Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce İzmit mi? Kocaeli mi?
« önceki   123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

İzmit'mi Kocaeli'mi olsun?
İzmit 42.3%  42.3%  [113]
Kocaeli 57.7%  57.7%  [154]
Toplam Oy : 267

Serhat Atan

8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:09

Zaten bir bakıma Kocaeliliyim demek daha zor oluyor İzmitliyim demeye göre..

cargo
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:14

Bence Izmit....
Cünkü KDZ ereğlili Vatandaş da Zonguldaklıyım demiyor.veya
Bandırmalı Balikesirliyim veya bir Mackalı,Oflu da Trabzonluyum demiyor
( tabiki ilcesinin bagli bulundugu şehrinide seviyor )

Behçet Uluvar

8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:18

Gebze'de doğan büyüyen, yaşayan ve oturan Gebzeli ve Kocaelilidir, ama İzmitli değildir.
Aynı şekilde:
Kandira için de geçerlidir.

Ancak bir tek İzmit İlçesinde oturanlar hem İzmitli, hem de Kocaelilidir.

Buna göre bence Kocaeli Adı İzmit den daha önce gelir.

0ğuz Lemi Tuna

8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:22

Behçet Bey'in dedikleri doğru ama; bu bilgiler resmîyette geçerlidir. Bizim gibi İzmit'te yaşayan çok insan Kocaeli isminden şikayetçi. Neredeyse 2 asırdır adı İzmit olan Kocaeli ili, bunun travmasını yaşıyor.

Örneğin İzmir'de Karşıyakalılar Konak'a giderken İzmir'e gidiyorum, derler. Onlarınkisi tam fanatiklik boyutunda.

cenk CAMCAY
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:23

Alıntı:
Gebze'de doğan büyüyen, yaşayan ve oturan Gebzeli ve Kocaelilidir, ama İzmitli değildir.

Bence yanlış biraz evvelde verdiğim örnekte olduğu gibi gölcük ,derince yada körfez'de oturan kişiler bu saydığım yerlerde gebze gibi ilçeler ama buradaki yaşayan kişiler son yıllarda bu kente göç etmedilerse çoğunlukla İzmit'liyim diyorlar.

Hüseyin C
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:26

Derince, Körfez ve Gölcük İzmitle bitişik olduğu için öyle olabilir, ama Gebze İzmitten tamamen kopuk ve İstanbulla bitişik durumda.

cenk CAMCAY
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:28

Alıntı:
Derince, Körfez ve Gölcük İzmitle bitişik olduğu için öyle olabilir, ama Gebze İzmitten tamamen kopuk ve İstanbulla bitişik durumda.

Nereden baktığına bağlı. Bana göre bütün ilçeler bitişik zaten gebze ile körfez arasında dilovası ilçesi var yani İzmit'in tüm ilçeleri bitişik.

Hüseyin C
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:30

Dilovası Gebze ile bitişik, zaten Gebzeden ayrılarak ilçe yapıldı. Körfez ile Dilovası bitişik değil.

mehmetpeker
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:34

Bu güzel ilimizim adı Kocaeli ama bazıları ne İzmit'i kullanıyor ne Kocaeli'yi. Bin yıl önce ki adını (Nicomedia) kullanıyorlar. Bunların mantığı ne anlamış değilim.

cenk CAMCAY
8 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 12:34

Alıntı:
Dilovası Gebze ile bitişik, zaten Gebzeden ayrılarak ilçe yapıldı. Körfez ile Dilovası bitişik değil.

Bitişik orada tam 2 yıl staj yaptım arada yerşekillerinden dolayı tam bir bitişiklik bekleyemezsin zaten Türkiyenin hiçbir ilinde bütün ilçeleri tam iç içe olmuş bir il bulamazsın.Ben gölcük'ten çıkıp gebze'ye 20 dakikada geliyorum bu yeterli bir sebep tüm ilçeler yanyana ve iç içeler.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET