Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Sizce İzmit mi? Kocaeli mi?
123 ... 131415   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

İzmit'mi Kocaeli'mi olsun?
İzmit
43.7%
 43.7%  [97]
Kocaeli
56.3%
 56.3%  [125]
Toplam Oy : 222

cenk CAMCAY
5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 12:52
Sizce İzmit mi? Kocaeli mi?

Sürekli bir ikilemdir gidiyor kimileri İZMİT kimileri KOCAELİ diyor sanki farklı iki şehir var bende bu amaçla kamuoyunun görüşlerini tespit etmek adına bir anket yapmak istedim. Bir referandum yapılsa siz yaşadığımız bu güzel şehrin adının ne olarak geçmesini isterdiniz?

En son cenk CAMCAY tarafından Prş 06 Ağu 2009, 10:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Levent Barlas

5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 12:58

tabii ki de Kocaeli..

Hüseyin C

5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 12:58

Şehrin adı İzmit, ilin adı Kocaeli.

F.Topbaş
5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 13:20

kocaeli elbette.kocaeli şehrin adı,izmitse kocaelide bir ilçenin adı.ankarada çankaya istanbulda kadıköy gibi

cenk CAMCAY
5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 13:30

Alıntı:
kocaeli elbette.kocaeli şehrin adı,izmitse kocaelide bir ilçenin adı.ankarada çankaya istanbulda kadıköy gibi

Arkadaşlar bunları bizde biliyoruz.Ama bu şehirde yaşayanların çok yakından anlayacağı gibi İzmit ismi çoğu zaman Kocaeli isminin önünde sürekli bir ikilem var haberlerde bile çoğu zaman İzmit olarak geçiyor yada yaşı 30 üzerindeki insanlar Kocaeli'liyim demek yerine İzmit'liyim demeyi tercih ediyorlar daha bunun gibi bir çok ikilem var bu nedenle kamuoyu düşüncelerini tespit etmek adına böyle bir oylama açtım.

0ğuz Lemi Tuna

5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 19:13

Valla haberlerde ve gazetelerde vs.. İzmit diye geçiyor Kocaeli ili...Eskiden adı İzmit'ti bu ilin adı. Ve o zamanlar Sayın Sefa Sirmen'in yaptıklarından dolayı İzmit adı Türkiye'de şan, şöhret olmuştu. Bütün Türkiye'de resmî kurumlar hâriç, İzmit daha çok kullanılıyor. Ben de İzmit demeyi tercih ediyorum ama devletin sözü geçtiği için bu ilin adı Kocaeli...

Aslında Kadıköy-Sapanca Gölü arası olan bölgenin adı Kocaeli'dir. Bu bölgeyi ilk fetheden komutanın adıydı galiba Kocaeli veya Kocabey vb.. bi' ismi vardı. İzmit ise körfezin baştan sona olduğu bölge, yani Altınova-Kartal Girişi'nden körfezin sonuna kadar olan bölgeye İzmit deniyor. Ben ilimin adını İzmit diye bildim ve hep öyle kalmasını istedim, yeni büyükşehir belediyesi bunu engelledi. Tebrikler.

Ayhan
5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 21:02

Şehrin ve ayrıca ilin adı Kocaeli, metropol ilçesi İzmit.

Mesela Gebze de Kocaeli şehrine bağlı ama İzmit ile alakası yok.

Ali Kocaçiftçi
5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 21:03

Ne fark eder?

kemalcanhakkı

5 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2009, 21:08

Alıntı:
Şehrin ve ayrıca ilin adı Kocaeli, metropol ilçesi İzmit.

Kesinlikle..

Ama şöyle söyleyeyim Kocaeli Valiliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaelispor haricinde Kocaeli ismine rastlayamassınız mesela İzmitin meşhur pişmaniyesi, İzmit Saat kulesi İzmit Tren garı, İzmit otagarı,İzmit Vapur iskelesi,Meşhur izmit simidi vs..vs.. İçel ilinin adı Mersin olarak degişmişti yanlış bilmiyorsam aynı olay Kocaeli içinde olabilir belki birgün..

cenk CAMCAY
5 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 10:53

Alıntı:
Ama şöyle söyleyeyim Kocaeli Valiliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaelispor haricinde Kocaeli ismine rastlayamassınız mesela İzmitin meşhur pişmaniyesi, İzmit Saat kulesi İzmit Tren garı, İzmit otagarı,İzmit Vapur iskelesi,Meşhur izmit simidi vs..vs..

Örneklere Meşhur İzmit Çenesuyu eklenebilir.

Alıntı:
İçel ilinin adı Mersin olarak degişmişti yanlış bilmiyorsam aynı olay Kocaeli içinde olabilir belki birgün..

Bence bu isim değişikliği mutlaka olmalı Kocaeli ismi rafa kaldırılıp İZMİT ismi kullanılmalı.Ben körfez ve gölcükte ikamet ediyorum neredeyse 40 yıl olacak ne ben nede çevremdeki hiçbir arkadaşımdan bugüne kadar nerelisin dediklerinde Kocaeli'liyim dediklerini duymadım herzaman İZMİT'liyim diyorum yada diyorlar.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET