiz adına hayırlısı olsun

hakan sağlam
10 yıl önce - Pzr 30 Ağu 2009, 03:21

Alıntı:
gerçekten güzel gelişmeler yaşanıyor gaziantep de 3 üniversite oldu kayseriye muhteşem bir stad eskişehirde 3. üniversite için çalışmalar yapılıyor kayseri aynı şekilde onlarda üniversite şehri olmak yolunda ilerliyor gerçekten böyle gelişmeler çok güzel anadolunun güzel şehirlerine yakışır bursa ve konyada güzel ve büyük şehirlerimizden biri acaba onlardan da bir güzel haber duyabilecekmiyiz ülkemiz adına hayırlısı olsun
Öncelikle üniversiteler Gaziantepe ve Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun. Konya ile ilgili temennilerinize gelince Konyada da 2 vakıf üniversitesinin yapımı için gerekli prosedürler tamamlanarak TBMM den gerekli onayı almıştır. Hatta bu sitedede Üniversiteler şehri Konya başlığı da mevcuttur. Lakin birtakım Eskişehirli arkadaşlar başlığı içlerine sindiremeyip olayı şehir tartışmasına çevirerek başlığın kilitlenmesine sebep olmuşlardır.Bunu da ayrıca belirteyeyim aklınızda olsun aynı şeyi burda da deneyebilirler.

Adem Tilkioğlu

10 yıl önce - Pzr 30 Ağu 2009, 20:45

bizimde temennimiz bütün şehirlerimiz gelişsin sonuçta bu topraklar hepimizin batısıda doğusuda şehir milliyetçili yapmaya gerek yok tabi herkes biraz olsun kendi şehrini övmek iste bunda da bir sakınca yok bence ama ileriye gitmemek lazım ben isterimki her yerde yapılsın bütün şehirlerde yapılan bu güzel olumlu gelişmeler diğer şehirlerede örnek olsun

Ayhan
10 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2009, 03:03

Gaziantep’e 6 bin Yeni üniversiteli

Gaziantep Üniversitesi ile yeni kurulan Zirve Üniversitesi’ne bu öğretim yılında 6 bin yeni öğrenci kayıt yaptırarak, üniversiteli sayısı iki üniversitenin 19 bine yükseldi.

Yıllardır Gaziantep Üniversitesi bir türlü öğrenci sayısını 13 binin üzerine çıkaramazken, 2009-2010 eğitim öğretim döneminde 18 bin 350’ye çıkartırken, Zirve Üniversitesiyle birlikte Gaziantep’te okuyan öğrenci sayısı 19 bine ulaştı.

Gaziantep Üniversitesinden sonra kurulan birçok üniversite, öğrenci sayılarını 30 binlere ulaştırırken, Gaziantep Üniversitesi ise 10 ile 13 bin arasında bulunuyordu. Bundan dolayıda Gaziantep’i öğrenci kenti yapmak için yeni rektör seçilen Yavuz Coşkun ile Zirve Üniversitesinin Rektörü Adnan Kısa, büyük çaba sarfettiler. Gaziantep Üniversitesine 5 bin 300, Zirve Üniversitesine de 660 dolayında öğrenci yeni kayıt yaptırarak, üniversiteli oldular.

ODTÜ İSMİNDEN KURTULAMADI
Gaziantep Üniversitesi daha önce Ankara ODTÜ’ye bağlı olarak, bir kampüs üniversitesi olduğu ve bundan dolayıda yabancı dil ağırlıklı eğitim veren üniversite olunca, az sayıda nitelikli öğrenci aldığı belirtildi. Bundan dolayı da üniversitenin öğrenci sayısı yeterli olmuyordu.

1987 YILINDA GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ KURULDU
ODTÜ kampüsü lağ edilerek, Gaziantep Üniversitesi 1987 yılında kuruldu. Kurucu Rektör Uğur Büget, ve daha sonra Rektör seçilen Hüseyin Filiz ve Erhan Ekinci, Gaziantep Üniversitesinin öğrenci sayısında bir türlü artışı sağlayamadılar. Bundan dolayıda öğrenci sayısı da az oldu.

İLK KEZ BÜYÜK ATILIM
Gaziantep Üniversitesine yeni Rektör seçilen Yavuz Coşkun, YÖK’le yaptığı görüşmeler sonunda öğrenci sayısında ilk kez artış sağlayarak, bu öğretim döneminde 18 bin 350 öğrencinin öğrenim görmesini sağladığı belirtildi.

ZİRVE’DE 660 ÖĞRENCİ ALDI
Gaziantep’te yeni kurulan Zirve Üniversitesi’de bu öğretim döneminde 660 öğrenci kayıtını yaptırdı.

19 BİN ÖĞRENCİ GAZİANTEP’TE BULUNUYOR
Hem Gaziantep Üniversitesi hem de Zirve Üniversitesi olmak üzere toplam her iki üniversitede bu öğretim yılında 19 bin öğrenci öğrenim görecek. Böylece bir öğretim döneminde 6 bin öğrenci üniversiteli olmuş oldu.

08 Eylül 2009 Olay

Adem Tilkioğlu

10 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 21:15

gelecek yıl gazikent üniversitesinin öğrenci almaya başlamasıya be zirve üniversitesinin yeni açılacak fakulteleriyle seneye öğrenci sayımız 2 katına çıkar diye düşünüyorum

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET