Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 26
murad_1299
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:26

Koç üni özel değil mi biraz euro biriktir oraya gideceksen

cCcenk38
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:28

Ben uni aramiyorum ki kendime, sadece Turkiye’deki unilerin kalitelerini merak ediyorum egitim olarak.. dunya genelinde ilk 250’ye giren unimiz yok da, ondan

murad_1299
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:32

Eskiden İTÜ ODTÜ Boğaziçi Bilkent falan bir isimleri vardı, hâlâ var mı bilmiyorum açıkçası

üniversiteye hazırlanan arkadaşlar söylerlerse sevinirim

ahmetsever
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:38

Alıntı:
Koc universitesi konum olarak cok guzel yerde. Adamlar yesilligin arasina yapmislar.

İyi de arazi almayacaksın, böyle şeylere takılmamak lazım.
Koç Üniversitesi eğitim kalitesi olarak üst seviyededir, lakin buna karşılık ücreti de üst seviyededir. Yüksek puan alıp burs yakalanırsa okuma imkanı olur, aksi takdirde alt/orta gelir seviyesindekiler için üniversite tahsili bir servet değerindedir...
Alıntı:
Koç Üniversitesi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2019-2018
Koç Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2018-2019 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil 76,500 TL’dir; Tıp Fakültesi 2018-2019 ders yılı eğitim-öğretim ücreti KDV dâhil 105.500 TL olarak belirlenmiştir. Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için (Tıp fakültesi dâhil) KDV dâhil 76,500 TL’dir.
https://www.basarisiralamalari.com/koc-universite ...lari-2019/

ahmet sert

1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:44

Türkiye'deki eğitim kalitesinin çok çok iyi seviyelerde olduğunu iddia edecek durumda değilim ama altta paylaştığım linki üşenmeden 500 üncü sıraya kadar inceledim.Öyle abuk sabuk üniversiteler var ki sıralamada, ben bu listelerin de çok sağlıklı oluşturulduğunu düşünmüyorum.

https://www.hotcourses-turkey.com/study/rankings/ ...world.html

mahmut11
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:48

Ne eğitimi almak istediğine bağlı bence.

Hacettepe tıp devlet tıpların en iyisidir.
Galatasaray hukukun eline kimse su dökemez..

Gibi gibi..

murad_1299
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:49

MIT, Berkeley, Yale ve Stanford'u bir gezmek isterdim en azından

Bir ara MIT derslerini izliyordum, fizikçi adam sınıfta oldukça anlaşılır şekilde deneyler yapıyordu, sorduğu bazı soruları öğrenciler bilemezken ben bilebiliyordum ama bizde de zookie gibi bir şey vardı herkese verilen fizik ödevlerinin sayılarını girip sana sonucu hesaplıyordu millet de ordan yaptırıyordu hemen ödevleri

En son murad_1299 tarafından Pts 08 Nis 2019, 22:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

mahmut11
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:51

Başlık Türkiye'nin iken ne alaka şimdi.
Batı bize özensin.
Hayran olmayın batıya.

Öyle işler çıkartki burada bir adam varmış diye gelsinler.

murad_1299
1 yıl önce - Pts 08 Nis 2019, 22:54

Ben ufkumun açılması açısından gezmek isterim, bu memleket insan yetiştiremiyor mahmut, ben de bu yetişemeyen insanlardan biriyim, alınteri çok şey olsa da her şey değil.

mahmut11
1 yıl önce - Sal 09 Nis 2019, 00:34

Yani İTÜ'de okuyup yetiştirmedi bu devlet dersen adama gülerler kusura bakma.
Sorun sende o zaman

Bu ülkede ne cevherler neler yapıyorlar.
Onlar nasıl yapıyor o zaman.

Bunları geçin ya, yok hoca kötü, yok laboratuvar kötü, yok bilmem ne kötü...
Hep bir kötü bahanesi bulunur.

Kapatılsın dediğiniz Anadolu'daki üniversitelerde öyle cevherler çıkıyor ki aklın şaşar.
Ben Erzurum'da, Diyarbakır'da bunu bizzat gördüm.

sayfa 26
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET