Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce İzmit mi? Kocaeli mi?
« önceki   123 ... 111213 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12

İzmit'mi Kocaeli'mi olsun?
İzmit 43.2%  43.2%  [123]
Kocaeli 56.8%  56.8%  [162]
Toplam Oy : 285

Ayhan
9 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 14:52

Kocaeli ne ise Sakarya da aynı statüde...

yılmaz cebe
9 yıl önce - Pts 21 Eyl 2009, 18:41

K. Maraş' tan umuttepe ye Üniversite kaydı için gelen öğrenci otogarda Kocaeli gişesi aramış. Bütün esnaf birbirlerine Kocaeli neresi diye sormuş. Garda bulunan başka bir öğrenci abi '' biletini sattığınız İzmitin resmi adı '' deyince öğrenci biletini alabilmiş.

Murat Caner
9 yıl önce - Pts 21 Eyl 2009, 19:10

Hangi otogar'da. Maraş'taki mi? İzmit'teki mi? İstanbul'daki mi?

cenk CAMCAY
9 yıl önce - Çrş 23 Eyl 2009, 10:39

Alıntı:
esnaf birbirlerine Kocaeli neresi diye sormuş.

Ben 36 yıldır soruyorum henüz kocaeli diye bir yer bulamadım.Bilen varsa bizede söylesin bizde öğrenelim.

kemalcanhakkı

9 yıl önce - Çrş 07 Ekm 2009, 15:10

Konuyla belki alakalı degil ama paylaşılması gerekir diye düsündüm..

Sapanca Belediyesi'nin iki meclis üyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Eşme'ye yaptığı hizmetleri görünce Sapanca'nın da Kocaeli'ye bağlanması için harekete geçti

Sapanca Belediyesi`nin MHP'li meclis üyesi Hüseyin Mercan ile CHP'li meclis üyesi Levent Reşat Erdoğan, ilçenin Kocaeli'ye bağlanması için imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı. Sapanca sahilinde yapılan çevre düzenlemesinin takdire değer olduğunu söyleyen Mercan, “Bu çalışmayı, bu güzellikleri Sapanca'da görmek mümkün değil. Biz de belediye meclis üyeleri olarak Sapanca'nın daha iyi hizmet alabilmesi amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanması için imza kampanyası başlatacağız" dedi.

GELSİNLER, GÖRSÜNLER!

CHP`li üye Levent Reşat Erdoğan ise Eşme'de, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet farkının bariz bir şekilde görüldüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Bizim belediye başkanlarımız eski SEKA tesislerinin bulunduğu yeri ve Eşme'yi bir gezsinler. Farkı kendi gözleriyle görsünler. Sözde turizmi dillerinden düşürmüyorlar, ama sadece lafta kalıyorlar. Kocaeli'ye bağlanma kampanyamıza Sapanca halkının da destek vereceğine inanıyoruz."

KAynak

Gerçekten tuhaf bir durum böyle bir referandum yapmak için ne kadar imza gerekiyor acaba Eşmeyi gezme şansım olmadı ama haberin altındaki yorumlar pek iç açıcı degil gercekten şaşırtıcı bir durum.

cenk CAMCAY
9 yıl önce - Çrş 07 Ekm 2009, 15:36

Hafta sonu İstanbul'dan dönerken adım başı otoyolda bulunan il tabelalarını okudum hepsinde İzmit şukadar km İzmit bu kadar km yazıyordu hiçbir tabelada Kocaeli ismini göremedim bir tek İstanbul bitiyor ve gebze ilçemiz ile il sınırlarına giriyoruz orada Kocaeli il sınırı yazan tabela var oda görebilirseniz.Devletin resmi kurumlarında bile İzmit adı herzaman olduğu gibi ağır basıyor.

Alıntı:
Sapanca Belediyesi'nin iki meclis üyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Eşme'ye yaptığı hizmetleri görünce Sapanca'nın da Kocaeli'ye bağlanması için harekete geçti

Haberi bende okudum benim açmış olduğum izmit ve adapazarı yeniden birleşmelimi? başlığına çok uygun bir haberdi ama maalesef başlık kilitlendi.

naim tekin
9 yıl önce - Çrş 07 Ekm 2009, 15:39

Alıntı:
Ben 36 yıldır soruyorum henüz kocaeli diye bir yer bulamadım.Bilen varsa bizede söylesin bizde öğrenelim.

İl Adı ...................: Kocaeli....Sakarya
İl Merkezinin Adı : İzmit.......Adapazarı

serkan çınar
8 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 16:16

Kocaeli adını ilin herhangi bir yerinde tabelada gören varmı?İstanbul sınırında kocaeli il sınırı yazıyor ondada nüfus falan hiçbir bilgi yok.
İstanbuldan otobana girince bile tabelalarda hep İzmit'e kalan mesafe yazıyor.

Tunahan_41
7 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2011, 13:54

Tem otoyolunda yön bilgi levhalarında eskiden izmit yazan yerleri kocaeli olarak değiştirmişler

emreadiyamn

6 yıl önce - Pts 27 Şub 2012, 16:38

Alıntı:
Tam 36 yaşındayım Körfez ve gölcük'te ikamet ediyorum haftanın belirli sürelerinde körfez'de ailemin yanında belirli sürelerinde gölcük'teyim İzmit çarşıda ömrüm boyunca hiç oturmadım hatta körfez-gölcük arasını vapurla geçtiğim için İzmit çarşıya uzun zaman aralıkları ile gidiyorum .
Şimdi sorunuzun cevabına gelelim ne ben nede benim yaşımdaki arkadaşlarımdan hiçbirinden şuana kadar Kocaeli'liyim sözü hiç duymadım hepsi sorulunca İZMİT'liyim diyor.İlin nasıl tamamı büyükşehir yapıldıysa şimdide ilin ismi İZMİT yapılmalıdır.
Çünkü Kocaeli denen yer bazı arkadaşlarında ifade ettiği gibi Tuzla'dan ,yalova'ya ve sakarya'ya kadar uzanan bir bölge zaman içerisinde Kocaeli'nin ilçesi olan bu bölgeler Kocaeli'den ayrılmış bazıları il olmuştur dolayısı ile Kocaeli olma özelliği ortadan kalkmıştır İZMİT olma özelliği kalmıştır.
İlin ismide İZMİT olmalıdır.

Cenk Bey bu nasıl bir mantıktır, böyle bir düşünce olabilir mi? siz Gölcükten, izmit merkeze giderken size -nereye gidiyorsun? diye soranlara ne dersiniz?? Cevap -İzmit'e gidiyorumdur heralde dimi! Yada size ben Adapazarından telefon açsam şuan nerdesiniz diye, Gölcükteyseniz-Gölcük, Karamürseldeyseniz-Karamürsel, İzmitteyseniz-İzmit dersiniz heralde dimi? İzmit nasıl olurda hepsini kapsayan genel bir il adı olabilir? Ben Adapazarından oraya doğru yola çıksam soranlara İzmite gidiyorum desem hee tamam diye karşılık alırım ama Kocaeli desem karşımdaki tamam ama neresine gidiyorsun diye bir soru daha sorar. Yani İzmit 300000 lik bir metropol ilçedir. Kocaeli ise 1,6 milyonluk bütün ilçelerin toplamıdır. Bu böyle gelmiş böyle gidecektir. Değiştirilemez! Aynı SAKARYA-Adapazarı gibidir. KOCAELİ ismini bile kabul etmeyen ve soranlara ben Gebzeliyim diyen burdaki ilçe halkına sen İzmitliyim dedittirebilir misin? Allah aşkına buna kahkahalarla gülerim ben

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET