Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Barış

18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 17:25
Gebze'de İki Tren Çarpıştı!

Saat 10.20’de 171 yolcu ve 9 personel ile Ankara’dan ayrılan Başkent Ekspresi ile İstanbul Haydarpaşa Garı’ndan saat 15.17’de hareket eden Adapazarı Ekspresi, Tavşancıl Beldesi’nde çarpıştı.
      Görgü tanıklarına göre çarpışmanın etkisiyle Adapazarı Ekspresi’nin yolcu taşıyan birinci vagonu raydan çıkarak devrildi. Kurtarma ekipleri bu vagonda sıkışan insanları kurtarmaya çalışıyor.

En son Barış tarafından Çrş 11 Ağu 2004, 18:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Kazandibi
18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 17:31

Anlaşılmıştır.

Bu millet demiryolu denen meretten anlamıyor. Biz bu işi beceremiyoruz.

Hızlısı da bodoslama gidiyor, yavaşı da...

Mehmet CK
18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 17:35

Kem goZlerinizi uzak tutun trenimden!!!!

DDY' ye otobuscu tayfasinin dolduruldugunu biliyorsunuz galiba... Kafakafaya girmisler direk...

Hatirlayan hatirlar, tayyibe boks federasyonunda kadrolassin demistim.

Evet olay aydinlaniyor. Tek hatta bakim varmis ve bu yuzden de sinyalizasyon kurbani degil aslinda makinistler.

Eh ne yapalim, bugune kadar hep boyle olmus, her hukumet kadrolasma yoluna gitmis...

Kusura bakmayalim, Turkiye de hukumetler disinda bir konu konusamayiz...

THY' de umarim bir aksilik cikmaz...

En son Mehmet CK tarafından Prş 12 Ağu 2004, 05:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Barış

18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 17:39

Görgü tanıklarının ilk ifadelerine göre kırmızı ışık ihlali varmış...
Bu da sanırım sabotaj ihtimalini ortadan kaldırır nitelikte...

En son Barış tarafından Çrş 11 Ağu 2004, 18:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ufuk

18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 17:41

Yada, nerde işe yaramaz adam varsa demiryollarına doldurulmuşta olabilir.

karaca26
18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 18:28

Tekrar: Endustrilesme, mekaniklesme bir kultur meselesi

ekin

18 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2004, 22:00

Nedir abi bu demiryollarindaki problem? Durup durup sonradanmi cikiyor kokusu? Zamaninda karsidan karsiya gecmeye calisan ogrencilerin tren faciasiyla basladi, raylarda kalan arabalara carpan trenler, yenilerde ise fazla hiz sonucu raydan cikma vede sonuncusu ise sinyalizasyon hatasi Allah'a havale etmekten baska ne yapabiliriz? Gidipte TCDD'yi bizim duzeltecek halimiz yok ya. Kusura bakmayin biraz kabaca oldu ama benim kusurum bu hatalar zincirinin yaninda hicbirsey...

farukdemirci
18 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 00:13

Son dakika;
10 Ölü, 74 yaralı
ölenlere Allahtan rahmet, yaralılanlara acil şifalar dilerim.

Ufuk

18 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 09:43

Bir an önce THY'nın işini bilen ellere verilmesi lazım. Birkaç sene öncesine kadar, dünyada sayılı hava yolları arasında gösterilen THY, AKePe hükümetiyle birlikte acınacak hale geldi.

Bu arada bakan, "İstifa etmeyi düşünmüyorum, istifa edecek bir şey görmüyorum. Karayollarında her yıl 4 bin 700 kaza oluyor, 5 bin kişi ölüyor" demiş. Yani 5bin kişi ölünceye kadar bekleyecek.
http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~1@n ...127,00.asp

CAN
18 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 11:13

Aslında bu kazada ölenlere allahtan rahmet dileme ile başlamak isterdim fakat ben THY olacak bu denli arka arkaya kazaları düşünmek bile istemiyorum.En son bindiğim şehirler arası uçakların bakımı ve hizmetini düşündüğümde cidden THY ciddi anlamda silkelenip ben ne yapıyorum demesi gerekir ki bu denli iyi bir markanın üzerine ölü toprağı serpilmiş olması çok çok üzücü...!Tren kazaları da ne ilginçtir kesin başındaki adam düşünüyordur ya istifa etmem için ne gerekiyor daha diye.Ben bile yaptığım işte çok büyük bir hatanın içerisinde bulunan bir projede eğer başarısız olursam kesin istifa ederim diye düşünürken orada koltukta rahat rahat oturmaları ne acıdır.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM