Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sultangazi
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 1

Sultangazi gelecekte nasıl olur?
Çok daha iyi olur 25.2%  25.2%  [33]
Yaşanmaz bir ilçe olur 31.3%  31.3%  [41]
Bugünkünden farklı olmaz 39.7%  39.7%  [52]
Elit tabakanın ilçesi olur 3.8%  3.8%  [5]
Toplam Oy : 131

karaerol
11 yıl önce - Prş 30 Tem 2009, 19:13
İstanbul Sultangazi

Sultangazi, gaziosmanpaşa ilçesinin küçülmesine neden olan geleceğin en parlak ilçesi olmaya aday yeni ilçelerden biridir. Bu sitede eksikliğini hissettiğimden ilçenin tanıtımını yapmaya karar verdim.
İlçe tarihi 06.03.2008 Kabul Tarih; 22.03.2008 26284 Mükerrer Resmi Gazete Tarihli 5747 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” un İlçe Kurulması Başlıklı 1.Madde 24.Esas “Ekli (22) sayılı listede adları yazılı mahalleler ile mahalle kısımları merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere İstanbul İlinde Sultangazi adıyla İlçe kurulmuştur.”
Sultangazi, İstanbul Avrupa Yakası'nda bir ilçedir. 2008 yılında Gaziosmanpaşa'ya bağlı 14, Eyüp ve Esenler'e bağlı birer mahallenin katılımıyla kuruldu. İlçede, 36,25 kilometrekarelik alanda 436,935 kişi yaşamaktadır. İlçe, kuzey ve doğuda Eyüp'e, güneydoğuda Gaziosmanpaşa'ya, batıda Başakşehir'e ve güneybatıda Esenler'e komşudur

(+)

(+)

KORAY3434
11 yıl önce - Pts 03 Ağu 2009, 15:39
Sultangazi

İlçenin en büyük mahalleleri Gazi Mahallesi, Sultançiftliği ve Cebeci Mahallesidir.
İlçeye Eminönü, Şişli, Topkapı, Yenibosna gibi merkezi noktalardan ulaşım mevcuttur.
Edirnekapı (Topkapı)- Sultançiftliği tramvay hattı ilçenin en önemli ulaşım aracıdır.

not: Fotoğraflar alıntıdır.

karaerol
11 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 16:56
Tranvaya rağmen ulaşım sorun

Tranvay gelince ulaşım rahatlar dedik. Ancak bu pek de olmadı. Minibüslerin hatları kısaltıldı , kaldırıldı. Tranvay ve sonrasında kullanılacak Metrobüstede aktarma bilet yapılamayınca otobüslere yığılma başladı. En azından 36M hızlı sefer otobüsleri sabah saatlerinde artırılmalıdır. Eski Edirne Asfaltı üzerinden Taksime sefer yapacak otobüslerin konulmasını istiyoruz. Bu Sultangazi düzelmez herhalde

karaerol
10 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 11:45
36CT Cebeci-Topkapı otobüsleri kaldırıldı

36CT Cebeci-Topkapı otobüsleri 13/10/2009 dan itibaren kaldırıldı Bu hattın seferden alınması nedeniyle Bayrampaşa ve civarında çalışanlara ya da bu ilçeden Sultangazi’ye çalışmak için gelenler bundan böyle aktarmalı gitmek zorunda kalacaklardır. Bu hat 1985 lerden beri seferde idi. Bu hattın kaldırılması ile birlikte Sultangazi halkı Taksim’e, Şişli’ye, Bakırköy’e olduğu gibi Bayrampaşa'ya da aktarmalı - çift biletle gitmek zorunda kalacaktır.

peyup
10 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 15:54

Burada doğdum 20 senedir pek büyük bir değişiklik göremedim en azından göze hoş gelebilecek değişik ve bundan sonrada göremeyeceğim sanırım...çok varoş bir semt...utanıyorum...

sayfa 1
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL