Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
feritsahin

4 yıl önce - Prş 20 Ağu 2009, 14:05
Bursa Dörtçelik Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi


Görüklede 1999 yılına yapımına başlanan hastane şu an bir içi boş anıt gibi kaderini bekliyor.Her iktidara gelen siyasetçi veya bursamızın milletvekilleri bu hasataneyi kısa zamanda açacağız sözü verdiler fakat ortada olan hiçbirşey yok bu türkiyemizdeki hastane ihtiyacı varken bu hastane niye bekliyor bilgisi olan varmı. Arkadaşlar bu konuyu burada tartışalım illaki bizi duyanlar olur.


Berktuğ

3 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 13:54

Akıl hastanesi yeniden Meclis gündemine geliyor
Alıntı:
15 yıldır tamamlanamayan Dörtçelik Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi`nin önünde basın açıklaması yapan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, 15 ay önce TBMM Başkanlığına bu konuda soru önergesi verdiğini belirterek, `Yıllardır bu hastaneye çivi çakılmıyor.İnşaat bir türlü bitirilemedi. Son 4 yılda 18 milyon TL ödenek ayrılmış. 2008`de 15,680 milyon TL, 2009`da da 2 milyon TL ödenek tahsis edilmiş. İnşaat bedeli 25 milyon TL görülüyor. Ancak inşaat halen tamamlanmadı. Pazartesi günü konuyla ilgili ikinci bir önerge vereceğim. Çünkü ayrılan ödenek nerede kullanılmış, onu bilmiyoruz. Gördüğümüz, inşaata çivi bile çakılmadığı. Burası akıl ve ruh sağlığı hastanesi, ancak gördüğüm kadarıyla hastaneni akıl ve ruh sağlığı bozulmuş` dedi.
Demirel, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından kendisine verilen bilgide, hastanenin 31 Aralık 2000`de bitirilmesi gerekirken, hayırsever işadamı Dörtçelik`in vefatıyla sürecin uzadığının ifade edildiğini, ancak inşaatın bir türlü bitirilemediğini söyledi. Sağlık Bakanı Akdağ`ın 200 yataklı hastanenin inşaatın 2010 yılında bitirileceğini açıkladığını anlatan Demirel, `Biz ödeneklerin nerede kullanıldığını merak ediyoruz. İnşaat atıl vaziyette, camlar kırık. Bu hastane bölge için önemli. Ancak hükümetin inşaatı tamamlayarak başka bir hastane olarak kullanmayı hedeflediğini sanıyorum` diye konuştu.

İşadamı Mustafa Dörtçelik, dönemin Başbakanı Abdullah Gül`den, 57. Hükümet döneminde uygulamaya konulan hayırlardan yüzde 18 KDV alınmasının kaldırılmasını istemişti. Bursa`da 35 yıldır yaptırdığı okul, yurt ve huzurevlerine ilave olarak yaptırdığı Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi`nin ölmeden önce bitirilmesi için dua ettiğini söyleyen Dörtçelik, mektubunda, `57. Hükümet, 2.5 yıl önce hayırlara KDV uygulaması başlattı. Ardından dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş, bana, `Sen hastaneleri bitir, gerekirse KDV`leri bakanlık bütçesinden karşılayacağız` diyerek söz verdi. Ben de eserlerin yarım kalmaması için 1 trilyonun üzerinde KDV ödedim. Protokole göre bakanlığın yapması gereken kısımları da tamamladım. Ancak, bakanlıktan 2 hastanenin de tasfiye edilmesinin istendiği yönündeki yazıları görünce beynimden vurulmuşa döndüm` demişti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=Haber&id=51698
Bu hastanenin amacına uygun olarak kullanılması gerekir.Bursa'nın buna ihtiyacı var.


jeopol
3 ay önce - Pts 28 Nis 2014, 05:20

daha bitmedi sanırım

jeopol
3 hafta önce - Cum 04 Tem 2014, 15:01

Dis cephesi, cevre duzenlemesi bitmis gibiydi en son gordugumde. Belki basbakanin cumhurbaskanligi mitinginde acilir.


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet