Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
sedat karahallı
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 20:47

Alıntı:
Kaldı ki mesela selçuk üniversitesi Boğaziçini geçmiş görünüyor.

Konya ile ne alıp veremediğiniz var açıklar mısınız?
Listeye bakınca Fırat Üniversitesinin de ön sıralarda yer aldığını göreceksiniz?
Bundan sadece gurur duyulur...

batuhan
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 20:57

Arkadaşlar selçuk üniversitesi ülkemizin en önemli üniversitelerinden biridir.60000 bulan öğrenci sayısı ile.Ayrıca bu sıralama o üniversitenin başarısına göre değil öğretim üyesi başına düşen yayı sayısına göre yapılmıştır.Ancak bu demek olmuyor ki ben şu anda selçuk üniversitesinin eksiği yok anlamına gelmez.kimse konuyu kişiselleştirmesin lütfen.Nüfusu 60000 bulan bi üniversitenin yayın sayı hakikaten az Ege üniversitesinin öğrenci sayısı 42bin olmasına karşın yayın sayısı selçuk üniversitesini katlamıştır.Ben burda kimseye suç bulmuyorum ayrıca orayı küçümsemiyorum.Sadece böyle bi üniversitede niçin bu sayı az onu çözemiyorum.

woweray
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 21:08

Listeye bakınca Fırat Üniversitesinin de ön sıralarda yer aldığını göreceksiniz

fırat üniversitesi doğuda diye hor görmeyelim lütfen.yakından görürseniz ve eğtim kalitesini bilirseniz selçuk üniversitesini nasıl geçtiğini anlarsınız

batuhan
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 21:20

Biz bu üniversiteyi doğuda diye hormu gördük arkadaşlar anlamadım gitti.Sadece selçuk üniversitesini neden çekemediğini merak ettim o kadar.

Vassily20
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 21:24

Olistede sadece yayıncı ortak kuruluşlar yani üniversiteler verilmiş geçtiğimiz sene liste daha güvenilirdi nitekim özel bir kuruluş yapmıştı bu listeyi ve halimiz içler acısı çıkmıştı nitekem Türkiyenin en iyi üniversitesi olan boğaziçi ve istanbul üniversiteleri dünya klasmanın da 585 ci sırada yer alıyorlardı bu durum içler acısı bence ancak türkiye sıralaması ise daha farklı nitekim cnbc deki programda izlediğim listede sonuçlar şu şekildeydi

Boğaziçi Üniversitesi

ODTÜ Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Koç Üniversitesi

İzmir Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitelerini birlikte vermişlerdi

Kaynak: http://www.cnbc.com

Mustafa Kıvanç Gir

11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 21:24

okuduğum üniversite yok maalesef gaziantep.. Umarım ilerde olur...

onur birol

11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 21:44

Alıntı:
Hangi kritere göre yapmışlar acaba bu sıralamayı??? ODTÜ' nün 4. Boğaziçi' nin 17. sırada olması bana biraz garip geldi doğrusu.

Listenin başlığınında da yazdığı gibi 2008 yılı atıf sayısına göre.
Yani bu üniversitelerdeki öğretim üyelerinin 2000 yılı ile 2008 yılı arasında SCI, SSCI ve AHCI indeksleri tarafından taranan bilimsel dergilerde yayınlamış oldukları makalelerinin 2008 yılı içinde almış oldukları atıf sayısı.

Atıf ne diye soracak olanlar varsa hemen açıklayayım.
Örneğin A yazarı bir konu hakkında bir makale yayınlasın ve B yazarı da bu konuya yakın bir konu hakkında bir makale hazırlasın. ve B yazarı eğer A yazarının makalesini kaynak olarak göstermişse ona atıfta bulunmuş demektir. Ki zaten bilim makale yayınlamakla bitmez. O yayının kalitesi atıf ile belli olur.

fazli1968nrw

11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 21:48

Ankara üniversiteleri bu duruma göre oldukca basarili gözüküyor.

Fatih C1
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 23:57

Alıntı:
Konya ile ne alıp veremediğiniz var açıklar mısınız?
Listeye bakınca Fırat Üniversitesinin de ön sıralarda yer aldığını göreceksiniz?
Bundan sadece gurur duyulur...

Saldırıya geçmeden önce adam gibi bi mesajı okuyun. Burdaki sıralamada öğrenci sayısının büyük etkisinin olduğunu anlatmaya çalıştım anlayana....

vozkan
11 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 00:29

Türkiyede şu anda uluslararası araştırmalarda bir numaralı üniversitesi tartışmasız BİLKENT tir.
Üstün öğretim kadrosu ve nitelikli talebeleri ile bilim dünyasında ülkemizin yüzünü güldürmektedirler.
Özellikle nanoteknoloji alanında ülkemizde malesef tek kaldılar.
Bunlara ilave olarak '' BİLKENT CBERPARK'' olarak software yazılımlarında ve bunların yurtdışına ihracında ülkemizde çok önemli bir yere sahipler.
Bu okulumuzun bir başka özelliğide mevcut bilgi birikimini anadoludaki üniversiteler ile paylaşması.
Bu konudaki en önemli adımı ise Gaziantept üniversitesi teknoparkının kurulmasına yapmış oldukları maddi ve manevi katkılardır.

http://www.cyberpark.com.tr/tr/
http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bilkent-nanotam/

sayfa 2
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET