Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı

Uluslararası Salon Atletizm Şampiyonaları
Atletizm beni ilgilendiriyor ve keyif ile izler takip ederim
35.9%
 35.9%  [23]
Organizasyon'un İstanbul'da gelmesiyle birlikte Salon Şampiyonalarına ilgim artabilir
14.1%
 14.1%  [9]
İstanbul'a bu organizasyonun gelmesi beni çok memnun etti
43.8%
 43.8%  [28]
Kesinlikle ilgili değilim
6.2%
 6.2%  [4]
Toplam Oy : 64

fatih civelek
5 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2009, 00:37
15. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası - İstanbul 2012

15. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası - İstanbul 2012

* Wowturkey'de Spor ve Atletizm ile ilgili Genel Başlıklar

SPOR - Konular listesi
Türkiye Spor Federasyonları - [SPOR]
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü İl Başkanlıkları
12. Dünya Atletizm Şampiyonası - Berlin 2009
Sinan Erdem Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu - Ataköy
Atletizm ve Türkiye [ Genel - Spor ] ( Başlık daha sonra oluşturulacaktır )

Vidyo süresi : 2 dakika 13 saniye - youtube'yı izleyemeyenler için buraya tıklayın !!

* Kullanılan kaynaklar

http://www.istanbul2012. org ==> resmi internet sitesi şu an içi mevcut değil
World Indoor Championships in Athletics ==> Vikipedi İngilizce
2009 Dünya Atletizm Şampiyonası ==> Vikipedi Türkçe
http://www.taf.org.tr ==> Türkiye Atletizm Federasyonu
http://www.spc.com.tr/animproje02.html ==> Animasyon Vidyo'nun kaynağı

Not:

Sayfalarca interneti taradım ama 2012 Logosunu bulamadım. Ancak Vidyo spc.com.tr sitesine ait. Vidyoda görüldüğü gibi bu çalışma 2010 Salon Şampiyonası için yapıldı. 2010'u Katar'ın Başkenti Doha kazanınca ve Istanbul'da aynı anda adaylığını koyunca, 2012'de peşinden Istanbul'a verilmiş oldu. Zaten vidyoyu paylaşasan sitede de : " 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nı İstanbul'a Getiren Çalışmanın Parçası " şeklinde ibare yer alıyor.

* 2012'ye yaklaşıldığı vakit bu organizasyonun resmi internet sitesi mevcut olacaktır. O zaman yeni Logomuzu bu eskisiyle değiştireceğiz.

* Birde inanılmaz bir hata daha yapıldı bizimkiler tarafından. Logoda gördüğümüz gibi 2010 Adaylığı 13.sü diye eklenmiş, halbu ki vikipedi sayfasına ve başka arşivlere göre 2010 aslen 14.südür. Buna binaen de 2012 14.sü olmayıp aslında 15. Şampiyonadır. Bunlar elbette küçük güzellik hataları ama uluslararası arenada yapılmaması gerekiyor.

Teşekkürler
fatih civelek

fatih civelek
5 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2009, 00:38

reserve

silinmesin lütfen

En son fatih civelek tarafından Pzr 16 Ağu 2009, 18:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

fatih civelek
5 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2009, 00:38

reserve

silinmesin lütfen

fatih civelek
5 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2009, 19:06
13 Ağustos 2009

47.IAAF GENEL KURULU

Berlin'de 15 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak olan 12. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın 2 gün öncesinden 47. IAAF Genel Kurulu organize edildi. 204 Ülkeden yaklaşık 500 delegenin katıldığı 47. IAAF Genel Kurulu Almanya’nın Berlin şehrinde başladı.
Dünya Atletizm Şampiyonası öncesinde yapılacak olan ve 2 gün devam edecek IAAF Genel Kuruluna Ülkemizi temsilen Federasyon Başkanı Mehmet TERZİ ve Genel Sekreter Nihat DOKER katılıyor.

IAAF Genel Kurulunda 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ile ilgili Türkiye Atletizm Federasyonu olarak tanıtım yaptığımız stantta;

Standımızı ziyaret edenlere İstanbul 2012 ile ilgili tanıtıcı broşür, CD verildi ve Türk lokumu ikram edildi. Ayrıca tüm katılımcıların masalarına bırakıldı. * Detaylı Bilgi İçin www.berlin2009.org

* IAAF Kongre Salonundan Görünüm

* Finlandiya Dışişleri Bakanı ve IAAF Yönetim Kurulu Üyeleri

* Jose louis Carlos (İspanya), IAAF Yönetim Kurulu Üyesi
Ayrıca 2012 Dünya Salon Şampiyonası Teknik Delegesi

kaynak yazı ve fotoğraflar: http://www.taf.org.tr/Web/HaberDetay.aspx?ID=JuQR ...4PiyqQ5Q==

fatih civelek
5 yıl önce - Çrş 19 Ağu 2009, 18:11
Bu haberin IAAF sitesinde yayımlanan tarihi 24 Kasım 2007

* İngilizce'den Türkçe'ye tercüma şahsıma ait

IAAF YÖNETİM KURULUNUN PARLAK HABER
GELECEK YARIŞLARIN EVSAHİPLERİ KARARLAŞTIRILDI

MONAKO – IAAF Yönetim Kurulu, Monako’da yaptığı toplantının ikinci gününde, gelecekte yapılacak olan bir kaç evsahibi belirledi.

IAAF’ın takviminde ikinci en önemli yarışlardan olan, 2010 yılı için, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için iki aday var idi; Doha / Katar ve İstanbul / Türkiye. Bu iki adayın sunumları performans üstüydü. Soru ve cevap sesyonuna göre Yönetim Kurulu Oylamasını yaparak - 2006 Asya Oyunları Evsahibi - Doha’yı birinci olarak belirledi. Velâkin, İstanbul’un adaylığının muazzamlığı karşısında, Yönetim Kurulunun aynı organizasyonunun 2012 edisyonunu tayin etmeyi kabul gördü.

IAAF Başkanı Lamina Diack: “ Bu iki klas aday sadece muazzam tesistler ve organizasyon kabiliyetlerinden değil, aynı zamanda kurumsal otoritelerden görülmemiş seviyede destek aldıklarını ”, söyledi. “ Ben Yönetim Kurulunun bu fırsatı değerlendirmemiz konusunda aldığı karardan çok memnunum. Bu vesileyle Dünya Salon Atletizm Şampiyonaların önümüzdeki iki organizasyonla dünya çapında sporumuzu daha evrensel seviye getirme konusunda sağlama aldığımızın ve hedeflerimizin göstergesidir.

Doha 2010

IAAF President Diack and IAAF Vice President Al Hamad with delegates from Doha, Qatar,
the winning bidders for the 2010 IAAF World Indoor Championships (IAAF)

Kaynak fotoğraf: http://www.iaaf.org/mm/photo/competitions/other/4 ...0xh400.jpg

Doha inanılmaz sayıda spor tesislerini barındıran bir kent. Bu tesislerin çouğ 15. Asya Oyunları için renovasyondan geçirilmişti ve her yıl IAAF Super Grand Prix Atletizm karşılaşması organize ediyor.
DOHA ASPIRE ACADEMY ‘si 2004’te kuruldu. Bu Spor Akademisinin ana hedefi dünya zirvesine oynayabilecek atletler yetiştirmek. Bu Akademi Kent Spor Kompleksnde yer alıyor ve bu kompleks aynı zamanda ‘ Uluslararası Khalifa Stadyumu ‘ nu, Hamad Su Sporları Merkezi ve Aspire Kulesini barındırıyor.
Son olarak Doha Uluslararası Spor Müsabakaları olarak ta Tenis, Futbol ve Formula 1 Grand Prix yarışlarını da orgnize ediyor ve 2016 Olimpiyatları için adaylığını koymuş vaziyette.

İstanbul 2012

IAAF President Diack with delegates from Istanbul, Turkey,
the winning bidders for the 2012 IAAF World Indoor Championships (IAAF)

Kaynak fotoğraf: http://www.iaaf.org/mm/photo/competitions/other/4 ...0xh400.jpg

Kent ünvanını dünyada iki kıta üzerinde kurulu tek şehir olmasından alıyor (Avrupa ve Asya). Tarihi İstanbul şehri dünyanın en büyük metropolitan bölgelerinden biri ve nufus sayısı 15 milyona yaklaşıyor. Efsanevi Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olan bu şehir bugünlerde Avrupa’nın en genç ve heyecan verici şehirlerinden.
Dünya Salon Şampiyonası Sinan Erdem Dome’da organize edilecektir ve 17.500 sandalyelik kapasitesi mevcut. Ayrıca Uluslararası Havalimanına 10 dakikalık uzaklıkta.

kaynak: http://www.iaaf.org/aboutiaaf/news/newsid=42484.html

fatih civelek
4 yıl önce - Çrş 29 Eyl 2010, 17:19
28 Eylül 2010 Tarihli Haber

İSTANBUL'A YEPYENİ BİR ATLETİZM SALONU

'MÜKEMMEL BİR ORGANİZASYON YAPACAĞIZ'

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye'nin 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nı düzenlemek için söz verdiği tesisi zamanında yetiştireceğini söyledi.

Yunus Akgül, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) yetkilileriyle kendisinin görüştüğünü ve salonun şampiyonaya yetişeceği garantisini verdiğini belirterek, ''Onlar da bizimle yaptığı görüşmede ikna oldular'' dedi.

Akgül, yaptığı açıklamada, Sinan Erdem Spor Salonu'nu 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için hazırladıklarını belirterek, ''O şampiyona daha önceydi ve bunu yapmak zorundaydık. Şu anda yeniden bir tadilat yapıp, büyük paralar harcamak yerine, bu salonun yanında yeni bir salon daha yapıyoruz. Bu salonu 12 ayda bitirip, şampiyonaya yetiştireceğiz '' dedi. Genel müdür Akgül, salonun yapımına başladıklarını vurgulayarak, ''Şu anda ihale bitti, müteahhit yeri teslim aldı. İnşaat başlamış durumda. IAAF projede bazı değişiklikler istedi, biz de bunu yapmaya hazırız'' diye konuştu.

40 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Yunus Akgül, Türkiye'nin bu yeni salonla uluslararası standartta bir tesise daha kavuşacağını vurgulayarak, salonun maliyetinin ise 40 milyon lira olacağını ifade etti. Akgül, daha önce atletizme ait bir salonunun olmadığını kaydederek, bu tesisin bitmesiyle atletlerin müsabaka ve antrenman yapacağı çok güzel bir salona sahip olacağını kaydetti.

''MÜKEMMEL BİR ORGANİZASYON OLACAK''

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye'nin 2012 yılında mükemmel bir Dünya Salon Atletizm Şampiyonası düzenleyeceğini söyledi. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yaptıkları organizasyonu herkesin gördüğünü dile getiren Yunus Akgül, Türkiye'nin ne kadar başarılı bir organizasyon yapabileceğini bir kez daha tüm dünyaya göstereceklerini sözlerine ekledi.

TERZİ: “İSTANBUL ATLETİZM SALONUNA KAVUŞUYOR”

Atletizm federasyonu başkanı Mehmet Terzi ise yaptığı konuşmada, “Bu organizasyonun salon problemi olmayacak. Bu şampiyona ile metropol bir şehir olan İstanbul2da yeni atletizm salonuna kavuşmuş olacak. Ben inanıyorum ki 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonasın IAAF’ın 100. Yılına da denk gelmesi ile en iyi, şampiyonayı düzenleyeceğiz” diye konuştu.

DIGEL: "180 ÜLKENİN GÖZÜ TÜRKİYE'DE OLACAK"

IAAF İnceleme Heyeti üyelerinden Prof. Dr. Helmut Digel, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Memmet Terzi ile Ataköy Sheraton Otel'de basın toplantısı düzenledi. Helmut Digel, Olimpiyatlar öncesinde, tüm dünyanın dikkatinin Türkiye'de yapılacak şampiyonaya çevrileceğini, organizasyonun 180 ülkenin televizyonlarından banttan ve canlı şekilde yayımlanacağını belirtti.

Organizasyona 18 ay kaldığını belirten Digel, sözlerini şöyle sürdürdü: ''İki günlük ziyaretimiz sırasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileriyle de görüştük. Organizasyon Sinan Erdem Basketbol Salonu'nun yanında yapılacak yeni bir arenada yapılmasına karar verilmiş. Salonun yapılması konusunda finansman garantisi aldık. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bu arenayı yapmaya hazır. Çizimleri gördük. Heyetimizde yer alan uzmanlar bazı değişikliklerin yapılması konusunda önerilerde bulundular.''

kaynak: http://www.gsgm.gov.tr/basin/haber/2010/eylul/28.09-19.htm

fatih civelek
3 yıl önce - Sal 01 Şub 2011, 17:29
01 Şubat 2011 Tarihli Haber

HER BRANŞTA BİR VEYA İKİ SPORCU...

Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Koordinatörü ve Milli Takımlar sorumlusu Muharrem Or, İstanbul'da düzenlenecek 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na her branşta bir veya iki sporcu ile katılmayı hedeflediklerini söyledi.

Or, kamp çalışmaları kapsamında geldiği Adana'da, açıklamada, 2012 yılının atletizm branşı için son derece önemli bir sene olduğunu ifade etti. Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği bu şampiyonanın Türkiye'de yapılacak olmasından büyük gurur duyduklarını anlatan Or, organizasyonun 180 ülkede televizyonlarda naklen yayınlanacağını kaydetti.

Sporcuların geçen yıldan bu yana şampiyonaya yönelik hazırlıklarını sürdürdüğünü anlatan Or, ''Hazırladığımız plan çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Sporcuların, özellikle sprint, 400, 200 metre, uzun atlama gibi branşlarda, sürat koşularında salon ortamına iyice alışmaları için Almanya ve Avustralya'da kampa girecekler'' dedi.

İstanbul'da 9-11 Mart 2012 tarihlerinde organize edilecek 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'nin hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Or, şunları kaydetti: ''Ev sahipliği yapacağımız şampiyonaya her branşta bir veya iki sporcu ile katılmayı planlıyoruz. Ev sahibi ülke olmamız dolayısıyla baraj zorunluluğu olmadan branşlara direkt katılma hakkımız var. Sporcularımızın formları her geçen gün daha da iyi oluyor. Şampiyonada en az 3-4 madalya almayı hedefliyoruz. Tüm branşlarda finale, yarı finale çıkacak sporcularımızın olacağını düşünüyorum.''

kaynak: http://www.gsgm.gov.tr/basin/haber/2011/subat/01.02-15.htm

yaşar ekin

3 yıl önce - Pts 06 Hzr 2011, 05:07

Alıntı:
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü

İhale kayıt numarası : 2010 /123359
1) İhale Konusu İşin
a) Adı :İSTANBUL ATLETİZM SPOR SALONU YAPIM İŞİ
b) Niteliği, türü ve miktarı :
c) Yapılacağı Yer :İSTANBUL
d) Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 20.09.2010 - 17.08.2011
2) Sözleşme Bedelinin
a) Karşılanacağı kaynak : ÖZEL BÜTÇE
b) Karşılanacağı kaynağın miktar : 16.388.000

İSTANBUL ATLETİZM SPOR SALONU YAPIM İŞİ yapım işi için toplam 11 adet teklif verilmiş ve bu tekliflerin 10 adedi geçerli sayılmıştır. Söz konusu yapım işi pazarlık usulü ile 27.08.2010 tarihinde 16.388.000 bedelle MARTAŞ ULUSLARARASITAŞIMACILIK İNŞAAT VE TİC.LTD.ŞT 'a ihale edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak:http://vatandas.ihale.gov.tr/sonucmetkik.asp?ID=189622&YIL=2010&IKN=123359&TAB=2

fatih civelek
2 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 02:26
RESMI 2012 SITESI YAYINDA

Resmi internet sitesi http://www.istanbul2012wic.org/

(+) Istnabul 2012 - Ana Sayfa

2 adet not paylaşmak uygun olacaktır; organizasyona 113 gün kaldı ve istanbul sekmesinde wowturkey fotografi kullanılmıştır tanıtım için.

fatih civelek
2 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 20:30

Genel Organizasyon Planı

kaynak: http://istanbul2012wic.org/tr/sport-facilities.php

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET