Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Doğuya Yeni Güzergah Elazığ-Sivas Karayolu
123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
levent çlk

9 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 18:12
Doğuya Yeni Güzergah Elazığ-Sivas Karayolu


Elazığ-Keban-Arapgir-Divriği-Kangal-Sivas/Yozgat D-260 karayolu 1992 yılında projelendirildi.Bu yolda çalışmalar zaman zaman durdu zaman zaman hız kazandı.Bölünmüş yol çalışmaları kapsamında bu yol yeniden ele alındı.Elazığ - Sivas karayolu Elazığ çıkışının 10 km lik bölümü duble yol haline getirildi.Duble yol çalışmaları 10-20 km arasında sürüyor.Bu yol hizmete girdiğinde Doğu ve Güneydoğu bölgesinde çok sayıda ilin Batı ve orta karadenize açılan yeni güzergahı olacak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çok sayıda ilin batı ve Orta karadeniz bölgesi ulaşımını hem kilometre hemde zaman bakımından önemli ölçüde kısaltacak,Güzergah,Elazığ-Keban-Arapgir-Divriği-Kangal-Sivas güzergahı ile Orta karadenize,Elazığ-Keban-Arapgir-Divriği-Kangal-Altınyayla-Yozgat/Akdağmadeni güzergahıyla da Ortaanadolu ve Batı Anadoluya açılıyor.
Bununla ilgili en son gelişmeleri aktarıyorum.Keban-Arapgir-Divriği arasında ulaşımı sağlayan kara yolunda genişletme çalışmaları nedeniyle ulaşım Keban ilçesi içinden geçen servis yolundan sağlanıyor.
Elazığ`ın Keban ilçesi ile Malatya`nın Arapgir ve Sivas`ın Divriği ilçeleri ulaşımı sağlayan ikinci öncelikli devlet yolu konumunda olan ve Elazığ-Sivas güzergâhına alternatif olan D-260 kara yolunda çalışmaların sürdürülmesi nedeniyle yolun Keban İlçesi sınırlarında Fırat köprüsü mevkiine kadar olan yaklaşık 1,5 km.lik kısmında genişletme çalışmalarına başlandığı belirtildi.
Çalışmalar nedeniyle ulaşımın 3 ay süreyle ilçe içinden geçen servis yolundan karşılanacağını belirten yetkililer çalışmaların bitmesiyle yolun Karayolları Bölge Müdürlüğü sınırları içinde kalan kısmın tamamlanacağını, yolun tamamın bitirilmesi halinde İstanbul ve Karadeniz Bölgesi güzergâhına gidecek araçlar için kullanışlı olacağını kaydettiler.
Kaynak;Yerel Basın


Selcuk Mert
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 15:16

Sivas ve Karadeniz tarafına gitmek için çok iyi bir alternatif. Eskiden en basiti Karadeniz taraflarına gitmek için ya Malatya tarafından yolu uzatarak gidiyorlardı ya da Bingöl tarafından Erzurum veya Erzincan üzerinden geçiliyordu. Şimdi yol kısalmış gibi. Umarım Elazığ Otobüs firmlarıda o tarafa otobüs çıkarır ve saçma sapan Bingöl firmalarından kurtuluruz.

Emre demir23
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 19:31

çok güzel bir proje hayırlı uğurlu olsun...huseyin yildirim
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 20:35

burasi cok onemli bir arter fakat sorun divrigi kangal arasinda 2005 yilinda o yolu gorudm divrigi kangal arasi cok cok kotu...yani arapkirden divrigiye gitek cok onemli degil asilsorun divrigi kangalin yapilmasi ..eger kangal divrigi arapkir guzergahi yapillirsa elazigdan kuzey anadoluyo cok gerekli bir yol acilacak..insallah gerceklesir

Fatih C1
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 20:50

Sürekli gidip geldiğim bir yol. Şu anda Keban-arapgir arası yapıldı ve çok iyi. Keban-Elazığ arasında Elazığdan başlamak üzere yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca gidenler bilir keban-arapgir yolunun ilk km lerinde geçerken Keban Barajınıda gördüğümüz dar bir yol vardı orasıda şu anda kapalı ve genişletme çalışmaları bitmek üzere sanırım. Arapgir-kangal arasını hiç görmedim. Kangal-ulaş arası yol henüz iyi değil ama ulaştan itibaren genişletme çalışmaları yapılıyor. Ulaş-Sivas arasının bir kısmı henüz yapılmadı ama çoğu yapılmış durumda.

ALİ KOCA
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 20:53

Vatanıma tek bir çivi çakandan Allah razı olsun (siyaset katmaksızın yapsın yeter ki).

Peki doğuya nereden gelipte Sivastan geçmek kaydıyla gidiliyor. İstanbul mu?... Samsun falan mı?levent çlk

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:51

Sivas/Kangal-Şarkışla-Yozgat/Akdağmadeni yolu ilçe karayolu yerine şehirlerarası yol standartına getirildiğinde Doğu ve Güneydoğuanadolu da bulunan çok sayıda ilin Ankara,Bursa,İstanbul,Marmara ve Batı karadeniz illeri olan mesafesi önemli ölçüde kısaltıyor.Bu aynı zamanda alternatif ve daha kullanışlı yol haline geliyor.
Sivas/kangal-Malatya/Arapgir karayolu ise Doğu ve Güneydoğuda yine çok sayıda ilin Orta karadeniz ve Sivas ile olan ulaşımını gerek kilometre gerekse süre bakımından kısaltıyor.


levent çlk

8 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 16:39

Karayolunun Divriği-Arapgir etabında yoğun bir çalışma sürüyor.Bu etabın 2012 yılında tamamlanması planlanıyor.

http://www.simseklerinsaat.com.tr


beratdemir
8 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 18:33

Divriği-Arapgir-Keban Karayolu 2012 yılında tamamlanacak

Dünden bugüne, yediden yetmişe Divriği’lilerin hayali ; Mursal Barajı, Ulucami’nin restorasyonu, Divriği-Sivas, Divriği-Arapgir Karayolunun yapımı.... Mursal Barajı’nın etütleri 1950’li yıllarda başladı. 42 yıl sonra 1992 yılında Demirel ve rahmetli Erdal İnönü tarafından açılışı yapıldı... Ulucami’nin restorasyonu birkaç defa yapıldı yapılmasına da bir türlü korunamadı, koruma altına alınamadı... Duvarlarındaki taşlar her geçen gün biraz daha eriyor.!... Rutubet bir türlü önlenemiyor!... 2009 ve 2010 yılları “Ulucami Yılı” ilan edildi. Çevre düzenlemesi için evler yıkılıyor, kazı yapılıyor. Allah utandırmasın. Sonu iyi olur inşallah !... Ulaşım sorunumuz. Divriği-Sivas, Divriği-Arapgir Karayolu ; 1960’lı yıllardan önce karayolu ile Divriği’den Sivas’a gitmek için yürek gerekirdi... 1960’lı yıllarda selametlik Hasan Karslıoğlu (Koreli) az mı çekti.... Divriği-Sivas karayolu ulaşımı 1970’li yıllarda tamamlandı tamamlanmasına da istenildiği gibi değil... Kırk yıl sonra 2010 yılındayız.... “Körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz” MURAT ELBİR DİVRİĞİ VE SİVAS İÇİN BİR ŞANS Divriği-Kangal-Sivas güzergahında Çetinkaya-Divriği arasında yapılan menfezler erimeye terkedilmişti. Sahip çıkan yoktu yıllarca. Geçtiğimiz ay ihale edildi iyileştirilecek... Divriği-Sivas arasını 45 km. kısaltacak Sivas-Celalli-Beypınarı-Sincan-Divriği güzergahının Sivas-Pirhüseyin arası 45 km. yol yapımı ile Pirhüseyin-Akmeşe arası projesi ihale edildi. Divriği-Keban-Elazığ Güneydoğu Projesi’nin Divriği-Arapgir arası 1992 yılında ihale edildi. 18 yılda yapılan iş 7 km. Divriği–Kangal yol ayrımından Susuzbel’in tepeye kadar. İşi üstlenen müteahhit ve bir sürü taşeron. “İşi ehline verip bir ekmek de fazla vereceksin” demiş atalarımız. İşi üstlenen firmanın sözleşmesi feshedildi. İşin yeni Müteahhidi ; ŞİMŞEKLER İNŞAAT Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Emin Şimşek, Şantiye Şefi Sedat Palaoğlu. İki vardiya şeklinde çalışılıyor. Divriği Lığ çayı köprü başındaki merkez şantiyesi. Akkaş’ın pınarı mevkiinde ikinci şantiye. Çalışanların her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı şantiye de hazır beton tesisi kurulmuş. Şantiye şefi Palaoğlu “Günün her saniyesi bizim için önemli, üstlendiğimiz işi en kısa zamanda ve projeye uygun şekilde bitirmemiz gerek” diyor. Gördüğümüz kadarıyla 19 saat işinin başında. Susuzbel, Karsı Çayı Köprüsü, Zoğun (Tuğutun yayla), Karahan, Cennetin Dağı, Göl mevkii, Gölün Gedik, Sorgun (Ağcadam’ın üstü) Beyköy, Dedempınarın üstü, Sevir’in mezarlık, Birestik yol ayrımı. Dereler, tepeler, çayırlarda çalışan iş makineleri ve onlarca insan... Çalışmaları yerinde izleyen bir yetkili Karayolları 16 Bölge Müdürlüğü Kontrol Mühendisi ; Aykut Toker. Karayolları Bölge Müdürü Murat Elbir’in işi titizlikle takip ettiği, Kontrol Mühendisi Aykut Toker’in işin başında olmasından belli değil mi?...

KAYNAK : DİVRİĞİ YEREL GAZETESİ


beratdemir
8 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 18:36

2012 yılında Sivas - Elazığ dubleyolu ulaşıma açılacak anlaşılan. Komşu olmayan bu iki ilimiz arasında transit bir koridorun açılması bu iki ilimize de büyük kazanç sağlayacaktır. Sadece bu ikilimize değil bu güzergahtan geçen bütün illere büyük kazanç sağlayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET